• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:35 G10 i inne wynalazki (1:35)

OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
817 1 0
Sporo poprawek pod kątem modelarskim i trochę technicznych, w testowym sklejaniu wyszło to i owo krzywo i nie tak jakbym chciał, ale od tego jest test :D
śruby nity i tak do ... no już bliżej jak dalej, model pomaluję ale będzie też tylko obiektem testowym dla kalkomanii
jutro może zrobię lepsze zdjęcia, stan na dzisiaj- ponitowane poszycie od zewnątrz, zostało kilka duperel w środku.
20220901_001109.jpg
20220901_001121.jpg
20220901_001140.jpg

cdn.
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
817 1 0
No niestety, o ile drukarka 4K czy nawet 8K juz może być w zasięgu (koszt ok 2K funtów) o tyle ploter sensowny to nadal ponad 8K.
Dlatego tylko zlecam cięcie, ad części to tutaj miks, troche odlewanych troche drukowanych, ale mastery byly drukowane, niestety nie w 4K, ale docelowo taki mam zamiar - tylko druk 3d, nie warto przy tak jednostkowej produkcji bawić się w odlewanie.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
Ładnie to wygląda, swoją drogą chciało by się mieć ploter laserowy do własnego użytku .. - ech pomarzyć.
Czy dobrze widzę, że zderzaki i hak to druk 3D ?

Śledząc Twoje dokonania na Kartonworku i tu, sobie myślę że nawet gdybyś miał do dyspozycji takie współczesne zakłady inżynieryjne taki PZInż. napchane po kokardę sprzętem jaki tylko taki laik sobie może zamarzyć to i tak nic byś nie zrobił, jesteś przedstawicielem dominującego gatunku modelarzy którzy nie robią bo nie mają:
1.Papierów/kwitów.
2.Drukarki 333 D
3.Plotera ośmio-osiowego, o ile taki jest.
4.Frezarek i tokarek cnc.
5.Lasera i plotera co najmniej 8D6.
6.Tysiąca innych urządzeń których przeznaczenia nawet nie podejrzewasz, ale są Ci niezbędne.

Mit posiadania maszyn, i co jeśli umiejętności brak, zmierzch modelarstwa niestety, i już.
Mitomania.
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
817 1 0
no cóż nie wszystko poszło tak jakbym chciał, albo płyn miałem stary- fakt że lata swe ma- albo "nowe" co przyszło jest jak to bywa często obecnie "lepsze" ale nie koniecznie dla użytkownika, mowa o kalkomanii, druk już nowoczesny cyfrowy i zonk- podkład jakoś nie specjalnie reagował na sol z MS, zamówiłem nowy czekam na dostawe, tą stronę zalałem GX 100 i będę szlifował, jak wyjdzie zobaczymy. Na razie jest tak sobie...
20220915_211128.jpg