• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wagon sieciowy "PKP Energetyka"

SM42-5

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam , od jakiegoś czasu robię wagon sieciowy "PKP Energetyka" , byłem raz na giełdzie w Katowicach i kupiłem tanio wagon osobowy kolei DR w barwach ciemnozielonych. Przemalowałem go na wagon polski "bdnu" lecz nie miałem kalkomanii więc postanowiłem zrobic z niego wagon sieciowy , ładnie będzie się prezentował z SM42 którą robię z odlewu żywicznego.
Stan prac na dzień dzisiejszy:






+ Taka mała doczepka która jest zawsze na końcu składu :D


To by było na tyle :D
 

Załączniki

OP
OP
SM42-5

SM42-5

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
PKP simms

Witam , prezentuję dwa wagony simms , przerobione z wagonów roco jeden był kupiony w drobnym maku , posklejałem go ale są pęknięcia (widac na zdjęciach). Brakuje wagonom kalkomanii ponieważ zamówiłem a wciąż nie dochodzą , mam zamiar zamówic ramy boczne "Jan-Kol".
Kilka zdjęc:






To na tyle pozdrawiam :D
 

Załączniki

OP
OP
SM42-5

SM42-5

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
PKP SM42-749

Witam kupiłem odlew żywiczny SM42 , stała kilka miesięcy w pudełku aż w końcu postanowiłem zacząc ją robic. Pojechałem do sklepu modelarskiego po farby pomalowałem ale niestety nie ten odcień , musiałem znowu jechac do sklepu kupiłem inny, pomalowałem i wygląda tak jak na zdjęciach:



Kupiłem już blaszki fototrawione (GPM) , lokomotywę Bachman ( z której wezmę silnik) i kalkomanie. Potrzebuję jeszcze Reflektory ( Kluba ) i diody Led.
Pozdrawiam SM42-5 :D
 

Załączniki

OP
OP
SM42-5

SM42-5

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Re: PKP SM42-749

Czy mógłbym prosic o jakieś zdjęcia wagonu sieciowego "PKP Energetyka" ?
 

H0 fan!!!!

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#5
Re: PKP SM42-749

SM42-5,mam do Ciebie pytanie odnośnie odlewu SM42.
To jest odlew z Allegro?
Jak to wygląda w rzeczywistości?
Warto kupić?


A oto fotka wagonu.

Zobacz też tutaj:http://www.youtube.com/watch?v=Y22vfLFcVSw&feature=related
 

Załączniki

OP
OP
SM42-5

SM42-5

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Re: PKP SM42-749

Tak to odlew z allegro , miał bardzo dużo nadlewek i trzeba je było usunąc ( bardzo trudno ) okien tez się łatwo nie robi ta żywica jest bardzo twarda + trzeba kupic papierowy model i posklejac to pomarańczowe z przodu. Dokupic także trzeba zestaw blaszek fototrawionych GPM. Nie zadobrze jest też z dachem bo nie bardzo pasuje a ostoja jest za szeroka. Ale tak czy siak warto kupic i poskładac mniej pieniędzy wychodzi niż kupowanie z EFC-loko.
Dzięki za zdjęcia ;)
 

H0 fan!!!!

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#7
Re: PKP SM42-749

Również dziękuje,dokładnie o to mi chodziło.
Zamierzałem kupić sobie taki zestaw.
 

ktoto37

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Re: PKP SM42-749

SM42-5 napisał(a):
Ale tak czy siak warto kupic i poskładac mniej pieniędzy wychodzi niż kupowanie z EFC-loko.
Dzięki za zdjęcia ;)
Witam
Zaznaczam że odlewu w rękach nie miałem ale opierając się na zdjęciach uważam że porównywanie go z produkcją EFC jest nie na miejscu. Inne pieniądze za inny produkt.
Nie znając się za bardzo można stwierdzić że odlew ma masę błędów i jest wyrobem modelopodobnym. Kupić oczywiście można dla ćwiczeń ale model który będzie coś warty z tego nie wyjdzie.

Pozdrawiam
 
OP
OP
SM42-5

SM42-5

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Re: PKP SM42-749

Wyjdzie wyjdzie , poszukaj sobie kolego innych modeli w google.pl i przyznam , że nawet ładnie wyglądają. Oczywiście że jak nie są gotowe wyglądają brzydko ale gdy się skończy jest powód do dumy. :D
H0 fan!!!! napisał(a):
Również dziękuje,dokładnie o to mi chodziło.
Zamierzałem kupić sobie taki zestaw.
To nie jest całośc na jednej aukcji, ta lokomotywa podzielona jest na 4 aukcje: Pudło z możliwościami-29.90 Ostoja z możliwościami-14.90 Osłony wózków-6.90 osłony wózków-6.90.
 

Załączniki

Ostbahn

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#10
Re: PKP SM42-749

A zmieści się tam jakiś napęd w środku?
Miałem ten odlew w rękach i wiem że trzeba się nieźle namęczyć żeby z środka wyciać te nadlewy... Byłem cały w dorbinach żywicy szlifujac to :| Grubość ścianek w kupionej "SMce" wynosiła miejscami nawet 6 mm !! Dach po obszlifowaniu jakoś tam dało się dopasować... :roll:

A tu masz foty PPS:
http://www.stach.martel.pl/PPS/index.html
 

ogest

Użytkownik
Producent
Reakcje
28 0 0
#11
Re: PKP SM42-749

Ostbahn napisał(a):
A zmieści się tam jakiś napęd w środku?
Miałem ten odlew w rękach i wiem że trzeba się nieźle namęczyć żeby z środka wyciać te nadlewy... Byłem cały w dorbinach żywicy szlifujac to :| Grubość ścianek w kupionej "SMce" wynosiła miejscami nawet 6 mm !! Dach po obszlifowaniu jakoś tam dało się dopasować... :roll:
Potwierdzam, miałem również te odlewy, ale zrezygnowałem z obróbki i sprzedałem. Na razie mam zakupione i odłożone wydanie GPM-u SM-ki i przy wolnej chwili wykonam ją na arkuszach polistyrenu.
 
OP
OP
SM42-5

SM42-5

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
Czy ktoś ma na sprzedaż kalkomanię do wagonu sieciowego , chodzi mi o napis PKP energetyka itp...
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#13
Re: PKP SM42-749

SM42-5 napisał(a):
Wyjdzie wyjdzie , poszukaj sobie kolego innych modeli w google.pl i przyznam , że nawet ładnie wyglądają.
No to pokaż mi te zdjęcia modeli zrobionych z tych odlewów. Oczywiście tych ładnych modeli.

Miałem odlewy na inny model i po analizie ich, pozbyłem się ich. Bo w sumie łatwiejsze jednak by było, oraz dałoby zdecydowanie lepsze efekty, wykonanie wszystkiego od podstaw z polistyrenu, niż obrabianie tych odlewów. Co najwyżej zostawić sobie można tylko odlewy górnych części przedziałów maszynowych, bo są obłe, ale to też pod warunkiem, że trzymają wymiary i proporcje.
Jakby odlewy te były profesjonalnie wykonane i z dobrego modelu bazowego, to by była zupełnie inna gadka.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 10
Tabor 14
Tabor 29
Tabor 4
Tabor 0

Podobne wątki