• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Kolej w Warszawie i okolicach

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
Niedzielny "Kiev Express" z imponującym jak na poza sezonowy okres 14-wagonowym planowym zestawieniem,

Zobacz załącznik 959281
EU160-001 / Warszawa Wschodnia / 12.03.2023
Gdyby nie to, że trwa wojna, to robiło by większe wrażenie, a tak to smutna rzeczywistość... Ale zobaczyć takiego węża w ruchu :love:

A z innej parafii... dziś oddano do użytku nowy wiadukt w ciągu linii kolejowej nr 8...
Krótka relacja typu cabride, tuż po puszczeniu planowego ruchu...

Pozdr,...
 

Speedway

Znany użytkownik
Reakcje
8.715 17 0
miejsce być może to samo lub zbliżone
Tak, to jest to samo miejsce. Ja również tam byłem, ale pomyślałem, że nie będę robił zdjęcia bo... Pewnie zrobili to inni. Lokomotywa stała w tak "dostępnym miejscu", że aż nie chciało mi się wyciągać aparatu. Generalnie hołduję mniej dostępnym rejonom.
Wracając do sedna. Stanąłem po drugiej stronie grupy i "uwieczniłem" przejazd EU160-023 na czele IC Wybrzeże, w relacji Warszawa Zachodnia - Gdynia Główna. Od razu uprzedzę pytanie znawców kolejowej geografii Warszawy. Dlaczego skład nie jechał przez Czyste, bezpośrednio na Zachodnią, tylko kierował się przez Jelonki, w stronę Warszawy Gdańskiej? Odpowiedź brzmi: "nie wiem". Mnie też to zaintrygowało.
1.jpg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
przejazd EU160-023 na czele IC Wybrzeże, w relacji Warszawa Zachodnia - Gdynia Główna. Od razu uprzedzę pytanie znawców kolejowej geografii Warszawy. Dlaczego skład nie jechał przez Czyste, bezpośrednio na Zachodnią, tylko kierował się przez Jelonki, w stronę Warszawy Gdańskiej?
Zaraz, zaraz, pociąg z W-wy Zachodniej do Gdańska jechał przez Jelonki w stronę Gdańskiej? I dlaczego miałby jechać "przez Czyste na Zachodnią", skoro dopiero na Zachodniej zaczynał bieg?
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
Andrzeju, teraz przez ten bałagan na Zachodniej składy są czasem podstawiane z Grochowa ( wyjazd po tzw torze "michałowickim") służbowym do Zachodniej przez Gdańską, Jelonki i Główną Towarową...( i w drugą stronę tak samo).
Ze względu na przebudowę zamknięta jest dwójka szlakowa pomiędzy Centralną a Zachodnią...

Pozdr,...
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
podstawiane z Grochowa ( wyjazd po tzw torze "michałowickim") służbowym do Zachodniej przez Gdańską, Jelonki i Główną Towarową
Ze zmianą czoła na Głównej Towarowej? Inaczej tego nie widzę. Ale to nie tłumaczy opisu kolegi @Speedway:
Dlaczego skład nie jechał przez Czyste, bezpośrednio na Zachodnią, tylko kierował się przez Jelonki, w stronę Warszawy Gdańskiej?
Rozumiem, że chodziło o podstawianie składu, ale jak da się przez Czyste jechać bezpośrednio na Zachodnią? I jak pociąg z W-wy Zachodniej do Gdyni miałby jechać przez Jelonki w stronę Gdańskiej?
 

Arekmiz

Znany użytkownik
Reakcje
1.138 119 0
Ja to piszę od wielu lat: Jeszcze więcej spółeczeniek jest potrzebnych. Mój ojciec, emerytowany kolejarz, mówił tak: niedługo każda gmina będzie miała swoją "kulej", na granicy trzeba się będzie przesiadać i kupować kolejny bilecik...
 

Podobne wątki