• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Schlesienmodelle - modele lokomotyw serii EU07/EP07

Rudd

Użytkownik
Reakcje
96 6 0
Czy Schlesienmodelle planuje podać do wiadomości publicznej,tak jak to miało miejsce rok temu. Kiedy i jaki model planuje wydać w tym roku? interesuje mnie np. EU07/EP07 z zamontowaną klimatyzacją na dachu/górnym reflektorze w malowaniu intercity ?
 
Reakcje
439 294 188
Nie pisz o sprawach o których g…. ózik wiesz. Dekodery mam na stanie, plik dzwiękowy też, jednak nie podoba mi się jeden makro loop (wiesz o co chodzi…? Jako krytyk wszystkiego napewno) i dlatego dźwiek nie jest dostępny, i poszedł na rework.
ja potrzebuje dekoder do jazdy a nie dekoder dzwiekowy
ponad rok czasu to jednak sporo aby chociaz takowe miec na stanie JEDYNEGO modelu ktory Pan produkuje a ktory juz kilka lat temu byl dostepny
to samo sie tyczy czesci zamiennych
 

Arturp

Znany użytkownik
Reakcje
1.366 2 5
ja potrzebuje dekoder do jazdy a nie dekoder dzwiekowy
ponad rok czasu to jednak sporo aby chociaz takowe miec na stanie JEDYNEGO modelu ktory Pan produkuje a ktory juz kilka lat temu byl dostepny
to samo sie tyczy czesci zamiennych
Dekoder dźwięku posiada również funkcję ruchu. Powiedziałbym też, że ESU to jeden z najlepszych dekoderów. Jeśli nie chcesz dźwięku, kup cichy dekoder, są znacznie tańsze.
 
Reakcje
439 294 188
Dekoder dźwięku posiada również funkcję ruchu. Powiedziałbym też, że ESU to jeden z najlepszych dekoderów. Jeśli nie chcesz dźwięku, kup cichy dekoder, są znacznie tańsze.
Nie twierdzę że jest zły czy dobry
Problemem jest to że MUSI być zaprogramowany tak żeby można było korzystać z 7 firmy SM
Bo kupiłem dekoder ESU w de ale przez to że nie jest zaprogramowany nie działają mi światła albo działają tylko 3 z 6 swiatel
Czyli muszę kupić dekoder wysłać do jakiegoś tam gościa potem czekać aż on go zaprogramuje i mi odeślę żebym mógł się pobawić modelem
Wydaje mi się że ogarnięcie sprzedaży takich dekoderów przez ponad rok od zapowiedzi produkcji 7 to chyba nie jest góra nie do przeskoczenia
 

Arturp

Znany użytkownik
Reakcje
1.366 2 5
Nie twierdzę że jest zły czy dobry
Problemem jest to że MUSI być zaprogramowany tak żeby można było korzystać z 7 firmy SM
Bo kupiłem dekoder ESU w de ale przez to że nie jest zaprogramowany nie działają mi światła albo działają tylko 3 z 6 swiatel
Czyli muszę kupić dekoder wysłać do jakiegoś tam gościa potem czekać aż on go zaprogramuje i mi odeślę żebym mógł się pobawić modelem
Wydaje mi się że ogarnięcie sprzedaży takich dekoderów przez ponad rok od zapowiedzi produkcji 7 to chyba nie jest góra nie do przeskoczenia
jeśli kupujesz dekoder online, sklep powinien go zaprogramować za darmo przed wysyłką do żądanej lokomotywy, jeśli tego nie zrobią, nie kupuj u nich. ale najlepiej kupić ESU Lok Programmer i samemu zaprogramować lokomotywy
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.723 60 9
Z brakiem dekoderów borykają się wszystkie firmy, no może poza PIKO, ale oni mają swój dekoder ...o jakości każdy wie jakiej.
Ja mam w prawie wszystkich lokomotywach dekodery dźwięku od PIKO i nie narzekam. Do tego programator i możesz wiele zrobić, dokładnie jak Zimo albo ESU. Z racji tego, że mieszkam na stałe w DE jest mi z PIKO łatwiej. Miałem ESU i się pozbyłem, bo czegoś im brak czego ja potrzebuję. Na szczęście jest wszystkiego pod dostatkiem i każdy znajdzie coś dla siebie.
 

