• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

pomoc w pomalowaniu elementów kartonowych wyciętych laserem

marcinx00

Aktywny użytkownik
Reakcje
48 0 0
#1
Witam kupiłem kilak przedmiotów kartonowych wycinanych laserem mam pytanie do tych co już się z tym bawili
1 Jakim klejem to najlepiej przyklejać do podłoża ze styroduru
2 Jakimi farbami pomalować aby chodnik, płyty betonowe, trylinka, droga brukowa wyglądały jak naturalne
3 trylinka jest dość płaska czy macie jakiś sposób żeby naturalniej nadać jej wygląd
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
24.076 386 20
#2
Ad. 1. Wikol i wikolopodobne kleje powinny się sprawdzić w klejeniu do styroduru. Przy innych klejach proponuję najpierw sprawdzić, czy klej nie rozpuszcza styroduru.
Ad. 2. Do betonu to Faller ma specjalną farbę nr kat. 180507
Ad. 3. Trzeba ją spatynować. Sąsiednie kostki trylinki pomalować trochę różnymi odcieniami, przybrudzić niektóre miejsca drobniutkim piaskiem, nanieść plamy oleju kapiącego spod samochodów, ponacinać niektóre kostki aby imitować pęknięcia, posiać niewielkie kępki trawy w szczelinach pomiędzy kostkami itd. itp.
To tak na szybko. A jak chcesz szczegóły, to trzeba poszukać w czeluściach tego forum, bo tu naprawdę można znaleźć ciekawe sposoby na urealnienie miniaturowego świata. :)
 

poziomek72

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
NAMR
Reakcje
76 3 0
#3
Ja budynki kartonowe do styroduru przyklejam zwykłym wikolem i trzymają nie które już po kilka lat.
Do pomalowania elementów betonowych używam farby PACTA nr 43 (szary jasny beton) , a potem pudry ,pastele.
Żeby uzyskać nierówną trylinkę można w trakcie klejenia podsypać w kilka miejsc drobnego piasku i na to kleić .
 

Podobne wątki