• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Kolej w Warszawie i okolicach

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.443 72 3
...Pruszków kilka dni temu...
IMG_20230505_073540722_HDR~2.jpg
...zestaw w całości...

IMG_20230505_073521139_HDR~2.jpg
...portretowe...

IMG_20230505_073449448_HDR~2.jpg
...zdaje się, że to "to" czym szlifowane są szyny...

Pozdr,...


ps. Kiedyś trochę większy zestaw złapałem w akcji Mińsku koło siebie, więc dodaje poglądowo
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.078 140 0
Taki kawałek historii znalazłem. To ul Odolańska. -> prawe kółeczko na mapce
Sentyment do okolicy mam bo pracował tam mój ojciec i ja także ;) Na Jana Kazimierza w drugim, lewym kółeczku. "mag" jest błędem - to była hala produkcyjna "Waryńskiego"
IMG_4888.JPG

IMG_4889.JPG

IMG_4891.JPG

IMG_4892.JPG

Bez tytułu.jpg
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.443 72 3
Taki kawałek historii znalazłem. To ul Odolańska. -> prawe kółeczko na mapce
Sentyment do okolicy mam bo pracował tam mój ojciec i ja także ;) Na Jana Kazimierza w drugim, lewym kółeczku. "mag" jest błędem - to była hala produkcyjna "Waryńskiego"
Zobacz załącznik 979395
Zobacz załącznik 979396
Zobacz załącznik 979397
Zobacz załącznik 979398
Zobacz załącznik 979401
...przez jakiś czas w latach 90'ych działała tu giełda spożywcza...
Czasem było tak, że rodzice szli po spożywkę, a ja zostawałem i oglądalem sobie wagony jakie tam stały ( najczęściej Gbs'y... o ile dobrze pamiętam).
Teraz to chyba jedynie bruk na Ordona został z tamtych czasów, choć też nie wszędzie...

Pozdr,...
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.078 140 0
Pamiętam tę giełdę - przy czym były dwie takie hale po obu stronach Ordona. Jedna przerobili na gruz i stoi tam nowe osiedle. Ta część "przemysłowa" jeszcze się trzyma, choć wzdłuż Jana Kazimierza już są blokowiska. Swoją drogą one są "Waryńskiego" - ileś tam lat temu firma przekształciła się w dewelopera.

Z jakiś wagonów, to ten pierwszy Gags z postu jest chyba stamtąd. Ja pamiętam jeszcze chłodnie, już lekko żółtawe.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.443 72 3
Dzięki za fotki, szukałem po lokalnych portalach informacyjnych i jakoś nic ( chyba, że albo za wcześnie, tak szukałem lub lokalsi olali temat).

Pozdr,...
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.443 72 3
IMG_20230602_201618031~2.jpg
Linia 506 (Warszawa Wschodnia Towarowa - Warszawa Wawer)...
Jazda zapoznawcza, wskazania semaforów SBL oraz wjazdowego i wyjazdowego nieważne ( na podstawie treści rozkazu S, dz. 4 - tu dość długa treść była podyktowana)

Pozdr,...

ps. biorąc pod uwagę profil linii i potencjalną prędkość szlakową jaka może być w tym miejscu ( na razie brak info) przy robieniu zdjęć w tym miejscu będzie trzeba być bardzo czujnym z powodu ograniczonej widoczności.
 

Podobne wątki