• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Kolej w Warszawie i okolicach

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.286 58 3
Wpadła mi w ręce książka pt; "200 lat Ubezpieczenia" wydana w wydawnictwie KARTA w 2003 r. a wydana z okazji 200 lat PZU.
Stwierdziłem że musi tam być coś o kolei wiec w miarę szczegółowo książkę przejrzałem i trochę rozczarowany jestem ponieważ "kolejowych klimatów" niewiele, ale coś tam znalazłem.
Zdjęcie pochodzi ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie lub z Biblioteki PZU w Warszawie precyzji brak ponieważ jak w książce jest kilka zdjęć na stronie to podawane są wszystkie źródła dla całej strony.
Warsztaty Kol Warsz - Wied 187020210310.jpg


Ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie
Parowozownia Kol Nadwiślanskiej 1.jpg


Instytut Sztuki Polskiej Akademii nauk w Warszawie
Warszawa3 syrenka.jpg
 

Speedway

Znany użytkownik
Reakcje
8.708 17 0
Gdyby na czas robienia zdjęcia, sprzed obiektywu aparatu pousuwać dźwigi i inne maszyny budowlane, podpis pod poniższym zdjęciem mógłby wyglądać mniej więcej tak: "W dniu 11 kwietnia 2021r warszawski węzeł kolejowy stał się celem bombardowania nieprzyjacielskich eskadr samolotów. Wskutek przeprowadzonych nalotów najbardziej ucierpiała Warszawa Zachodnia. Ale mamy też i dobrą wiadomość - ocalał słynny grzybek (nastawnia)."
6.jpg
Niektórym z forumowiczów powyższy wpis może wydawać się mało smacznym żartem. Ale wizyta na na dobrze znanym dworcu, który poddawany jest tak gruntownej przebudowie, rozmiar prac, a zwłaszcza sposób ich realizacji, mojemu pokoleniu może przywodzić na myśl jedynie bombardowanie.
Na dowód, jeszcze dwie fotki:
7.JPG 8.jpg
 

Hajo

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
83 2 0
Takie oto ciekawostki mi się trafiły gdy wracałem z pracy.

Warszawa Centralna (05.05.2021)
1620323858702.png


Warszawa Śródmieście (28.04.2021)
20210428_201522.jpg

Zwróćcie uwagę, że jest wagon restauracyjny. Pociąg z Berlina do Warszawy Wschodniej.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.416 71 3
Hajo, przy tym bardaku jaki jest przy remoncie "Zachodniej", to nic nadzwyczajnego, ponieważ jak popatrzysz w rozkład, to jest więcej składów przez Warszawę Śródmieście...
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.416 71 3
Miałem to wrzucić kilka dni temu, ale....:gwizd:
Tory szlakowe nr 1 linii1(szlak Warszawa Zachodnia "WZD" - Warszawa Włochy) i tor szlakowy nr 3 linii 8 Warszawa Zachodnia "WZD" - Warszawa Okęcie *) na wysokosci posterunku Warszawa Czyste**. .. IMG_20210524_071140.jpg ...
w stronę Warszawy Zachodniej...
... i w stronę Warszawy Włochy...
IMG_20210524_071205.jpg ... IMG_20210524_071303.jpg ...

Pozdrawiam,...


*) od kilku tygodni posterunek Warszawa Aleje Jerozolimskie został włączony w LCS Warszawa Okęcie

**) po modernizacji Warszawy Zachodniej będzie włączony w granicę Warszawy Zachodniej...
 

Podobne wątki