• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:35 G10 i inne wynalazki (1:35)

OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
794 1 0
coś tam ;)
20191006_205506_resized.jpg
20191006_205515_resized.jpg
20191006_205538_resized.jpg

i z "czerwonym"G10
20191006_210135_resized.jpg
20191006_210145_resized.jpg
20191006_210153_resized.jpg

teraz mozolne malowanie detali, trzeba pomalować i zamontować firanki, założyć oszklenie, skleić bude do końca dodać stopnie poręcze tabliczkę znamionową i troszkę rdzy tu i tam xD
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
794 1 0
Ja wiem że "modelarskie maniery" w wielu wypadkach mają się ni jak do realiów dlatego staram się bazować na zdjęciach i nie "przeginać" jakoś tak mam że nie poddaję się "modą" i jakoś nie idę z nurtem ;)
stan na dzisiaj , doklejone stopnie i poręcze, dorobiony "ręczny" w środku, wklejone szybki, została druga strona-stopnie, uciapranie deczko szybek no i na chwilę obecną będzie pauza:
20191014_001425_resized_1.jpg
20191014_001433_resized_1.jpg
20191014_001454_resized_1.jpg

cdn.
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
794 1 0
Witam ponownie, no jak to bywa w życiu, perypetie związane z przeprowadzką zamroziły chwilowo wszelkie modelowanie w plastiku ale że człowieka swędzą palce przeniosłem się na dłubanie w wektorach :) tak więc projektuję kolejne kalkomanie pod kątem moich "wynalazków" i mam pytanie, może ktoś pomóc w rozszyfrowaniu napisu pod orłem na drzwiach?
Büssing-NAG type 650 railtruck.jpeg

Pozdrawiam i dziękuję za wszelką pomoc.
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.052 26 1
No, to nie jest tak easy. U góry prawie pewien jestem, że tam stoi Deutsche Wehrmacht. Z dołem jest już gorzej.
Pierwszy wyraz zaczyna się chyba na F, Feld…(?) lub E, jak Erklaerung, - "rozpoznanie" i coś tam dalej. Drugi wyraz wygląda na nazwę miasta.
Breslau, Dresden, Berlin lub Bremen? Takie mam kojarzenia. Słaba rozdzielczość. Może toś z Kolegów coś wniesie do sprawy.
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
794 1 0
:) dzięki za chęci, no właśnie resztę już mam przygotowaną jako kalkomanie, z fotek co mam to bywało różnie z oznaczeniami nawet oreł ma głowę raz w prawo raz w lewo xD, pozostał mi tylko ten tajemniczy napis pod, niestety nie mam lepszej jakości fotki a tak opisane drzwi sa tylko w tym egzemplarzu, inne mają znacznie mniej ;)
Bussing-NAG Type 650 rail truck.JPG
Magirus L365 rail truck damaged.jpg
Magirus L365 rail trucks8.jpg
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.052 26 1
Feldeisenbahn
Kolej polowa
To mogłoby mieć sens, a drugi wyraz to miasto, jako przydział, ale mimo to za Feldeisenbahn łba bym nie dał. Koleje polowe, jak sama nazwa mówi były związane albo z poligonami albo rejonami umocnionymi i w dodatku były wąskotorowe. (Łatwy montaż, demontaż i przebudowa). Tu mamy do czynienia z koleją normalnotorową. Mogło też i tak być, że te ciężarówki jeździły na trasie stacja- bocznica jednostki wojskowej. Wtedy to mogło też się nazywać koleją polową. Może coś dałoby p[grzebanie na niemieckich stronach.
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
794 1 0
Wielkie dziękuję za pomoc, no to mogę szykować kalkomanie, zostały jeszcze koła do zrobienia ale to już mam zorganizowane.
Pozdrawiam