• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Autobusy TomekM

OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.549 68 0
Witajcie, dzięki za oceny i komentarze ;)
Przez te "fischbowle" z Rapido Trains połknąłem trochę bakcyla na autobusy zza wielkiej wody i zacząłem "studiować" historię tamtejszych busów.
Jeżeli chodzi o modele, to wielkiego wyboru nie ma, Classic Metal Works, Athearn z jednym modelem oraz istniejący od niedawna Iconic Replicas
Powolutku Wam wszystko pokażę, dajcie mi tylko trochę czasu i kasy :ROFL::ROFL:
Studiując ostatnie wypusty Rapido coraz bardziej podziwiam tę firmę, praktycznie dla każdego z miast wprowadzano pewne modyfikacje w formie
aby być jak najbliżej oryginału. Ostatni mój zakup przysporzył mi wiele kłopotów ponieważ chciałem Wam pokazać edycję z Nowego Jorku, Kansas, bądź Ontario gdzie te różnice są znaczące, wszakże ten model był produkowany od początku lat sześćdziesiątych do 1977 w USA i
1986 w Kanadzie i przez ten czas podlegał pewnym modyfikacjom.
Dzisiejszy model jest w malowaniu z San Francisco, po prostu nie mogłem się mu oprzeć, zasadniczo względem malowania z Denver i St Louis
posiada zderzak z nakładką pochłaniającą energię zderzenia ( o to w tym chyba chodzi), oraz nie posiada drzwi wyjścia bezpieczeństwa z lewej strony pojazdu.
Tak z europejskich klimatów to w San Francisco jeździły wszystkie wersje Ikarusów przewidziane na rynek USA 286, 416,436 zarówno w wersji spalinowej jak i jako trolejbusy, do tego Many SG220 oraz Neoplany AN 440.
Kilka fotek z ulic SF no i trzeci New Look ;)
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
DSC_0362.jpg
DSC_0363.jpg
DSC_0364.jpg
DSC_0365.jpg
DSC_0368.jpg
DSC_0372.jpg
DSC_0373.jpg
DSC_0374.jpg
DSC_0378.jpg
DSC_0380.jpg
 

arko5

Aktywny użytkownik
Reakcje
545 0 0
Ikarus świetny chociaż, ma pewne niedoskonałości. Zastanawiałem się kiedyś nad Volvem 7700A z tej firmy. Cena w sumie była do przyjęcia, tylko koszt przesyłki był jakąś abstrakcją.
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.549 68 0
Witajcie dzięki za oceny i komentarze ;)
Po zakupie ostatnich Fischbowli z Rapido zainteresowałem się trochę busami zza wielkiej wody.
Jeszcze do niedawna wybór był niewielki w tym temacie, i jakościowo trochę marny.
Co prawda Iconic Replicas również nam wysokiej jakości nie gwarantuje ale za to dosyć szybko zapełnia rynek nowymi konstrukcjami, no i trzeba powoli kupić chociaż po jednym przedstawicielu.
Jako że ja głównie miejskie autobusy zbieram, to dzisiaj Wam pokażę coś nowożytnego.
New Flyer, kanadyjski producent autobusów istniejący od 1931 r., w latach 1986-2002 dosyć mocno był związany z holenderską firmą Den Oudsten,
Dzisiejszy model to najnowsza linia "Xcelsior" produkowana od 2008 r., praktycznie w każdej opcji napędowej, od diesla do elektryka, mój to gazowiec
który jeździ w Commerce, taka mała mieścina tuż koło Los Angeles.
Sam model oceniam na 4+ w sześciopunktowej skali Tomka M. ;), oznaczenia kompletne i przejrzyste, bardzo fajne koła, pomimo że to "resorkowiec" wnętrze posiada,jest to jedyny jak na razie model tego autobusu.
Radzę Wam dokładnie oglądać zdjęcia kupowanych modeli, bo zdarza się niestaranny montaż bądź krzywa malatura, minusem jest cena...,
no ale wiele malowań bardzo szybko schodzi z półek.
New Flyer Xcelsior XN40 City of Commerce Transit.
https://flic.kr/p/2ce96JK
DSC_0301.jpg
DSC_0302.jpg
DSC_0303.jpg
DSC_0305.jpg
DSC_0308.jpg
DSC_0309.jpg
DSC_0311.jpg
DSC_0313.jpg
DSC_0314.jpg
DSC_0317.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Autobusy 23
Autobusy 18
Autobusy 16
Autobusy 9
Autobusy 4

Podobne wątki