• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2019

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.144 442 105
Pewnie były. Ale produkowane dla obcych kolei nie wskazuje automatycznie że identyczna produkcja szła dla PKP. Fajnie by było gdyby ten model był zgodny z tym co u nas jeździło.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
No śmieszne !
Niestety. Jak widać takie udawacze Falns'ów i WAP'óp cieszą się zainteresowaniem nie tylko przeciętnego niemieckiego kolejkowicza, ale także dobrze schodzą i w Polsce. A niektórzy są chyba nawet święcie przekonani, że to dobrze modele. Więc po co Ro/Fl, Ma/Trix, o Tilligu nie mówiąc ma potem inwestować w formę dla prawdziwego polskiego wagonu.
 

Rysiek

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
2.499 35 1
Niestety, ale nawet na imprezach modułowych takie przemalowanki jeżdżą po makietach .....nie tylko talboty Fleichmann i Trixa ale tez te cysterny Transchem z Tilliga i DEC/GATX z Roco......
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.144 442 105
Powiem szczerze że póki parę lat temu, przy pierwszej edycji Falnsow od Roco dowiedziałem się że to są ordynarne przemalowanki, nie miałem świadomości że takie procedery mają miejsce.:oops: Że producenci sprzedają nam czarne mówiąc że to białe...
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.695 58 9
Niestety, ale nawet na imprezach modułowych takie przemalowanki jeżdżą po makietach .....nie tylko talboty Fleichmann i Trixa ale tez te cysterny Transchem z Tilliga i DEC/GATX z Roco......
I tu kolega ma rację, ale o tym się nie mówi, nie pisze, bo przecież tam tylko poruszają się "prawdziwe prawdziwki" Natomiast tu, na forum to zwykłe przemalowanki, które znajdują fanów pośród tych, którzy na nie psioczą.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
Jakby tak klasnąć w dłonie i od tego klaśnięcia zniknęłyby wszystkie przemalowanki, to co by zostało na takich imprezach...?
Jest wystarczająco dużo taboru zgodnego z rzeczywistością. Zresztą, to nawet nie tylko kwestia zgodności modeli z oryginałami. Ale także właściwego doboru składów. Np. na innej grupie zwracałem uwagę, że na pewnej imprezie puszczano ciężkie lokomotywy pospieszne DB, DRG, ze zbiorowym składem towarowym PKP. Właściciel stwierdził, że chciał przejeździć lokomotywy i wszystko mu jedno z jakimi wagonami. Ma fun i finito. Powiem tak, szanuję, że człowiek się udziela, ale ...
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.695 58 9
Jakby tak klasnąć w dłonie i od tego klaśnięcia zniknęłyby wszystkie przemalowanki, to co by zostało na takich imprezach...?
Dlatego nie można wszystkiego negować i mówić, że wszystko jest bee, przymknąć trochę oko, wrzucić na luz i cieszyć się z tego co jes, bo tak rozpieszczani to dawno nie byliśmy. Niestety nie da się wszystkim dogodzić.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.411 463 29
Dla mnie niezrozumiała jest polityka firmy Brawa - Mają formy Pt31 a nie wydadzą ?
Co do Pt31 to nie jest to szczególnie dziwne. Dotychczas powstały dwie miniatury różniące się numerem i malowaniem, każda w niebyt dużej serii.
Warto przypomnieć, że produkt Brawy powstał przede wszystkim jako model parowozu DRB serii 19.1, później 39.1 (tak były oznaczone polskie Pt31 na kolejach niemieckich), a potem model 919.1 ÖBB. Krótka seria modeli w oznaczeniach PKP powstała na zamówienie polskiego importera, stąd trochę dziwny sposób przedpłat i dystrybucji. Można więc powiedzieć, że modele Pt31 to "przemalowanki" ;). Zarówno modele Pt31, jak i wersji niemieckiej i austriackiej, są teraz praktycznie nie do kupienia w normalnym obrocie.

