• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Spalinowo-elektryczny hyde park (ale tylko nasze koleje i bez czasów współczesnych)

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.576 8 0

axer1970

Znany użytkownik
Reakcje
146 1 0
No, dobra panowie! A co powiecie o tym zdjęciu?
ET21-159.jpg


Próbuję rozszyfrować numer tego ET21. Wydaje mi się, że 159, ale pewności nie mam. Ciekaw też jestem gdzie i kiedy te zdjęcie wykonano.
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.587 73 0
Tak Zakopane. Tam też kiedyś była inna przygoda z ET21, który "uciekł" w stronę przeciwną. Dojechał sobie aż do Pyzówki i ... rozmyślił się ... i zaczął wracać. I tak by sobie jeździł wahadłowo jeszcze przez jakiś czas gdyby gdzieś na jakiejś stacyjce nie wskoczył do niego inny maszynista i zatrzymał drania.

Wyskok na miasto - to był pierwszy dzień wiosny 1979 roku ... Dzień Wagarowicza ;) Nic dziwnego.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.993 498 33
Nie ma, wtedy instalowano tylko takie pręty, wiszące tuż nad szyną. Widać to na fotce, jeśli dobrze się przyjrzeć. Podobne miały parowozy niemieckie.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.600 15 0
Belka zderzakowa (?) zauważyłem że jest czarna, a nie pomarańczowa.
Przyznam, że dodaje to charakteru tej lokomotywie.
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
359 5 1
Ten ET21 w Zakopanym to towarowy któremu "nie wyszło hamowanie", a z Zakopanego "uciekł" i dojechał prawie do Pyzówki EU07 a nie ET21.
 

Podobne wątki