• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model własny Konstrukcja TKt48

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#61
Ze standardowych dźwięków w dekoderze jakiś parowóz dwucylindrowy. Puryście pewnie mnie skrytykują, ale moim zdaniem dźwięki parowozów były praktycznie niedoodróźnienia.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.914 111 7
#64
Pamiêtam Tekatki jak prowadzi£y pociâgi w moich okolicach. Na stacji kiedy maszynista odwadnia£ cylindry para wydawa£a takie g£o$ne "WWWWWW!!" zamiast syczenia jak w innych parowozach.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#65
OP
OP
Arturp

Arturp

Znany użytkownik
Reakcje
1.363 2 5
#66
Trochę więcej postępów, większość rur została zainstalowana, mam jeszcze kilka rur do zrobienia. Właśnie sobie przypomniałem, że kalkomanie trzeba jeszcze zrobić i nałożyć :)
czy ktoś ma zdjęcia góry lokomotywy, chciałem zobaczyć czy czegoś nie brakuje.







 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.023 28 1
#68
Piękna robota i piękny model powstaje -gratuluję (y)
Trochę inaczej wyglądała sprężarka na TKt48. Na modelu jest podobna to znaczy dół by się zgadzał ale góra sprężarki już nie bardzo.
Niby trzycylindrowa ale góra podobna do sprężarek jakie były np. w Ty2. Poniżej fotka takiej sprężarki (to wyrób nieodżałowanego Mirka)
sprężarka trzycylindrowa.jpg sprężarka 3-cylindrowa.jpg
A tak oryginał
sprężarka.JPG

czy ktoś ma zdjęcia góry lokomotywy, chciałem zobaczyć czy czegoś nie brakuje.
W zasadzie jest chyba wszystko na modelu odwzorowane. Dołożyć tylko należy pokrętła do zaworów kątowych na kotle.
Poniżej dla porównania zdjęcia oryginalnego parowozu
S6302881.JPG S6302838.JPG S6302836.JPG
Pozdrawiam serdecznie
 
OP
OP
Arturp

Arturp

Znany użytkownik
Reakcje
1.363 2 5
#70
Piękna robota i piękny model powstaje -gratuluję (y)
Trochę inaczej wyglądała sprężarka na TKt48. Na modelu jest podobna to znaczy dół by się zgadzał ale góra sprężarki już nie bardzo.
Niby trzycylindrowa ale góra podobna do sprężarek jakie były np. w Ty2. Poniżej fotka takiej sprężarki (to wyrób nieodżałowanego Mirka)
Zobacz załącznik 960836 Zobacz załącznik 960837
A tak oryginał
Zobacz załącznik 960839


W zasadzie jest chyba wszystko na modelu odwzorowane. Dołożyć tylko należy pokrętła do zaworów kątowych na kotle.
Poniżej dla porównania zdjęcia oryginalnego parowozu
Zobacz załącznik 960841 Zobacz załącznik 960842 Zobacz załącznik 960843
Pozdrawiam serdecznie
To fajna sprężarka, chciałbym taką dostać, ale miałem tylko dostęp do sprężarki z BR86.
Dziękuję za zdjęcia
 
OP
OP
Arturp

Arturp

Znany użytkownik
Reakcje
1.363 2 5
#73
OP
OP
Arturp

Arturp

Znany użytkownik
Reakcje
1.363 2 5
#78
kilka osób wspomniało, że wiatrownice są zamontowana trochę wysoko. Przestudiowałem zdjęcia i udało mi się je poprawić, myślę, że teraz wygląda sto razy lepiej, dzięki za sugestie.

 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 18
Tabor 45
Tabor 24
Tabor 51

Podobne wątki