• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:35 G10 i inne wynalazki (1:35)

OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
793 1 0
ostatni miesiąc deficyt czasu na max, no ale żeby nic nie było że nic się nie dzieje z kronikarskiego obowiązku, doszło boczne i górne poszycie, udało się zmontować całość mechanizmu pod belkę + korbka i inne duperele ;)
złożone na sucho ,teraz druga strona...
20190801_214752_resized.jpg

cdn.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
793 1 0
Dzięki ;) nie będzie tak źle, lubię dłubać i mieć na półce coś co ma nie wielu, widziałem tylko jeden model breuera w 1/35 i zrobiony tak sobie, mój też daleki jest od ideału bo sporo jest zagadek a zdjęć brak, większość już z powojennymi modyfikacjami a i tak mocno zdekompletowane środki, do tego to w sumie obiekt testowy dla sprawdzenia m/n budy z kartonu części z druku 3D itp. Ale kiedyś jeszcze jednego pewnie zrobię na bazie doświadczeń z tym.
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
Wiesz kiedyś wydawało mi się ,że model zrobiony z kartonu do gorszy model. Ale to już minęło. Jak człowiek się napatrzy na małe dzieła sztuki to wszystko jedno z jakiego jest materiału. Ważny jest efekt końcowy. Przecież nikt nie będzie do tego strzelał ani tym rzucał.
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
793 1 0
Dokładnie tak, ja zawsze byłem "mutimedialny" nie ma znaczenia z jakiego materiału coś robię skoro efekt końcowy mi odpowiada. Dlatego też wybrałem karton do testu, znacznie łatwiej ponitowac budę kulkami BGA z kartonu niż z plastkiu, co prawda mam zamiar zrobić jeszcze test tej budy w plastiku 0,25mm i zobaczyć jak wyjdzie kwestia nitowania (dojdzie pewnie pilotowanie markerów pod nity wiertłem).
A wszytko pod kątem Wittfelda, bo tam planuję wielowarstwową konstrukcję ;) ale to za jakiś czas.
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
793 1 0
Pod nity sa tylko markery, z racji kartonu wystarczy szpikulcem pogłębić otwor i gotowe do montażu kulki BGA, wiązka ma 0,15mm pewnie by można wypalić otwór ale tak jest latwiej bo nie ma dziury na wylot i kulka ładnie siada.
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
793 1 0
a teraz pytanie z innej beczki może ktoś coś, w teamcie malowania Gr15, jakies kolorowe? szukałem jakoś w necie i kiepsko, jedyne z TWN (Triumph Werke Nurmberg A.G. ale data rewizji 54 czy taki sam był w czasie wojny? biały wagon z niebieskim napisem dość fajny ale nie mam pewności co do okresu użytkowania...) lub jakieś inne coś chętnie z białym kolorem ;) i napisem
Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
793 1 0
;) ciemny celowo, to tylko baza pod następną warstwę, dałem Humbrola ze względu na dobre "łączenie się" z kartonem, mam zagruntowany dobrze karton więc nie będzie kłopotu z następnymi warstwami, w sumie i tak kolor może być dowolny wszak u prywatnego użytkownika ;) mógłby być żółty, pomarańczowy czy zielony, włoskie dla odmiany oliwkowy.
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
793 1 0
błękitek jednak ;) , troszkę ściemnieje po łoszach filtrach ale będzie jasny, zdecydowałem że skoro w planach niebieski wagon i tak będzie więc ten niech zostanie, kilka plamek z odkurzu się w środku pojawiło trzeba poprawki zrobić ale ogólnie jest ok, teraz podmalówki drobnicy.
20190929_193948_resized_1.jpg
20190929_194003_resized_1.jpg
20190929_194020_resized_1.jpg