• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Projekt 368

OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Kolejny etap prac na skrzynce - wstępne malowanie i przygotowanie dróg gruntowych. Niestety nie ustrzegłem sie dużego błędu - rzeczka jest przysunięta zbytnio do jednego z przyczółków i droga ledwo się mieści... Widać teraz chyba lepiej rzeźbę terenu tego modułu:

IMG_3751.jpg


IMG_3752.jpg


Na zboczach nasypu umieszczone są zgodnie z oryginałem schody - tu też zabrakło mi jednego elementy - będzie trzeba czekać na przesyłkę ze Shapeways - schody zaprojektował na moją prośbę @pado

IMG_3754.jpg
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.508 33 0
No ale chyba nie jest jeszcze za późno aby przesunąć koryto rzeki.... Zobiłbym to z jednej strony modułu... Ustawiłbym ją krzywo, aby rzeka płynęła pod kątem lub z lekkim zakrętem, odsunie się wtedy od drogi... a skrzynka od frontu nie będzie zeszpecona.
 

Załączniki

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.429 72 3
... może faktycznie trochę szpachli, by to podmycie trochę złagodzić przy drodze, jakiś krzak lub inne zarośla dać do tego i ewentualnie symbolicznie ruszyć drugi brzeg, ale tylko symbolicznie...

Pozdrawiam,...
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.855 214 0
Jak zbudujesz już ten most i będziesz jeździł z nim na wystawy, można by z tych zdjęć zrobić fajną planszę i eksponować obok w celu uzupełnienia i edukacji historycznej.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Jak zbudujesz już ten most i będziesz jeździł z nim na wystawy, można by z tych zdjęć zrobić fajną planszę i eksponować obok w celu uzupełnienia i edukacji historycznej.
Mam w 100% taki właśnie pomysł aby moduły były uzupełnione informacją historyczną i o samej linii i jej obiektach. Nawet dla dawno juz zrobionego modułu Kłosowice mam już taka planszę na ukończeniu - założenie jest takie, że będzie można zamontować na nóżkach pod modułem.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Dawno nic się nie działo w moim głównym projekcie. Postanowiłem zrobić coś na skrzynce z nasypem. Założenie jest takie, że po obu stronach nasypu są pola, na których dopiero co zaczęło coś wschodzić. Postanowiłem trochę poeksperymentować. Najpierw pole z piasku dla szynszyli, który został potem pomalowany kilkoma odcieniami farb w sprayu. Na to posiałem malutkie roślinki (posypki z mielonej gąbki siane przez sitko o odpowiednio małych otworach). Gąbka siana na klej w sprayu. Dla porównania jedna strona zrobiona a druga nie.

IMG_3956.jpg


IMG_3957.jpg
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Po dłuższej przerwie wróciłem do modułów z mostem w Chrzypsku. Na początek zamontowałem gniazda i nogi wykonane przez kolegę @Inkson (super robota). Użyte są dwa typy ze względu na różną ilość miejsca pod spodem wynikającą użycia styroduru jako powierzchni górnej.

IMG_4883.JPG


IMG_4884.JPG