• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele IŁAWA 2017

fazer0001

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
152 7 2
#1
Witam. Tegoroczna , czyli już 10 Wystawa Modeli IŁAWA 2017 odbędzie się 14,15 i 16 .07.2017.
Prośba do Wszystkich uczestników którzy chcą przyjechać z makietami kolejowymi o informację oraz wymiary makiet będą potrzebne do 31.05.2017. Wymiary będą potrzebne do ustawienia makiet i zrobienia rozkładu jazdy.
Uczestnicy którzy chcą przyjechać z taborem lub z modelami na Wystawę (termin zgłoszeń 16.06.2017 żebym mógł zorganizować noclegi bo na razie mam zamówione 60 miejsc noclegowych w internacie.
Pytania proszę kierować przez grupę lub herpa1998@o2.pl. lub na forum
 

KrzysioRut

Moderator Grupy TMM
FREMO Polska
T M M
Reakcje
277 4 0
#4
... widzę że koledzy się trochę pospieszyli ... zatem niniejszym w załączeniu oficjalny PLAKAT tegorocznego spotkania w IŁAWIE ...
... pod hasłem: " X OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA MODELI - IŁAWA 2017 " ...

2017-07_IŁAWA_plakat.png


... na które już dziś serdecznie zapraszam w imieniu organizatora i całej ekipy Toruńskiej Makiety Modułowej ...
... więcej szczegółów niebawem ... wszystko zaczyna pomału się krystalizować ... najważniejsze informacje powyżej ...

... w piątek dzień zamknięty dla publiczności ... od rana przyjazd wystawców, rozkładanie stanowisk i modułowej makiety kolejowej ...
... w sobotę i niedzielę wystawa otwarta dla odwiedzającej nas corocznie licznie publiczności w godzinach 10:00 - 15:00 ...

... niewątpliwie dodatkową atrakcją dla uczestników będzie planowany w piątek GRILL dla uczestników imprezy ...
... zaś w sobotę dla wszystkich chętnych koncerty w Iławskim amfiteatrze ... wśród wykonawców Sylwia Grzeszczak, Wilki ...

Pozdrawiam,
Krzysiek
 

Załączniki

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
#5
Odświeżę, bo temat zniknie w czeluściach imprez ... :)
Widziałem wersję roboczą układu makiety na zbliżającą się Iławę ... Myślę, że będzie można na czym zawiesić oko ;) ...
Zapewne w niedalekiej przyszłości KrzysioRut wrzuci układ.
 

KrzysioRut

Moderator Grupy TMM
FREMO Polska
T M M
Reakcje
277 4 0
#6
... dzięki za odświeżenie tematu ... już niebawem zamieszczę więcej informacji
... choćby takich jak układ makiety, opis założeń spotkania i naszej zabawy
... nanoszę jeszcze ostatnie poprawki i weryfikacje wszystkich elementów układu
... powstają nawet nowe moduły aby dopasować układ makiety do wielkości sali
... ale masz rację ... faktycznie zapowiada się całkiem sporo dobrej zabawy ... :)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#8
A ja mam pytanie, w jakich godzinach wystawa będzie otwarta dnia 14 lipca? Na plakacie wyżej jest informacja. że impreza jest w dniach 14-16 lipca 2017, ale godziny są podane tylko dla 15 i 16.
 

KrzysioRut

Moderator Grupy TMM
FREMO Polska
T M M
Reakcje
277 4 0
#10
... uff ... udało się mi wreszcie okiełznać wyzwanie połączenia zgłoszonych skrzynek w jedną całość
... spełniając wszystkie założenia co do przejść, ustawienia, odległości i kompatybilności połączeń
... zatem czas uchylić tajemnicy i przedstawić widok prezentowanej w IŁAWIE makiety kolejowej

... układ prezentowanej makiety kolejowej prezentuje się imponująco ... praktycznie cała sala jest zajęta i
... choć dla maszynistów pozostało mało miejsca pomiędzy modułami to za to pociągi będą przemierzać 78m
... makiety różnorodnymi szlakami miniaturowej kolei pomiędzy pięcioma stacjami na liniach jedno i dwutorowych

