• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Projekt 368

Reakcje
554 7 0
Zacna diorama. Nie chciałbym się wtrącać, ale jeśli chodzi o wiek pojazdów, takie wyrobiska mają często swoje rdzewiejące "graciarnie". Także , jeśli starsze modele będą stały nieco w trawie, a nawet krzakach sądzę , że będzie to realistyczne.
Pozdrawiam!
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Zgodnie z sugestiami kolegów @Andrzej Harassek @Adam66 i @Jan Bednarczyk stare kamienie (zbyt duże) zostały zerwane, wszystkie duże poszły do kosza a pozostały tylko małe i średnie i dodałem jeszcze małych - myślę, że jest trochę lepiej - szczególnie w porównaniu do wielkości człowieka i psa:

IMG_3172.JPG


Pojawiła się też próba elektryfikacji linii niskiego napięcia - oczywiście tylko symboliczny kawałek - dalej linia prowadzi ... za moduł:

IMG_3166.JPG


No i wreszcie dostałem panele do zrobienia pulpitów sterowniczych (na razie potrzebny ten do stacji technicznej). Trzeba będzie spróbować zmobilizować się do prac elektrycznych.

IMG_3174.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Dawno nic nie działo się w moim głównym projekcie... Po wizycie w terenie zlokalizowałem budynek, który był na planach schematycznych naniesiony i myślałem, że został wyburzony a jednak ... stacja pomp znajduje się nie przy torze ale dosyć daleko od niego. Oryginał wygląda tak:

IMG_3379.jpg


IMG_3384.jpg



Praktycznie z wykorzystaniem metod analogowych - nożyk do tapet + gotowy karton w cegłę i karton "papa" powstała stacja pomp na jeden z przyszł
IMG_3418.jpg


IMG_3419.jpg
ych modułów:
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Jeden z kolegów stwierdził, że słabe te moje ciężarówki do kopalni piasku bo nie maja tablic rejestracyjnych. Teraz już mają a naczepy i przyczepy dostały także odblaskowe tablice ostrzegawcze.

IMG_3654.jpg
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
WOW! To widzę, że nie tylko ja zwracam uwagę na zarejestrowanie samochodów stojących na makietach... ;):D Miło mi, że ktoś jeszcze o to dba. :)
Maćku - zdarza się, zdarza. Choć rok temu powiedziałbym, że to raczej dziwny i z kosmosu pomysł by w Zetce tablice rejestracyjne robić.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
W sumie to ten moduł zwrotny jest już skończony a do kabelkologii na stacji technicznej jakoś nie mam ochoty się zabrać. Niemal codziennie za to moje oczy kłuje od dawna gotowe przęsło mostu w Chrzypsku Wielkim.

IMG_3126.JPG


Postanowiłem wykorzystać dobra pogodę i konieczność resetu po home workingu i wyciągnąłem od dawna czekające wycięte elementy na moduły dla tego mostu - to w sumie muszą być dwa moduły żeby fajnie wyglądało.

IMG_3691.jpg


Na razie powstał szkielet konstrukcji modułu - ma to być łagodnie opadający w kierunku doliny rzeczki teren z polem, z którego "wyrasta" nasyp biegnący do mostu - w rzeczywistości wygląda to tak - elementem urozmaicającym będzie droga gruntowa i przejazd na skraju tego modułu:

IMG_0256.JPG


IMG_0257.JPG


Motyw niby prosty ale trzeba będzie zgrać te rożne kąty nachylenia. Szkielet wygląda tak:

IMG_3692.jpg


IMG_3693.jpg
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Niedziela była wypełniona pracą nad drugim modułem - tym na którym znajdzie się sam most w Chrzypsku. Geometria tego modułu jest w związku z tym bardziej skomplikowana. Na początek przymiarki:

IMG_3711.jpg


IMG_3710.jpg


Na poskładanym module ze wstępnie ukształtowanym terenem i korytem rzeczki Osiecznicy

IMG_3712.jpg
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Zrób fotkę wszystkich które masz razem w ramach motywacji :3
Musiałbym je złożyć chyba wzajemnie razem do kupy żeby to jakoś wyglądało. Może w weekend się uda ...
A tymczasem na module z mostem trochę się dzieje. Zacząłem robić skarpy nasypów przy przyczółkach:

IMG_3716.jpg


Na module wyglądają tak:

IMG_3718.jpg


Ten klocek z balsy to podstawka pod "nogę" przyczółka.

IMG_3719.jpg