• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model własny Konstrukcja TKt48

Arturp

Znany użytkownik
Reakcje
1.362 2 5
#1
zaczyna się nowa przygoda, budowa tkt48.
Właśnie wykonałem metalowe odlewy ramy, kóła i innych części zostaną zebrane z Fleischmann BR86. czy ktoś wie, gdzie mógłbym znaleźć plany lub zdjęcia konstrukcji ram?


 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.717 30 1
#2
Odlew wyszedł ci bardzo ładnie, ale jesli to ma być model jeżdżący a nie stacjonarny to taka rama raczej sie nie sprawdzi, za mała dokładność i wytrzymałość.
 
OP
OP
Arturp

Arturp

Znany użytkownik
Reakcje
1.362 2 5
#3
Odlew wyszedł ci bardzo ładnie, ale jesli to ma być model jeżdżący a nie stacjonarny to taka rama raczej sie nie sprawdzi, za mała dokładność i wytrzymałość.
Ramki zostaną zbudowane z ramkami łączącymi tworząc jedną dużą ramę. Otwory osi będą wywiercone i wstawię łożyska miedziane. Zobaczymy jak to wyjdzie :)
 

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.261 2 0
#4
Poważnie to wygląda, odlew, no no... Ja w swoich modelach parowozów wycinałem ostoję laserem w blasze mosiężnej 1 mm, co pozwalało precyzyjnie pozycjonować otwory na osie i jednocześnie zapewniało dobre łożyskowanie. Wytrzymałości i sztywności bym się nie bał, jeśli ostojnice będą połączone w kilku miejscach poprzeczkami. Dajmy koledze działać dalej :)
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.717 30 1
#5
Wycinane CNC byłyby zdecydowanie lepsze i dokładniejsze, Zrobiłem juz sporo takich odlewów i wiem że te stopy odlewnicze są dość podatne na odkształcenia. Taki model jest jednak ciężki i odkształcenia mogą się pojawić. Poza tym montaż i klejenie tej ramy będzie trudny aby uzyskać dobrą dokładność ustawienia osi. Ale kibicuję projektowi kolegi Arturpa.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Arturp

Arturp

Znany użytkownik
Reakcje
1.362 2 5
#6
Wycinane CNC byłyby zdecydowanie lepsze i dokładniejsze, Zrobiłem juz sporo takich odlewów i wiem że te stopy odlewnicze są dość podatne na odkształcenia. Taki model jest jednak ciężki i odkształcenia mogą się pojawić. Poza tym montaż i klejenie tej ramy będzie trudny aby uzyskać dobrą dokładność ustawienia osi. Ale kibicuję projektowi kolegi Arturpa.
Zgadzam się, że cnc byłoby lepsze. Aby to było równe zrobiłem tylko jedną ramkę dwustronną, aby wszystkie otwory dokładnie pasowały. Tylko co musiałem zrobić, to wyszlifować nieużywaną stronę. osie wyszły idealnie, powoli ruszam dalej :)


 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 18
Tabor 45
Tabor 24
Tabor 51

Podobne wątki