• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Kolej w Warszawie i okolicach

Speedway

Znany użytkownik
Reakcje
8.626 15 0
29.07.2021r. "Grzybek na Zachodniej". Jeszcze do niedawna charakterystyczny element kolejowego krajobrazu na Warszawie Zachodniej.
Obecnie, w miarę postępu prac nad nowym dworcem, jego sylwetka coraz bardziej ginie pośród nowo wznoszonych obiektów.
6.jpg
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.993 140 0
O właśnie, już po pół minucie widać przejazd na Księcia Janusza i "moją górkę fotostopową". Kiedyś to tam (na przejeździe) nawet była budka dróżnika (pamiętam!) i w zasadzie świat się kończył bo kawałek dalej była wartownia i "wojsko" znane później jako Zakłady WZL4. Za torami była hamownia silników silników lotniczych, ale kto by się w tych czasach przejmował hałasem rozciągającym się na pół osiedla.
Zachowałem sobie zdjęcie muru, prawdopodobnie przedwojennego, otaczającego te zakłady. Już w czasie rozbiórki. Co jakiś czas w murku były "bunkry"- posterunki strzelnicze.
https://pbase.com/misiek_m/image/65823469

Kilka pożegnalnych zdjęć "kolejowych", przed wyprowadzką z Koła, mam tutaj.
https://pbase.com/misiek_m/sierpien08
Zaczynała się budowa wiaduktu nad torami.
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
3.313 16 0
Zdjęcie lotnicze warszawskich parowozowni na Pradze zrobione prawdopodobnie już po zakończeniu wojny w 1945 r. Obecnie w tym miejscu stoją apartamentowce, a zburzenie w 2009 r. wachlarza (choć była to tylko ok. połowa obiektu, widocznego na zdjęciu z 1945) było, według mnie, jedną z "najczarniejszych kart" XXI w. historii polskiego kolejnictwa.

Parowozownie W-wa Praga 1945.jpg
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Zdjęcie lotnicze warszawskich parowozowni na Pradze zrobione prawdopodobnie już po zakończeniu wojny w 1945 r. Obecnie w tym miejscu stoją apartamentowce, a zburzenie w 2009 r. wachlarza (choć była to tylko ok. połowa obiektu, widocznego na zdjęciu z 1945) było, według mnie, jedną z "najczarniejszych kart" XXI w. historii polskiego kolejnictwa.

Zobacz załącznik 828269
Lepiej bym tego nie podsumował..
 

radek_m

Aktywny użytkownik
Reakcje
145 3 0
Gdyby ktoś chciał porównać zniszczenia infrastruktury kolejowej w 1944 od lipca do końca wojny i z czasem mniej więcej obecnym to Muzeum Powstania udostępniło aplikację na stronie https://zdjecia.korzeniemiasta.pl/

Teren objęty zdjęciami z końca lipca 1944 sięga na Zachodzie kawałek za Pruszków. Na północ w okolice dzisiejszej oczyszczalni Czajka. Wzdłuż linii "Wileńskiej" do Wołomina. Linia "Otwocka" do mostu na Świdrze. Linia "Mińska" do Sulejówka, Linia "Radomska" (idzie stary przebiegiem. Widać że wojna przerwała prace nad wykopem który prawie dotarł w rejon dzisiejszej ulicy Żwirki i Wigury) objęta jest do rejony węzła Okęcie na POW
 

DarekP

Aktywny użytkownik
Reakcje
116 1 0
Ciekawe porównanie wagonów Bombardiera i Pesy, widać, że Pesa ma niżej nie tylko drzwi, ale też okna na obu poziomach.
Natomiast drzwi na wysokości 760 mm są bardzo wygodne ze względu na nową standardową wysokość peronów, ale mocno ograniczają dostępną powierzchnię dla pasażerów.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Co do Pesy i 416B... ten co to projektował, sam niech tym się przejedzie...
Mając 1,8m na dolnym lub górnym pokładzie można sobie głowę poobijać o półki ... Na"Bombku" ten problem nie występuje (wg mnie).
:mad::mad::mad:

Pozdrawiam,...:)
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Warszawa Główna Towarowa, data bieżącą...
20210904_222436.jpg
ET 22 -1166+ ET42 012+EU 07 019 ( o ile dobrze spojrzałem).Po radiu słychać było ,że chyba do Kutna miały jechać...
Fota strzelona na chwilę przed odjazdem (po zgłoszenia gotowości oczywiście).

Pozdrawiam,...

ps. stała sobie jeszcze SM42-350, ale niemiałem jak podejść.
 

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.509 31 1
Ciekawe zdjęcia z Warszawy i Jaktorowa:
1.jpg

Warszawa 1939. Miejsce do ustalenia.

2.jpg

Warszawa - Dworzec Główny - 1941

3.jpg

Przystanek Jaktorów - 1941

Zdjęcia pochodzą ze strony https://eisenbahnstiftung.de/bildergalerie , autor zdjęć Johann B. Kronawitter

dodatkowo zamieszczam zdjęcia, które już kiedyś dodawałem w innym wątku, ale dla porządku niech siedzą w jednym miejscu:

4.jpg

Warszawa 1940 - Trasa Średnicowa, autor nieznany

5.jpg

6.jpg

Warszawa 1943 - BR50 (Nr nieznany) z eszelonem

7.jpg

Warszawa 1943 - EW51


Zdjęcia pochodzą ze strony https://eisenbahnstiftung.de/bildergalerie , autor zdjęć Walter Hollnagel
 
Ostatnio edytowane:

Speedway

Znany użytkownik
Reakcje
8.626 15 0
04.09.2021r. Warszawa Grochów.
Gdyby istniał wątek: "Antykolejowe klimaty", poniższe zdjęcia śmiało mogłyby tam zagościć. Innymi słowy - "Co słychać u naszych Edytek? - Wszystko
w porządku. Dalej sobie grzecznie stoimy, uprzednio umalowane przez krakowską młodzież".
Ktoś z naszych forumowiczów wspominał, że na Trako, pojawiły się jakieś koncepcje ich dalszego wykorzystania.
1.jpg 2.JPG 3.JPG 4.JPG 5.JPG 6.JPG 7.JPG
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Tak informacyjnie..., te Edzie stoją w oczekiwaniu na wizytę u "chirurga...". Kilka dni temu na terenie ZNTK MM widziałem jakiś egzemplarz przed halą... Pewnie na razie klepią papiery i ruszą z kolejnymi sztukami jak ogarną ten temat. Pomijając fakt że na Grochowie jakby luźniej w tym miejscu...
A co do sesji... :D(y)
Pozdrawiam,...
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
Ostatnio edytowane:

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Co do żartu..., raczej chore poczucie humoru..."chirurgia plastyczna " z zastosowaniem palnika, spawarki, sikaflexu ( klej na ktòry wkleja się szyby, producent : SIKA ), szpachli i lakieru... Adres chirurga : Zakład Naprawy Taboru Kolejowego Mińsk Mazowiecki, ul. Gen. K.Sosnkowskiego 34...

Miłego dnia i pozdrawiam,...
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Podobne wątki