• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2015

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
Te szutrówki to taki nieformalny segment "hobby", podobnie jak nieco wcześniejsze dwuosiowe węglarki. Ja też zrezygnowałem z zakupu wszystkich tych wagonów z cyfrą "5" na początku numeru katalogowego.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Nie szukaj wymówek, że nie ma modeli w danej epoce i nie kupuj :). To nie jest model, tylko coś co go przypomina. Kupisz teraz, to będą kolejne takie kwiatki, skoro schodzą bez mrugnięcia okiem. Był kiedyś taki dowcip podobno na zachód od Odry... "- kiedy Polakowi przestają dostarczać śmieci? - Wtedy, kiedy przestaje za nie płacić...". Pod rozwagę, z pozdrowieniami.
Przy okazji nadmienię, że przydał by się temat na forum z listą niewypałów modelarskich uzupełnianą na bieżąco.
Osoby które chciałyby mieć modele w miarę realnie odtworzone, a niekoniecznie znające się na szczegółach czy to oznakowania, czy to ogólnie istnienia danego odpowiednika w realu - miałyby podpowiedź co do decyzji o zakupie :)
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
Przy okazji nadmienię, że przydał by się temat na forum z listą niewypałów modelarskich uzupełnianą na bieżąco.
Osoby które chciałyby mieć modele w miarę realnie odtworzone, a niekoniecznie znające się na szczegółach czy to oznakowania, czy to ogólnie istnienia danego odpowiednika w realu - miałyby podpowiedź co do decyzji o zakupie :)
Powstał podobny wątek:
http://forum.modelarstwo.info/threads/modele-z-wadami-fabrycznymi-czyli-uważaj-co-kupujesz.18715
 

Phantomiusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
Czy ja wiem, czy to taki niewypał. Od razu było wiadom, jeszcze przed wydaniem poprzez umieszczenie go w seri Roco Playtime, że będzie niedorobiony w porównaniu do poprzednich wypustów.
 

Kriz8

Aktywny użytkownik
Reakcje
408 5 3
Model z zakładanym niepełnym (uproszczonym) opisem to nie to samo co model z bezmyślnym opisem (tu nie było pomyłki, tylko jawna kpina). Tyle w temacie niewypału.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
W sumie podchodzi, choć temat może sugerować, że raczej chodzi o jakieś usterki w modeach, typu silnik się zacina, itp... :) Dzieki, nie wiedziałem.
[DOUBLEPOST=1463638183,1463637830][/DOUBLEPOST]
Model z zakładanym niepełnym (uproszczonym) opisem to nie to samo co model z bezmyślnym opisem (tu nie było pomyłki, tylko jawna kpina). Tyle w temacie niewypału.
...i OK :) Myślę, że warto po prostu o tym pisać, a decyzję o zakupie podejmie się wtedy z pełną świadomością wiedząc, że np. są złe oznaczenia nadrukowane, albo że wagon jako taki istniał na PKP, ale w roku który sugeruje oznaczenie tego wagonu już tak naprawdę w służbie PKP nie było /błędne oznaczenie/ - tego typu informacje zawsze warto wiedzieć jesli ktoś zbiera modele nie tylko dla samego zbierania wszystkiego co ma nadruk PKP jak leci :) Ja osobiście np. lubię się czegoś takiego dowiedzieć i mieć (jakąś tam) świadomość historii istnienia odpowiednika, stąd moje wczesniejsze pytania.
[DOUBLEPOST=1463638924][/DOUBLEPOST]
Czy ja wiem, czy to taki niewypał. Od razu było wiadom, jeszcze przed wydaniem poprzez umieszczenie go w seri Roco Playtime, że będzie niedorobiony w porównaniu do poprzednich wypustów.
Stwierdzenie "niedorobiony" może i nie do końca tu pasuje, bo sam model niczym w sumie nie różni się (jako wagon) od wypustów prawidłowo oznaczonych. On nie ma braków w wyposażeniu modelu - samo pudło wygląda jak wersje z cyferką 6 na początku numeru katalogowego Roco. Z tego co pisali koledzy on ma po prostu nadrukowane błędnie oznaczenia, co dla osób zwracających uwage na to już jest nie do przełknięcia. Jednym po prostu to będzie przeszkadzać innym nie (tu też kwestia istnienia wagonu w ruchu w roku 1976, bo była wczesniej poruszona taka wątpliwość - wagon ten ma datę rwwzji na rok 76). Uważam tylko, że warto o tym gdzieś wspomnieć i fajnie, że koledzy o tym napisali, bo np. dla mnie ma to znaczenie aby to wiedzieć (jak już uprawiać to hobby to też i wiedzieć co, gdzie i kiedy :) ) Jednak cena tego wagonu (60zł) pewnie jakąś tam ilość osób, która nie wpatruje się w nadruki na wagonie skusi tak myślę. Podobnie jak węglarka Es, która w tej serii ukazała się wczesniej nawet za 45 zł, choć owszem - szkoda, że Roco zatrudnia osoby, które robią te oznaczenia na modelach bez żadnego pokrycia z rzeczywistością. Wygląda to tak, jak gdyby wcześniej ktoś w miarę obcykany czuwał nad tym, a teraz już nie.
 
