• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Analog na Cyferkę

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.048 20 1
... Czyli na początku zamiast CV 1 wpisujesz CV 116, a później jakąś żądaną wartość w zakresie przewidzianym dla danego CV (w tym konkretnie przypadku od 0 do 63). Wyższą, lub niższą i sprawdzasz efekt zmian... Inne CV mogą mieć inne zakresy, przeważnie mają od 0 do 255.
Jest to podane w tabelach zawartych w instrukcji obsługi dekodera, do której wyżej masz podany link.
Generalnie każde CV zmienia się tak samo jak pokazano i opisano wyżej.:)
 
Reakcje
23 1 0
Wszystko zrobiłem wg filmiku i instrukcji, dziękuję za pomoc. Mocniej już się nie da ustawić.
Mam jeszcze pytanie techniczne, ściągnąłem obudowę i na płytce po obu stronach przeciwnych jest drugi led, jeden świeci w jednej kabinie a drugi powinien w drugiej ale nie świeci. Pod 9 jest przypisane oświetlenie kabiny czy wiecie czy można włączyć oświetlenie drugiej kabiny?
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
2.841 86 0
W mojej SU46 jest ustawione, żeby świeciła przednia kabina zgodnie z kierunkiem jazdy, o ile włączysz taką funkcję. Akurat tam jest to F4.

Dla odmiany w ET22 jest osobno F5 i F6 na każdą kabinę.

Widać co model, to obyczaj :ROFL:

Więcej dekoderów PIKO (w lokach 2-kabinowych) nie mam.
 

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.048 20 1
Nie mam tej lokomotywy, ale wydaje mi się (na chłopski rozum), że jeśli włączysz F9
to ta kabina powinna zaświecić, w którą stronę lokomotywa jedzie. Podczas jazdy kabina może się wyłączać i działać tylko na postoju.
Zgodnie z kierunkiem jazdy powinna się automatycznie przełączać, chyba... :niepewny:
 

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
571 7 0
Jeśli chodzi o dekodery w miarę nowe, to jest dowolna możliwość mapowania funkcji.
 
Reakcje
23 1 0
Nie mam tej lokomotywy, ale wydaje mi się (na chłopski rozum), że jeśli włączysz F9
to ta kabina powinna zaświecić, w którą stronę lokomotywa jedzie. Podczas jazdy kabina może się wyłączać i działać tylko na postoju.
Zgodnie z kierunkiem jazdy powinna się automatycznie przełączać, chyba... :niepewny:
Tak się niestety nie dzieje ....świeci cały czas bez względu na kierunek jazdy ...
 

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.048 20 1
No, gdybym wiedział jak, to bym przeprowadził Kolegę krok po kroku, aby rozwiązać ten problem (nie)świecenia kabiny.
Niestety nie podejmę się tego, gdyż tego nie potrafię.
ps
Widzę, że @kobik21 jednak wykazuje chęć... :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 18
M
DCC 3
DCC 10
DCC 13
DCC 49

Podobne wątki