• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Amerykańskie ciężarówki 1:43 - mafo

OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
25.313 387 20
Kapitalny jest w swojej kwadratowości . Ten obły spojler trochę do niego nie pasuje .
Też mi kwadratowość jego pasowała. Ale to przykład na amerykańską tendencję do zmniejszania oporów powietrza. Nie patrzą na wygląd, tylko dodają odchylacze, które często psują wygląd samochodu... ;)
Popatrz jak wygląda odchylacz np w tym Mack'u R. :eek:

mack-r-deski-003.jpg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
25.313 387 20
Jakiś czas temu wymieniłem czerwono-białego Peterbilta 359 na przerobionego czteroosiowego:

IXO-peterbilt-359-001.jpg peterbilt-259-4-osie.jpg

Brakowało mi trzyosiowego, więc jakiś czas temu uzupełniłem zbiór o model w kolorze niebieskim, ale nie było jakoś weny do zrobienia zdjęć. Dopiero ostatnio, gdy przyjechały nowe modele, to i Peterbilt doczekał się sesji.

Peterbilt 359 niebieski z 1973 r.

Peterbilt 359 niebieski 001.jpeg
Peterbilt 359 niebieski 002.jpeg
Peterbilt 359 niebieski 003.jpeg
Peterbilt 359 niebieski 004.jpeg
Peterbilt 359 niebieski 005.jpeg
Peterbilt 359 niebieski 006.jpeg
Peterbilt 359 niebieski 007.jpeg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
25.313 387 20
DeAgostini wreszcie wydała model starego Kenworth’a w barwach firmy transportowej słynącej z najszybszego transportu w USA - Monfort of Colorado, która wykorzystywała ciężarówki Kenworth serii W900 z najmocniejszymi silnikami. Wcześniej został wydany w tej serii Peterbilt 352, ale tych to prawie nie było w firmie (przynajmniej ja nie znalazłem informacji i zdjęć tych Peterbiltów, poza jednym z czasopisma „Old Time Trucks” z 2010 r.)
No i właśnie wczoraj z okazji moich urodzin dostałem model takiego Kenwortha od mojej żony.

Kenworth W925 - Monfort of Colorado

Kenworth W925 Monfort Of Colorado 001.jpeg
Kenworth W925 Monfort Of Colorado 002.jpeg
Kenworth W925 Monfort Of Colorado 003.jpeg
Kenworth W925 Monfort Of Colorado 004.jpeg
Kenworth W925 Monfort Of Colorado 005.jpeg




Na koniec jeszcze porównanie z poprzednio wydanym Peterbiltem…

Monfort of Colorado razem 001.jpeg
Monfort of Colorado razem 002.jpeg
Monfort of Colorado razem 003.jpeg
Monfort of Colorado razem 004.jpeg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
25.313 387 20
Kapitalny model i super żona , wszystkiego najlepszego :)
Dzięki Marcinie. Żona ma teraz problem z prezentami z głowy. Ja wybieram, ona kupuje i mam wymarzony prezent... :D
Z resztą rodziny jest podobnie... Niedługo obfocę prezent od rodziców i siostry, to wkleję fotki na forum.
 

Podobne wątki