• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Projekt 368

OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
A tymczasem na górze też praca posunęła się trochę do przodu. Na module z polem i nasypem na ich krawędzi pojawią się krzaki. Na ten moment jeszcze nie wszystkie wyrosły:

IMG_4881.JPG


Na module z mostem osadzone zostały przyczółki. Przyczółek zachodni - nasyp powoli zaczyna obrastać krzakami:

IMG_4879.JPG


Przyczółek wschodni i trochę krzaków wzdłuż rzeczki:

IMG_4880.JPG


Pozostaje osadzić przęsło:

IMG_4878.JPG


Dla przypomnienia skali:

IMG_4882.JPG


Na ten moment moduły na nowych nogach zaczynają już powoli jakoś wyglądać - choć pracy jeszcze sporo:

IMG_4877.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Czekam na efekt końcowy, nie raz człowiek bywał na tym moście, piękny obiekt i okolica choć już w rozsypce. Super sprawa będzie go zobaczyć na makiecie jako przejezdny :D
Ponoć drezyny teraz dojeżdżają a chyba nawet przejeżdżają przez ten most. Na profilu FB Stacji Nojewo jest informacja o uzupełnianiu podkładów od strony zachodniej mostu.

Mam nadzieję, że postęp z ostatniego weekendu zmobilizuje mnie do dalszego w miarę szybkiego pchania tematu pracy na modułach.
 

Kingjuljan

Aktywny użytkownik
Reakcje
440 1 0
To trzeba coś dobudować, Jeden moduł to za mało. Ktoś coś jeszcze buduje?
Mam w planach budowę stacji Pniewy Szamotulskie (linia 363), ale cały czas to rozważam bo układ jest trochę upierdliwy by na skrzynki to wrzucić (tortu nie chce, bo szybko się nudzi z tego co zdążyłem zauważyć). Poza tym to pieśń przyszłości gdyż sporo jeszcze muszę się nauczyć, choćby w kwestii elektroniki, ale coś tam się w głowie rodzi powoli. No i moja wielkość to H0.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
To trzeba coś dobudować, Jeden moduł to za mało. Ktoś coś jeszcze buduje?
Według mojej wiedzy nie... Ale super będzie jak ktoś zacznie też coś robić.
Powoli jednak będzie szansa na to by to się u mnie połączyło w działającą całość z tego co sam zrobiłem. Mam 2 ukończone moduły proste po 99 cm metr (szlak z semaforem i tarczą oraz przystanek osobowy), 2 moduły o kształcie litery U - tam też jest po ok. 1 metra szlaku. 2 moduły z mostem w Chrzypsku też już jakoś wyglądają choć nie są jeszcze całkowicie przejezdne. Może miesiąc/dwa i powinno być dobrze. Razem da to ok. 6 metrów toru szlakowego czyli prawie 1,5 km w realu. W przypadku 2 modułów U-kształtnych i np. 2 modułów z mostem to prawie 1 km szlaku. Pozostaje stacja techniczna - tory położone ale jeszcze sporo pracy z elektryką.
Stacja techniczna to 2 moduły 30cm x 99 cm - przelotowa w dwie strony - łącznie 8 torów.


Ogólnie logika zestawienia - na ten moment jak niżej.

moduly.png
 
Reakcje
2.446 72 3
Jak szyny dojdą z Niemiec to napiszę. Plan jest taki, że od suwmiarki wymierzam 4,5mm, podkłady robię z zapałek i kleję tor wąski.
Jeśli to pomoże uniknąć powielania błędów to przejrzyj wątek. Rozstaw niby ten sam, ale weź poprawkę na wielkość podkładów oraz sugeruję co któryś podkład ( tu powiedzmy co piąty...)zamiast drewna lutuj podkład wycięty z PCB...(laminat do płytek drukowanych). CA po jakimś czasie puści - jest sztywny i kruchy.

http://forum.modelarstwo.info/threads/ne-czy-istnieje-taki-zwierz.32976/

Pozdrawiam,...

ps. przepraszam za OFtop...
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.517 33 0
Jak szyny dojdą z Niemiec to napiszę. Plan jest taki, że od suwmiarki wymierzam 4,5mm, podkłady robię z zapałek i kleję tor wąski.
Pamietaj aby na lukach robić poszerzenia. Posluchaj rady kplegi @Harry Potter i co 5 podklad lub co 10 lutuj do PCB. To uchroni cie przed problemami technicznymi później.

Pamiętaj też aby tabor był obciążony, by mógł lepiej jeździc po torach i zbierać prad. Niestety tabor Z już ma z tym tematem prpblemy... a co dopiero ten jeszcze mniejszy :)
 

Jaco3011

Aktywny użytkownik
Reakcje
208 52 0
Niewiele mniejszy, bo zamierzam przestawiać japońską zetkę na poprawne Zm. Skrajnię mają mniejszą od UIC, ale niewiele. Dociążać chyba nie trzeba będzie, bo przecież przestawiam gotowe modele, a w razie W użyję ołowiu dla wędkarzy. Zdrada69 może się na temat platform Rokuhana wypowiedzieć, bo ma. Źle jeżdżą? Ale najpierw tory, potem tabor.

W H0m jest łatwiej, są części od TTki. To akurat bliższe plany.
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
589 1 0
Ciekawy specyfik. Gdzie go można w naszym kraju kupić ? Na stronie deluxematerials jako dystrybutorzy na Polskę wymienione są firmy riku i toro-model. Niestety na stronie sklepu internetowego riku i stronie www toro-model specyfiku nie mogłem znaleźć.