Ostatnio edytowane:

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
Małe pytanie dotyczące zestawu "OST-WEST" z wagonami RZD i UZ. Mianowicie w artykule jaki jest zamieszczony w Świecie Kolei z maja 2016 roku dwa razy mowa jest o zdjęciu (w tymże artykule) na którym jest pokazany wagon UZ który stał się wzorem dla wykonania modelu. Nie ma takowego zdjęcia w artykule. Czy ktoś wie dlaczego albo może posiada zdjęcie oryginału ?
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Ostatnio edytowane:

Kriz8

Aktywny użytkownik
Reakcje
408 5 3
Film owszem świetny. Oczy jak pięciozłotówki miałem podczas oglądania. Tyle, że...
.... film już kilka razy był na forum już wrzucony, to raz. Dwa - wyciąganie wątku sprzed 4 lat tylko dlatego, że akurat widać tam jeden z kilku tysięcy wagonów tego typu, zakrawa na kpinę. Można tak rozmyć połowę tematów na forum, w tym wiele już dawno nieaktywnych.
Gdyby był na forum wątek "Nowości PKP 2005 (lub 2006)", to też można go by było wyciągnąć z otchłani. Przecież wtedy modele wagonów 1K w epoce III również się ukazały.
Pomijam fakt, że po lekkiej analizie stwierdzić można, że wagon na filmie oznakowany jest według standardów kilka lat wcześniejszych niż na modelu. Dlatego stwierdzenie "znalazłem ten wagon Roco 76852 na filmie z epoki" trąci próbą zabłyśnięcia, jakby nikt nigdy nie widział i nie wiedział, że istnieją/istniały wagony rodziny 75W.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Film owszem świetny. Oczy jak pięciozłotówki miałem podczas oglądania. Tyle, że...
.... film już kilka razy był na forum już wrzucony, to raz. Dwa - wyciąganie wątku sprzed 4 lat tylko dlatego, że akurat widać tam jeden z kilku tysięcy wagonów tego typu, zakrawa na kpinę. Można tak rozmyć połowę tematów na forum, w tym wiele już dawno nieaktywnych.
Gdyby był na forum wątek "Nowości PKP 2005 (lub 2006)", to też można go by było wyciągnąć z otchłani. Przecież wtedy modele wagonów 1K w epoce III również się ukazały.
Pomijam fakt, że po lekkiej analizie stwierdzić można, że wagon na filmie oznakowany jest według standardów kilka lat wcześniejszych niż na modelu. Dlatego stwierdzenie "znalazłem ten wagon Roco 76852 na filmie z epoki" trąci próbą zabłyśnięcia, jakby nikt nigdy nie widział i nie wiedział, że istnieją/istniały wagony rodziny 75W.
Kolego, gratuluję wniosków. Próba zablysniecia.... Ha ha.... Naprawdę myślisz że chce zabłysnąć linkując filmik? Chyba za dużo w tobie zgorzknialosci. Wyluzuj.

Ale ok... Już wiem by nie odkopywać. Tak będzie... Ha ha...
 

Ty42-89

Znany użytkownik
Reakcje
1.667 11 0
Bardzo śmieszne ;).
Krótko mówiąc, jaka firma, takie modele...
Coś w tym jest. Kilkanaście dni temu naprawiałem napęd Pt31 gdyż chociaż to seria B-Ware, to gwarantowali sprawny napęd. Lokomotywa miała problemy z jazdą Trzeba było podpiłować nadlewy na jednym z kół zębatych przekładni.

Wczoraj wpadł mi szczupak Brawa 45314 a dziś doszedł 45313.

Napiszę tak - wagon na zdjęciach modelu oraz zgodnie z instrukcją powinien mieć po obu stronach drabinki i poręcze na czołach umożliwiające wejście na dach. Elementy oznaczone numerami 36, 35 i 39. W woreczku z częściami znajduje się wszystko poza jedną drabinką (element 36). W obu wagonach kupionych od różnych sprzedawców woreczki fabrycznie zamknięte. Po prostu można się załamać, że ludzie płacą spore pieniądze za te zabawki i otrzymują wybrakowany towar.

Absolutnie nie mam żadnych pretensji do sprzedających. Wszystkie woreczki z częściami były fabrycznie zamknięte a też nie każdy montuje elementy dodatkowe.

Ja natomiast bym chciał jednak mieć te drabinki. Wiem, że wagony te na PKP w późniejszym okresie jeździły bez tych drabinek i poręczy i może ktoś z Szanownych Kolegów nie montował ich i są komuś niepotrzebne. Jeśli tak to proszę o kontakt.

Ehh, brak słów.
 

baktrian

Aktywny użytkownik
Reakcje
171 3 0
Coś w tym jest. Kilkanaście dni temu naprawiałem napęd Pt31 gdyż chociaż to seria B-Ware, to gwarantowali sprawny napęd. Lokomotywa miała problemy z jazdą Trzeba było podpiłować nadlewy na jednym z kół zębatych przekładni.

Wczoraj wpadł mi szczupak Brawa 45314 a dziś doszedł 45313.

Napiszę tak - wagon na zdjęciach modelu oraz zgodnie z instrukcją powinien mieć po obu stronach drabinki i poręcze na czołach umożliwiające wejście na dach. Elementy oznaczone numerami 36, 35 i 39. W woreczku z częściami znajduje się wszystko poza jedną drabinką (element 36). W obu wagonach kupionych od różnych sprzedawców woreczki fabrycznie zamknięte. Po prostu można się załamać, że ludzie płacą spore pieniądze za te zabawki i otrzymują wybrakowany towar.

Absolutnie nie mam żadnych pretensji do sprzedających. Wszystkie woreczki z częściami były fabrycznie zamknięte a też nie każdy montuje elementy dodatkowe.

Ja natomiast bym chciał jednak mieć te drabinki. Wiem, że wagony te na PKP w późniejszym okresie jeździły bez tych drabinek i poręczy i może ktoś z Szanownych Kolegów nie montował ich i są komuś niepotrzebne. Jeśli tak to proszę o kontakt.

Ehh, brak słów.
Kiedyś firma uzupełniała te braki. Ja uzyskałem swoje tam gdzie kupiłem, czyli w Modelmani...
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 151

Podobne wątki