garou

Znany użytkownik
Reakcje
4.388 442 99
Ale chcesz kupić dekoder z softem pod siódemkę czy bełkotać na forum? Bo ja znam co najmniej dwa miejsca w których kupisz dekodery jazdy pod siódemkę SM bez problemu...
Dokładnie... 10 sekund w wyszukiwarce i: Dekoder jazdy i oświetlenia do EU07 Schlesienmodelle® - ESU LokPilot V5 DCC 21-pin (ESU 59629) (dcc24.eu)

Specjalnie zrobiłem zrzut ekranu, że w chwili gdy to piszę są (a tym bardziej w czasie, w którym kolega "krzysiek341" narzeka, że jakieś problemy"...

dek.jpg


Przepraszam bardzo, ale uważam, że sposób w jaki kolega "krzysiek341" korzysta z forum zdradza jego sprawność w posługiwaniu sie klawiaturą. Tym bardziej dziwne, że nie 'wyguglał' sobie tych dekoderów....

PS. Mają też do starszych 'siódemek SM'.
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
439 294 188
Dokładnie... 10 sekund w wyszukiwarce i: Dekoder jazdy i oświetlenia do EU07 Schlesienmodelle® - ESU LokPilot V5 DCC 21-pin (ESU 59629) (dcc24.eu)

Specjalnie zrobiłem zrzut ekranu, że w chwili gdy to piszę są (a tym bardziej w czasie, w którym kolega "krzysiek341" narzeka, że jakieś problemy"...

Zobacz załącznik 1024705

Przepraszam bardzo, ale uważam, że sposób w jaki kolega "krzysiek341" korzysta z forum zdradza jego sprawność w posługiwaniu sie klawiaturą. Tym bardziej dziwne, że nie 'wyguglał' sobie tych dekoderów....

PS. Mają też do starszych 'siódemek SM'.
zanim cos skomentujesz to sie zastanow czy warto i czy przy okazji sam z siebie ...... nie robisz
poza tym kierowalem sie slowami Pana reszki ktory pisal ze dekodery beda dostepne wylacznie na stronie modelcenter
 

Peper

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
172 1 0
Jeśli chodzi o dekodery, które mają być/są dostępne na stronie modelcenter, są to dekodery z projektem dźwiękowym przygotowanym przez LeoSoundLab.

ESU również udostępnia projekt dźwiękowy do EU07:
https://projects.esu.eu/projectoverviews/7?type=all&order=date&country=pl

Nie będę porównywał jakości obu tych projektów, ponieważ nie miałem do czynienia z tym od LeoSoundLab. Mogę tylko powiedzieć, że projekt ESU jest dosyć stary i wg. mnie taki sobie.

Każdy sklep/serwis/sąsiadka posiadający/a programator może wgrać taki projekt od ESU. Mapowanie funkcji można ogarnąć samemu przy użyciu swojej ulubionej centrali DCC.

Nie ma tu wielkiej filozofii, nie twórzcie proszę mitów wokół dekoderów do modeli EU07 produkcji SM. Wprowadza to w błąd wiele osób.
 

kareks

Aktywny użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
ŁKMK
Reakcje
235 10 2
Przecież nie chcesz dekodera z dźwiekiem tylko jazdy i oświetlenia te na modelcenter to maja być dźwiekiem od Leolabs, czy tak ciężko jest czytać coś ze zrozumieniem a nie kelpać w te klawisze byle klepać.
 
Reakcje
439 294 188
Przecież nie chcesz dekodera z dźwiekiem tylko jazdy i oświetlenia te na modelcenter to maja być dźwiekiem od Leolabs, czy tak ciężko jest czytać coś ze zrozumieniem a nie kelpać w te klawisze byle klepać.
na modelcenter wedlug slow producenta mialy byc dekodery dzwiekowe i dekodery normalne
i oczywiscie sa na liscie obydwa typy ale jako dostepne wkrotce a mialy byc juz w zeszlym roku w sprzedazy
 

kareks

Aktywny użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
ŁKMK
Reakcje
235 10 2
No ale w czym problem jak nie ma w Modelcenter jak sa dostępne gdzie indziej (dekodery jazdy), czy masz jakieś zobowiazanie aby kupić w tym a nie innym sklepie, sklep niczego nie musi. Jak byś tak wszystkim wierzył, że coś będzie a nie ma to byś bardzo długo musiał czekać, pewnie młody jestes i nie pamiętasz komuny wtedy zawsze sprzedawca odpowiadał nie ma i co mi zrobisz jak dowiozą to będzie. Jak dekoder potrzebny pilnie. zakup w innym sklepie i zakończ temat.
 

Podobne wątki