... z dodatkowych atrakcji: sklep ŚWIAT MODELI z Rybnika + stoisko ELVIS MODEL z kolejką w skali G
... stoisko PIKO z atrakcjami i niespodziankami ... może nawet zostania zaprezentowana jakaś premiera
... oraz stoiska z modelami samochodów zarówno w skali 1:87 jak i nieco większe modele kartonowe

... dla publiczności tym razem pozostawiamy dojście do makiety tylko z jednej strony sali pomiędzy drzwiami
... zresztą ... sami zobaczcie ... poniżej schemat przygotowanego układu modułowej makiety kolejowej:

2017-07_TMM_IŁAWA_układ_makiety_opis - Kopia.jpg


... dla przypomnienia kilka moich fotek z zeszłego roku
... pstrykniętych podczas imprezy modelarskiej w Iławie
... udało mi się wreszcie do nich dogrzebać w komputerze
ILawa_DSC_0365.JPG Iława_DSC_0154.JPG Iława_DSC_0168.JPG
Iława_DSC_0237.JPG Iława_DSC_0241.JPG Iława_DSC_0298.JPG
Iława_DSC_0372.JPG Iława_DSC_0199.JPG Iława_DSC_0328.JPG

pozdrawiam, Krzysiek
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.552 386 20
#11
Układ rzeczywiście duży, ale jeżeli na tym planie wymiary sali są kompatybilne z wymiarami szlaku, to nie zostawiłeś miejsca na stoiska sklepów, nie mówiąc już o stanowiskach z wystawą modeli samochodów. :(
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.552 386 20
#12
Po rozmowie z organizatorem dowiedziałem się, że będzie inne miejsce dla wystawy samochodów w skali H0.
 

KrzysioRut

Moderator Grupy TMM
FREMO Polska
T M M
Reakcje
277 4 0
#13
... spoko spoko ... dla każdego znajdzie się coś miłego w Iławie ... i miejsce na wystawienie stoiska i
... miejsce do podziwiania wystawionych modeli zarówno związanych z koleją jak i modeli samochodów

... w bieżącym roku z powodu remontu dużej hali sportowej niestety cała impreza modelarska
... musiała się przenieść do położonego po sąsiedzku budynku szkoły podstawowej i na parkiet
... małej przyszkolnej sali gimnastycznej o wymiarach zaledwie 18m x 10m ... dlatego bieżąca
... impreza będzie nieco inaczej zorganizowana niż dotychczasowe ... okrągłą rocznicą zobowiązuje

... postanowiliśmy nieco pogrupować wystawców i okiełznać miejsce wystawy i na sali i na korytarzach
... zatem modułowa makieta kolejowa i jakieś dwa małe stoiska wystawowe związane z koleją będą
... umieszczone bezpośrednio na sali gimnastycznej zgodnie z zamieszczonym powyżej schematem
... zaś w holu i korytarzach szkolnych bezpośrednio przyległych do sali sportowej będą zorganizowane
... stoiska wystawowe modelarzy z samochodami i wszelkimi innymi atrakcjami, jak Piko czy sklepy

... wspierając organizację spotkania ustaliliśmy dla łatwiejszego okiełznania całości imprezy, że
... za część nazwijmy "kolejową" związaną z makietą i jej funkcjonowaniem odpowiadam osobiście
... zaś całościowo imprezę ogarnia główny organizator Damian odpowiadając za pozostałych wystawców
... dzięki temu łatwiej będzie można wspólnie ogarnąć organizacyjnie tak duże spotkanie modelarskie

... zatem bez obaw z pewnością dla każdego znajdzie się coś miłego do podziwiania wśród różnorakich
... modeli pociągów i samochodów, prezentowanych na tegorocznej imprezie modelarskiej w IŁAWIE :)

pozdrawiam, Krzysiek
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#14
Czy Kolega Krzysiek mógłby pisać normalnie, to znaczy zaczynając zdanie wielką literą, a kończąc kropką i nie zaczynać każdego wiersza wielokropkiem? Bardzo źle czyta się teksty tak napisane, jak ten wyżej i wszystkie wpisy Kolegi Krzyśka, przynajmniej w tym temacie.