Zainteresowanym tematem parowozu Pt31 i jego modeli polecam artykuł A. Etmanowiacza w najnowszym numerze czasopisma "Mini replika" (nawiasem mówiąc, numer "jubileuszowy", 100.), który jest teraz dostępny w księgarniach (ja swój kupiłem wczoraj).
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Zarówno modele Pt31, jak i wersji niemieckiej i austriackiej, są teraz praktycznie nie do kupienia w normalnym obrocie.
Część z tych które dostępne były przez polske sklepy, została wykupiona w celu przeróbki na PKP. Byli modelarze, którzy upatrywali w tym ostatnią deskę ratunku posiadania Pt31 widząc, że tych wykonanych przez BRAWA jako PKP już nie ma w obrocie. BR19.1 szybko więc zniknęły. Wiem po sobie. Gdy zdecydowałem się swego czasu na zakup BR19.1 - i tych już nie było...
To chyba 'polska para' branie ma..?.. Pisząc 'polska para' robię to bez obaw, bowiem Pt31 to polski parowóz był, konstrukcji inż. Kazimierza Zembrzuskiego.
19.1 to nazwa nadana tej polskiej maszynie przez okupanta niemieckiego.
 
Ostatnio edytowane:

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
Warto przypomnieć, że produkt Brawy powstał przede wszystkim jako model parowozu DRB serii 19.1, później 39.1 (tak były oznaczone polskie Pt31 na kolejach niemieckich), a potem model 919.1 ÖBB. Krótka seria modeli w oznaczeniach PKP powstała na zamówienie polskiego importera (...).
Właśnie ! Mało kto o tym pamięta , albo wręcz nie wie. Pisanie że "Brawa wypuściła Pt31" a nie "Brawa przy okazji wypuściła Pt31 i to na spec zamówienie" jest nabijaniem mniemania o naszym rynku . Podobnie Rivarossi też zrobił dwie wersje piętrusów przede wszystkim na niemiecki rynek i przy okazji na polski. Na sam polski rynek nigdy by nie zrobił. Identycznie ma się sprawa z wagonem 223K wykonywanym na inne rynki przez Rivarossi i przy okazji na rynek polski. I osławione konstrukcje Roco w VI epoce Cargo to tak naprawdę niemieckie konstrukcje na niemiecki rynek ...no ale to nie PKP na szczęście :cool:

A tak na marginesie to na co my jeszcze czekamy na tym wątku ... ?!
Przecież Piko Nowości PKP 2019 już przedstawiło 3 tyg temu.
Coś kapnęło - zestaw węglarek - Fleischmanna w opakowaniu Roco. O ST44 nie mówię bo to nie PKP tylko Cargo.
Markin/Trix nic nie zapowiedział. A wczoraj Jouef , Lima, Rivarossi i Electrotren też nic.
Została Brawa , ESU i francusko-holenderska grupa : REE Models , R 37, Makete , Artitec , LS Models które absolutnie nic nie zrobią .
Jedynie może Exact Train ? Bremen , Linz i Villach w oznaczeniu PKP ...ale SK Model nie ma żadnej jak na razie dokumentacji .
Oczywiście będą jeszcze nowości Albert Model ale te dopiero w trakcie roku . I może Robo ... ?
Więc nie ma tu jak narazie po co zaglądać ... :gwizd:
Więc zabieram się iztąd na :kawa:
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.411 463 29
To chyba 'polska para' branie ma..?.. Pisząc 'polska para' robię to bez obaw, bowiem Pt31 to polski parowóz był, konstrukcji inż. Kazimierza Zembrzuskiego.
19.1 to nazwa nadana tej polskiej maszynie przez okupanta niemieckiego.
A czy ja o tym nie napisałem?
model parowozu DRB serii 19.1, później 39.1 (tak były oznaczone polskie Pt31 na kolejach niemieckich),
Przecież nigdzie nie twierdziłem, że to nie jest polska konstrukcja, więc chyba to "sprostowanie" jest zbędne. Nie pisałem o samym parowozie i jego historii, bo wydało mi się to oczywiste i dobrze znane wszystkim.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 223
Tabor 331
Tabor 339
Tabor 39
Tabor 349

Podobne wątki