• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa H0

OP
OP
tkarkady

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#41
@BORUCH - u mnie to zależy od oświetlenia , nie mam w "makietowym" dziennego światła , zdjęcie poniżej jest kolorystycznie bliższe prawdy.
1. Szuter eNkowy Polaka
2. To jakiś stary szuter Auchagena , bardzo pociemniał po wikolu
3. Posypka Falera , była dodatkiem do któregoś zestawu do sklejania , w sam raz się nadała
4. Zwykły przesiany i umyty piasek , pociemniał po wikolu
5. Przesiane kruszywo z pobliskiej budowy, też pociemniało po wikolu i pokazały się jakieś białe drobinki
IMG_0016.JPG


@Paweł R - dzięki , fajnie że Ci się podoba .
Nie, tam nie ma kurkumy ani niczego jadalnego.

@stolnik - w poprzednim poście wstawiłem zdjęcie składu kruszyw który mi się spodobał. Widzę że tam niektóre materiały tworzą bryły o niemal pionowych ścianach i niekoniecznie się osypują . Ślady po łyżce ładowarki też tam są wyraźne . Myślę że decyduje o tym stopień zawilgocenia.

Bardzo dziękuję wszystkim za pozytywne reakcje na moje dotychczasowe relacje , cdn...
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
#42
Pierwsze od prawej idealnie nadaje się na materiał z kruszarki, zmielona cegła, beton, itp.
 
OP
OP
tkarkady

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#44
Ten budynek mam zamiar postawić na terenie "bazy kontenerowej" . Docelowe miejsce na makiecie raczej uniemożliwi mi zrobienie zdjęć z bliska, dla tego zrobiłem je poza makietą. Budynek w sumie bardzo podobny do poprzedniego (to druga część oryginału) ale z kilkoma dodatkami :
zewnętrzna lampa , sygnalizator systemu alarmowego , bazowa antena CB. Żeby nie było zbyt nudno zmieniłem kolor elewacji, zmniejszyłem wywietrzniki i nie wklejałem krat.

200.jpg


203.jpg


201.jpg


204.jpg


202.jpg


205.JPG


206.JPG


207.JPG


208.JPG


209.jpg
 
OP
OP
tkarkady

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#45
Witam Świątecznie.
Życzę Wszystkim smacznego jajeczka i dużo, dużo zdrówka :)
Pod wpływem toczącej się dyskusji w sąsiednim dziale o kartonowym modelu dla początkującego, zacząłem ćwiczyć sklejanie kartonowych sześcianów. Ciekawy jestem kiedy dociągnę do potrzebnych ok. 30 sztuk :niepewny: pierwsze dwa już mam.

91.JPG


92.JPG


93.JPG


94.JPG


95.JPG


96.JPG
 
OP
OP
tkarkady

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#48
Zrobiłem i umieściłem na makiecie część znaków drogowych , niby tylko kilkanaście sztuk a dłubania całkiem sporo.

IMG_0107.JPG


IMG_0110.JPG


IMG_0113.JPG


IMG_0114.JPG


IMG_0117.JPG


IMG_0119.JPG


Na terminal paliw dojechał jeszcze jeden pracownik

IMG_0102.JPG


To takie moje bardzo proste połączenie listu przewozowego z kartą wagonu. Na tej podstawie prowadzę przewozy ładunków i po prostu bawię się w kolej. To już trzecia wersja którą testuję i w moich warunkach sprawdza się jak dotąd najlepiej.
Uzbierały mi się już 52 karty na ponad 20 różnych ładunków. Dorabiam kolejne w miarę jak przybywają nowe ładunki i wagony.
Druga strona karty jest taka sama przy czym odbiorcą jest przeładownia na drugiej stacji (jeszcze w budowie) ;)

IMG_0131.JPG
 
OP
OP
tkarkady

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#49
Budowa ładowni „baza kontenerowa” zbliża się do końca. Kontenerów chyba wystarczy, w końcu to mała firma transportowa.
Pojawił się Kalmar i stacja transformatorowa, pozostał do wykończenia teren wokół niej, jeszcze kilku pracowników też by się przydało.

