• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2015

Remaj12

Znany użytkownik
Reakcje
5.104 129 19
Za szybko jeździcie...
...faktycznie chwilami nieco za szybka jazda...
Szczerze powiedziawszy, to wcale tak szybko nie jeździliśmy, a nawet doszliśmy do wniosku, że za wolno, no ale cóż... odczucia na żywo i na filmie jak widać różne.
Świetne ujęcia i bardzo podoba mi się makieta.
W imieniu swoim i Pana Grzegorza, z którym miałem przyjemność współpracować, bardzo dziękuję za miłe słowa. Sporo pracy kosztowało nas zebranie materiału do tego filmu. Na szczęście 6 godzin pracy przy makiecie nie poszło na marne ;) i udało się złożyć ponad 4 i pół minuty filmu (y) .
Tyle że u mnie kociołek będzie jechał tyłem. Jakoś mi się tak bardziej podoba.
Mam dokładnie te same odczucia. Kociołek czy stonka zawsze lepiej w ten sposób wygląda. Nawet w gablotce krótszą stroną do przodu stawiam.
Oj Panowie, Panowie... proszę się nie narażać mechanikom, bo będą Was po nocach przeklinać :gwizd: . Kto chciałby przed cały czas jazdy ciągle musieć się patrzeć za siebie :confused: . Proszę ulżyć nieco Panom mechanikom, co by skrętu szyi nie dostali ;) i puścić ich czasem "właściwszą" stroną na przód :) .
Kto jest producentem tych spawaczy z 7 sekundy filmu?
"Producentem" tych spawaczy jest nie kto inny jak Pan Krzysztof @Młodzikowski. Wszelkie pytania proszę kierować do niego.

Dla tych co czekają na swój skład pociągu relacji Opole - Nysa, poniżej kilka fotek na zaostrzenie apetytu :podstepny: :

- źródło: zbiory własne autora
- autor: @Remaj12
- opis: 26 lipca 2015 roku - Wakacyjna Wystawa Makiet Kolejowych Nostalgia Za Parą w Gdańsku - SP42-049 (PIKO 59266) wraz z dwiema "Bonanzami" (PIKO 96640 i PIKO 96641) jako skład pociągu relacji Opole - Nysa.

DSC_0451.JPG


DSC_0449.JPG DSC_0459.JPG DSC_0456.JPG DSC_0466.JPG DSC_0470.JPG DSC_0486.JPG DSC_0473.JPG DSC_0477.2.JPG DSC_0498.JPG DSC_0502.JPG DSC_0506.JPG
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.451 34 1
Absolutnie super! Serce przybite. Zauważyłem, że w Bartoszowie skasowane zostały semafory! Co się stało? Zamknięcie czy modernizacja? No i widzę, że operator kamery próbował zatuszować przerżnięcie semafora. Przepraszam ale jako donosiciel w imię bezpieczeństwa kolejowego zgłaszam incydent komisji wypadkowej.
 
Ostatnio edytowane:

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
678 54 1
Szczerze powiedziawszy to sam się pogubiłem, z jakimi numerami Tillig wypuścił niebieskie węglarki...
Były dwie edycje niebieskich Eanos 'ów w barwach PKP Cargo, o których mi wiadomo.
Jedna 501080 i druga 76587, posiadam obie, niestety numerów nie pamiętam i nie mam w tej chwili jak sprawdzić...
Szukając jednak w internecie znalazłem ich numery taborowe odpowiednio dla każdej z nich: ...742-3 i ...589-7.
Z powyższego by wynikało, że ...856-0 byłby jednak faktycznie nową edycją wagonu 76587 ze zmienionym numerem taborowym...
No chyba że coś przeoczyłem i mamy do czynienia ze wznowieniem.
Jak zwał tak zwał, ale wysoka cena za zmianę kilku cyferek i dawno zwrócone koszty produkcji to deczko za dużo...
 
Ostatnio edytowane:

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.600 15 0
Ja mam zapisane u siebie tak:

742-3 Tillig 501080
856-0 Tillig 76587 (edycja I)
589-7 Tillig 76587 (edycja II)
856-0 Tillig 76587-1 (edycja I - powtórzona)

Ale z tego co pisał kolega darekgol, to powinno być tak:

742-3 Tillig 501080
589-7 Tillig 76587 (edycja I)
856-0 Tillig 76587 (edycja II)
856-0 Tillig 76587-1 (edycja II - kontynuacja)
 

A145

Użytkownik
Reakcje
18 0 0
U mnie po łukach R3 Roco jeździ bez problemu. Sprawdź układ biegowy , tak jak ci koledzy radzą.
Witam,
u mnie na R 3 nie wypadał, natomiast na R 2 tak i na niektórych rozjazdach. Po z zmniejszeniu szerokści kół ( pierwsze za wózkiem prowadzącym) tj. ich odległości od główek szyny na R 2 i rozjazdach zachowuje się prawidłowo ale na R 3 wypada. Podejrzewam, że zmniejszając szerokość drugich kół za wózkiem można ten problem wyeliminować także na R 3. Mój lok został kupiony bez dźwięku. Zamierzam zainstalować Esu od Elvisa, a także oświetlenie budki, podpomostowe oraz sprzęg automatyczny, który sprawdźił się w moich pozotałych lokach. A tak na marginesie tuż po zakupie musiałem wyczyścić koła oraz wyprofilować blaszki stykowe w tendrze, bo nie było płynnej jazdy.
pozdrawiam
 

pilu35

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
Rozeszły się by zaraz wylądować na alledrogo za 175 lub 180zl - kupić nie kupić pohandlować warto to nasze hasło narodowe:) kupie pięć - cztery sprzedam to mi się koszt wysyłki zwróci:) ajwaj :)
 

KoVaL

Znany użytkownik
Reakcje
2.645 56 5
Zawsze można się pomylić z epokami ,ale fakt też jest taki ,że nowości zawsze się najlepiej rozchodzą . Pierwsze stonki ,bipa , a jeszcze klasyczne malowanie ,to już gwarantowany pewniak.
 

mareknyc

Aktywny użytkownik
Reakcje
67 8 0
Te 120A z Nysy rozeszły się tak szybko że nawet zniknęły z oferty Modelmanii. Nie ma ich już na liście produktów.


Zobacz załącznik 324710

Dobrze że moje już w drodze... :)
Myślałem,że się nie załapałem a tu dzisiaj przyszedł rachuneczek z MM czyli moje też niedługo będą w drodze.:)
[DOUBLEPOST=1441640690][/DOUBLEPOST]Mam pytanie,czy oprócz stonki z Opola jest coś seryjnego co może ciągnąć te nyskie wagony?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 21
Tabor 313
Tabor 539
Tabor 339
Tabor 151

Podobne wątki