• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa H0

OP
OP
tkarkady

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#21
@Astro zobacz przemysł, nawet małe kawałki jakieś cysterny, tam platformy to dużo dodaje. Pomyśl o tym ;)
:confused: , nie bardzo rozumiem
Co to za tory? Piko, Roco czy Kato?
Roco Line Bettung
Pamiętaj o daniu znaków, że jest to droga jednokierunkowa, bo szerokość jezdni jest bardzo wąska i w dwie strony samochody nie pojadą.
Zgadza się , to co teraz widać to droga jednokierunkowa , znaki będą ale trochę później.
Teraz zabieram się za dokończenie większej pętli , to ta część która jest na schemacie po drugiej stronie tuneli , tam też będzie początek szosy dwukierunkowej która razem z dwutorowym szlakiem ma połączyć stację Hajduki Wielkie ze stacją Hajduki Małe . Skrzynki mam już prawie gotowe.
 
OP
OP
tkarkady

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#22
Większa pętla drogi jednokierunkowej została wczoraj otwarta . Na składanym panelu pojawiły się również pierwsze fragmenty zagruntowanego "terenu". Docelowo mają się tam znaleźć trzy stawy i trochę niskiej zieleni.

IMG_0003.JPG

 
OP
OP
tkarkady

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#24
Tak , może nie na wszystkich ale na pewno na czterech z sześciu które teraz są .
Na razie droga prowadzi tylko przez tory z ruchem manewrowym więc "stopy" w ładowniach wystarczają , póki co nie ma przejazdów przez tor szlakowy ani tory główne stacji.
 
OP
OP
tkarkady

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#25
Zastanawiałem się czym wykończyć otwory w ściance makiety żeby wyglądały jak wjazd do tunelu kolejowo-drogowego .
Nie znalazłem „gotowca” który by się nadawał i jednocześnie mi podobał.
Zacząłem szukać jakiejś inspiracji w sieci i wyszedł mi taki niby wjazd do tunelu, coś jakby wiadukt, hmm …... sam nie wiem :niepewny:.
Dzisiaj tylko przymiarka.

Prawa strona makiety

1.jpg


1a.jpg


1b.jpg


1c.jpg


To po lewej stronie makiety
2.jpg


Te "budowle" znajdą się po drugiej stronie ścianki

3.jpg


4.JPG


Odpowiednie znaki drogowe zostaną zamontowane wkrótce.
Wjazd do tunelu w Gdańsku.

2041026__kr.jpg
 
OP
OP
tkarkady

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#26
U mnie trwa urządzanie i wykańczanie magazynu paliw.
Dojdzie jeszcze jakiś pracownik, samochód i może jakieś drobiazgi czy poprawki.
Na dzisiaj ta ładownia tak wygląda.

1.JPG


2.JPG


3.JPG


4.JPG


5.JPG


6.JPG


7.JPG


8.JPG


9.JPG


10.JPG
 
OP
OP
tkarkady

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#29
Zacząłem montować następną ładownię , tym razem to "skład kruszyw".
Na początek plac z "płyt betonowych" i budynek socjalno-biurowy. Do zrobienia zasieki na kruszywa i oświetlenie placu.
Będzie jeszcze ładowarka z wywrotką i pracownicy.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG


5.JPG


7.JPG


8.JPG


60.JPG


W budynku znalazło się kilka biurowych mebli.
Te zdjęcia zrobiłem przed zamontowaniem w oknach krat.

61.JPG


62.JPG


63.JPG


64.JPG


Tak mniej więcej mają wyglądać zasieki na kruszywa.

ocm-start-bottom-image-a2.jpg
 

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.024 4 1
#35
No właśnie mam pytanie z czego zrobione są segregatory bo są jednym słowem - petarda:D Wygląda na kawałek kartonu gdzieś 2mm pomalowanego tylko z paru stron :) Dodatkowe pytanie jak uzyskałeś ten "prlowski" szary kolor tego budynku bo również świetna robota :)
 
OP
OP
tkarkady

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#36
Segregatory są z tekturki 1mm, powinny mieć etykiety i dziurki z chromowaną obwódką, wtedy byłyby petarda :LOL:.
Kolor i faktura budynku są oryginalne, dołożyłem jedynie przybrudzenie.
 
OP
OP
tkarkady

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#37
Zasieki z kruszywami i ładowarka z osprzętem w zasadzie są już gotowe ale widzę że nad patynką na tej "maszynie" i nad zielenią muszę jeszcze trochę popracować. Plac trochę "rozjeździłem" żeby było widać że ta ładowarka coś tam robi. Ciągle brakuje mi lamp i wywrotki na ukończenie całej ładowni.

41.jpg

42.jpg

43.jpg

45.jpg

46.jpg

47.jpg

48.jpg


74.jpg

70.jpg

71.jpg

72.jpg
 

Załączniki

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
190 0 0
#38
Bardzo ładny skład. Mam tylko jedna uwagę do koloru kruszywa drugiego od prawej. Czy to piasek? Jesli tak to kolor wydaje mi sie za bardzo "kurkumowy". Może to złudzenie spowodowane oświetleniem....
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#39
A ja mam pytanie po kolei, co to zielone takie przed grubo mielonym pieprzem, no bo potem to jaglana kasza, kurkuma i znów coś czego nie znam choć wygląda na gryczaną.

A poważnie to podoba mi się :), tylko ta kurkuma.:niepewny:
 

stolnik

Użytkownik
Reakcje
91 0 0
#40
Taka moja uwaga, byłem na kilku składach budowlanych i kruszywo z reguły się obsypuje po ładowaniu tzn. nie ma charakterystycznych na zdjęciach bruzd po łyżce (spychu), chyba że jest drobne i mokre np. piasek. Nie krytykuję oczywiście bo bardzo ładna praca.