001.JPG


002.JPG


003.JPG


004.JPG


005.JPG


006.JPG


007.JPG


008.JPG


009.JPG


010.JPG


011.JPG
 

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.024 4 1
#52
1:16 :
https://www.nakolei.pl/wypadek-na-przejezdzie-w-lomzy-tir-wjechal-pod-pociag-towarowy-wideo/
W Łomży doszło do niebezpiecznej kolizji na przejeździe kolejowym. Kierowca tira wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg towarowy.
Do kolizji doszło 4 sierpnia 2020 roku, na przejeździe kolejowo-drogowym przy ulicy Poznańskiej w Łomży. Kierowca tira wjechał wprost pod ledwo sunący skład towarowy. Jak zwrócili uwagę świadkowie zdarzenia – pociąg przejeżdżający przez ten przejazd jest rzadkością.

Jak podaje Czytelnik portalu 4lomza.pl, który był świadkiem całego zdarzenia – maszynista przed wjazdem na przejazd zastosował sygnał Rp1 „Baczność”. Najwidoczniej kierowca nie usłyszał tych sygnałów, albo je zlekceważył, tak samo jak znak pionowy „STOP” znajdujący się przed wjazdem na przejazd.
;)
 
OP
OP
tkarkady

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#53
@mudol ,
Licho nie śpi , jak widać wszystko może się zdarzyć nawet w mało ruchliwym miejscu.
Na placu jest dyspozytor (ten w pomarańczowym obok lokomotywy) odpowiedzialny za bezpieczeństwo wjazdu i wyjazdu.
Fakt , w momencie nagrywania filmu był jeszcze w pudełku. ale teraz już panuje nad sytuacją. ;) :)
 
OP
OP
tkarkady

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#54
Ostatnio przybyło kilka drobiazgów. Przy rozjazdach w torach głównych stacji dorobiłem atrapy napędów. W zamyśle miałem JEA-29, może trochę podobne mi wyszły, no i niestety muszą być dość blisko podkładów. W końcu zabrałem się za słupki ukresowe, znaczy się wskaźniki W17.
Z uwagi na to że muszą być dla mnie "widzialne" z odległości 2,5m na siedząco, trochę je przeskalowałem. Zrobiłem też pierwsze drzewko z kilku zaplanowanych, mam nadzieję że każde następne będzie nieco lepsze. Miejsce tymczasowe, do zdjęcia.

2.JPG 3.JPG 4.JPG 5.JPG 8.JPG 10.JPG 12.JPG 01.jpg 03.jpg 04.jpg
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#55
Tylko, że te napędy są w złym miejscu. Napędy wszystkich typów montuje się przy zamknięciu nastawczym które jest zawsze przy początku iglic. Nie należy utożsamiać pręta nastawczego modelu rozjazdu z faktycznym umiejscowieniem zamknięcia i napędu w realu. Dodatkowo jeszcze w tym modelu pręt nastawczy jest umieszczony na podrozjazdnicy, a w realu jest zawsze między. W realu napęd ma łoże które mocuje go do rozjazdu, a tu go brak. Niestety do przeróbki.
 
OP
OP
tkarkady

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#58
Halę lokomotywowni miałem już od jakiegoś czasu ale dopiero wczoraj ostatecznie ukończyłem ten fragment makiety.
Bocznica jest kolejnym punktem ładunkowym, jeszcze wczoraj przyjechały beczki z olejem i kable na szpulach a dzisiaj jakieś skrzynie ;).
Gotowy jest również następny odcinek drogi.

1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG 5.JPG 6.JPG 7.JPG 8.JPG 9.JPG 10.JPG 11.JPG
 
OP
OP
tkarkady

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#59
Uzupełnieniem lokomotywywowni będzie stacja tankowania. Kontener stacji jest już gotowy, teren jeszcze w przygotowaniu, tym samym na makiecie powstanie kolejny punkt ładunkowy. Model z wycinanki GPM-u trochę przerobiłem i dodałem kilka elementów na podstawie zdjęcia z sieci.

IMG_0001.JPG IMG_0002.JPG IMG_0003.JPG IMG_0005.JPG IMG_0006.JPG IMG_0007.JPG
 
OP
OP
tkarkady

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#60
Od dawna miałem w planie zrobienie miernika prędkości ze starego licznika rowerowego. Patent to stary i znany, w końcu się za to zabrałem.
Jeszcze nie mam na makiecie informacji zwrotnej więc póki co Gbbkolejką prędkości mierzyć nie mogę.
Test porównawczy dał mi następujący wynik :
Licznik na wagoniku - 89,4 km/h na prostej i 88,2 km/h na łukach.
Metodą klasyczną na stoper - 89,78 km/h, średnia trzech pomiarów z błędem czasu mojej reakcji, długość toru odczytałem w Scarmie.

001.JPG 002.JPG 003.JPG 004.JPG

Krótki filmik z działania miernika