• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Impreza Iława – XIII Ogólnopolska Wystawa Modeli – 10-11 lipca 2021 r.

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.446 72 3
Dzięki wielkie za fotki i filmy... Pobieżnie przejżałem i do czorta... Na 2022 jak termin nie podejdzie w robocie, to chyba WŻ poleci. I co z tego, że moja skala na codzień to 1:1...:mad::mad::mad:

Pozdrawiam i dzięki raz jeszcze,...
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
A czy będą jeszcze filmy z bocznych odgałęzień?
Zastanowiło mnie też czy do przepięknej makiety Klubu Sopockiego dołączył ktoś z szufladą z Niemiec? I dlaczego skład był wyprawiony na szlak na sygnał manewrowy? Czy to taki odpowiednik sygnału zastępczego na kolejach niemieckich?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.395 463 29
I dlaczego skład był wyprawiony na szlak na sygnał manewrowy? Czy to taki odpowiednik sygnału zastępczego na kolejach niemieckich?
Nie wiem, skąd się tam wziął niemiecki semafor, ale dwa białe światła po skosie to odpowiednik sygnału zezwalającego na tarczy zaporowej i jest ważny zarówno dla jazd manewrowych, jak i pociągowych (podobnie sygnał zabraniający na Tz jest ważny dla manewrów i pociągów). Na kolejach niemieckich w określonych wypadkach stosuje się takie sygnały również do wyjazdów na szlak i nie jest to odpowiednik polskiego Sz, choć w tym wypadku pełni podobną rolę.
 

nohab

Znany użytkownik
Reakcje
543 115 2
Podziękowania były. Przejazd z szuflady do szuflady, też. Teraz poproszę o film z jazd zdawki, a układającego rozkład jazdy, o relację z jazd manewrowych, podmian lokomotyw, itd. itp. :)
 

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.156 42 1
Zastanowiło mnie też czy do przepięknej makiety Klubu Sopockiego dołączył ktoś z szufladą z Niemiec? I dlaczego skład był wyprawiony na szlak na sygnał manewrowy? Czy to taki odpowiednik sygnału zastępczego na kolejach niemieckich?
Stacja techniczna zwana szufladą została zbudowana z wszelkich możliwych tzw. "przydasiów", zatem kwestia zastanawiania się czy to niemiecka czy jaka inna nie powinna być brana pod uwagę.
Kolejny film z przejazdu pociągu po sopockiej linii, ułożonej przez klubowiczów na XIII Ogólnopolskiej Wystawie Modeli w Iławie. Widok z perspektywy ostatniego wagonu.
 
Ostatnio edytowane:

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
Stacja techniczna zwana szufladą została zbudowana z wszelkich możliwych tzw. "przydasiów", zatem kwestia zastanawiania się czy to niemiecka czy jaka inna nie powinna być brana pod uwagę.
Ale ja nie pytałem złośliwie. Wręcz nawet myślałem, że odwiedzili wystawę goście z Niemiec. Sam pamiętam niemieckie semafory w latach 80-tych na Dolnym Śląsku. Mnie po prostu bardzo interesuje sygnalizacja i zastanowiło mnie dlaczego taki sygnał został podany. Podglądam takie tarcze zaporowe na stacjach w krajach gdzie są stosowane i przyznaję, że informacja jednego z naszych Nauczycieli, że można wyprawiać składy na szlak po podaniu takiego sygnału była dla mnie dużą nowością i zaskoczeniem. A że SKMK słynie z dbałości o szczegóły (Dba się nawet o sygnały końca pociągu) musiałem zapytać o zamysł tego co zobaczyłem.
Teraz też czekam na te filmy które zapowiedział Andrzej. Bardzo!
 

Podobne wątki