A przy okazji, dalej nie wiem, w jakich godzinach będzie otwarta wystawa w piątek, 14 lipca. :( Mam cień nadziei, że uda mi się w tym roku zajrzeć do Iławy, choć szansa jest nie za duża.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#16
Dzięki, tak się obawiałem. Tylko po po jakiego diabła na oficjalnym publicznym plakacie podaje się informację "X WYSTAWA MODELI IŁAWA 14-16 LIPCA 2017"?
 

KrzysioRut

Moderator Grupy TMM
FREMO Polska
T M M
Reakcje
277 4 0
#18
Czy Kolega Krzysiek mógłby pisać normalnie, to znaczy zaczynając zdanie wielką literą, a kończąc kropką i nie zaczynać każdego wiersza wielokropkiem? Bardzo źle czyta się teksty tak napisane, jak ten wyżej i wszystkie wpisy Kolegi Krzyśka, przynajmniej w tym temacie.
taki już mam urok i styl ; lubię "trzy-kropek" ;
wielokropek to mój sposób oddzielania swoich myśli i
wyróżnik dla łatwiejszego znalezienia swoich wpisów ;
jednym się to podoba innym nie ; dla mnie jest spoko ;
jednak skoro kolega prosi to postaram się ograniczyć
zarówno swoje wpisy jak i stosowane wcześniej wielokropki ;

A przy okazji, dalej nie wiem, w jakich godzinach będzie otwarta wystawa w piątek, 14 lipca. :( Mam cień nadziei, że uda mi się w tym roku zajrzeć do Iławy, choć szansa jest nie za duża.
w piątek dzień zamknięty dla publiczności; (pisałem o tym w wątku tuż pod umieszczonym plakatem)
planowane jest: od rana przyjazd wystawców, rozkładanie stanowisk i modułowej makiety kolejowej, podłączenie i testy;
to dzień dla nas modelarzy na uruchomienie całości i naszą zabawę bez publiczności czyli dzień techniczny dla uczestników

oczywiście jak kolega będzie przejazdem w Iławie to zapraszam (wystarczy podejść i się stosownie przedstawić)
łatwo będzie mnie rozpoznać po czerwonej koszulce klubowej TMM = Toruńska Makieta Modułowa
zawsze można popatrzeć i porozmawiać jednak nie wolno narzekać że coś jeszcze nie w pełni działa
niebawem postaram się zamieścić szczegółowy harmonogram zaplanowanych na każdy dzień bloków imprezy

Tylko po po jakiego diabła na oficjalnym publicznym plakacie podaje się informację "X WYSTAWA MODELI IŁAWA 14-16 LIPCA 2017"
faktycznie to pytanie do głównego organizatora spotkania Damiana Sikorskiego twórcy tegoż plakatu
może z rozpędu a może specjalnie tak podał; nie wiem; mogę jedynie domyślać się co poeta miał na myśli;
czy uwględnił dzień techniczny dla wystawców czy planował pierwotnie jeden dzień więcej na wystawę :)

Pozdrawiam, Krzysiek
 

KoVaL

Znany użytkownik
Reakcje
2.477 56 5
#19
Zasadniczo chodzi o to ,że pierwszy dzień jest dla "wtajemniczonych" ,czyli bez publiczności ,ale ludzie z branży mogą się kręcić. Zresztą zwiedzających w piątek by wielu nie było.
 

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
#20
w piątek dzień zamknięty dla publiczności; (pisałem o tym w wątku tuż pod umieszczonym plakatem)
planowane jest: od rana przyjazd wystawców, rozkładanie stanowisk i modułowej makiety kolejowej, podłączenie i testy;
to dzień dla nas modelarzy na uruchomienie całości i naszą zabawę bez publiczności czyli dzień techniczny dla uczestników
Taka moja mała uwaga - być może zbędna, bo wiem że Krzyś to organizator - pełna profeska, ale byłoby dobrze, gdyby "modularze" przyjechali w piątek - o ile to możliwe - w miarę wcześniej, a nie na godzinę 18 ... gdzie prawie cała makieta już złożona, a brakuje np. 5 skrzyneczek w środkowej części makiety i wszyscy "stoją z robotą".
 

Podobne wątki