• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:1 Osobowe auta PRLu

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.949 386 20
Szkoda ze jest coraz mniej takich zdjec a filmiki na youtube są nie zawsze w dobrym stanie. Ale za to szukanie takich zdiec i filmików to jest dla mnie duża przyjemność, kiedy coś fajnego znajde.
Chwała Ci za to. Mam taką propozycję. Jak znajdziesz coś ciekawego to wrzucaj tu na forum. To zawsze uwieczni dodatkowo tamte klimaty i łatwiej nam będzie znaleźć inspirację do modelarskich konwersji i przeróbek.
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
Nie tak wiele wcześniejszych, nie wcześniej, jak z lat siedemdziesiątych. Z lat 1960-tych wbrew tytułowi to tam raczej niczego nie było.
Słuszna uwaga. Pierwszy przegubowiec typu 102N (kanciak) wyjechał na ulice Poznania pod koniec 1969 roku, dokładnie 27 października tegoż roku. Przegubowce typu 102Na zawitały tam rok później. Wkleiłem te filmy z uwagi na klasykę miejską lat miniowych - tramwaje, samochody, ludzie - wszystko razem. Drugi film na moje oko prezentuje czasy od początku lat 70 do ok. 1980/81 roku.
 
Ostatnio edytowane:

Tomsson80

Użytkownik
Reakcje
19 4 1
[DOUBLEPOST=1495228151][/DOUBLEPOST]
[DOUBLEPOST=1495228244][/DOUBLEPOST]
[DOUBLEPOST=1495228378,1495228063][/DOUBLEPOST]
[DOUBLEPOST=1495228435][/DOUBLEPOST]
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.402 463 29
Pierwszy przegubowiec typu 102N (kanciak) wyjechał na ulice Poznania pod koniec 1969 roku, dokładnie 27 października tegoż roku. Przegubowce typu 102Na zawitały tam rok później. Wkleiłem te filmy z uwagi na klasykę miejską lat miniowych - tramwaje, samochody, ludzie - wszystko razem.
Film jest fajny i dobrze, że się tu znalazł. Ja tylko zwróciłem uwagę na niezgodność tytułu (widocznego cały czas na górze kadru) z treścią.
Do Was takie pytanie: co to za model samochodu?
Zainteresował mnie ten samochód i trochę pogrzebałem w sieci. Najpierw stwierdziłem, że napis na masce to musi być PONTIAC, a potem znalazłem właściwy model: Pathfinder 1958.
https://www.flickr.com/groups/1617087@N25/pool/28826708@N03/
https://en.wikipedia.org/wiki/Pontiac_Pathfinder
http://only-carz.com/gallery/pontiac-pathfinder.html
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.402 463 29
A możecie mi wyjaśnić, czym się różni Laurentian od Pathfindera, oba z 1958? Ciekaw jestem, po czym poznaliście, że to właśnie Laurentian, a nie jak ja napisałem, Pathfinder?
 

Tomsson80

Użytkownik
Reakcje
19 4 1
Byly na specjalnie na rynek Kanady produkowane, z wygladu nie ma roznicy miedzy Laurentian i Pathfinder.
Tak na tym zdjeciu by mog tez byc Pathfinder, tylko jedne jest pewne ze ten samochod byl produkcji 1958 (czy Laurentian czy Pathfinder to tez nie wiem i nie moge nic na ten temat znalesc)
 

michal-c74

Aktywny użytkownik
Reakcje
86 0 0
Witam Pasjonatów samochodowych klasyków.

Chciałem Wam pokazać co sobie stoi w naszym garażu. Nie wiem czy to jeszcze są czasy PRL-u ale tak kolega Mafo mi doradził by fotki dać w tym właśnie dziale.
A teraz do meritum.
Otóż jesteśmy właścicielami Poloneza Caro z 1992 r, przebieg to jakieś 280 tys ( oczywiście remont silnika zaliczył ).
Jest z nami od nowości, kupiony był w Tarnowie Podgórnym u Państwa Korbanków pod Poznaniem ( chyba jeszcze handlują sprzętem rolniczym, ciągniki, maszyny, etc ).
Naprawy blacharskie wszelakiego rodzaju też zaliczył bo jaka blacha była w poldkach to chyba każdy wie :)
Cały czas jest garażowany także to też daje duży plus bo blacharka dłużej pożyje.
Jednak z częściami zamiennymi jest już coraz gorzej ale mamy taki swój zaprzyjażniony sklepik i jak można to sprzedawca to ściągnie, ma swoje kontakty.
Na co dzień użytkuje go moja mama, jednak brak wspomagania daje w kość ale jakoś daje radę :)
Ok, teraz focie.
 

Załączniki

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
Miałem Poldka "przejściówkę" i Caro, oba już się dawno rozsypały. Muszę powiedzieć, że przejściówka (czyli stary przód, a tył taki jak w Caro) była zrobiona z blach znacznie lepszej jakości i rozsypywała się wolniej ;)
 

przemek77

Znany użytkownik
Reakcje
1.117 7 0
Nie wiem czy dobry dział (jeśli nie to proszę o przeniesienie do właściwego)
Spotkany w minioną sobotę.
20170603_104307.jpg

Czarne tablicę rejestracyjne, oryginalny lakier. Garażowany,jeden właściciel Niestety nie do sprzedania
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:1 4
Skala 1:1 155
Skala 1:1 1306

Podobne wątki