• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości 2021 w N

Grg

Użytkownik
Reakcje
90 0 0
#61
Busch 2021

Multicar M21 oraz traktor Famulus
1611528854953.png

Źródło: katalog BUSCH

Poza tym, na stronie 25 katalogu podłoże "pole rzepaku" (Deko-Artikel), a na stronie 30 różne inne "trawiaste" podłoża.


NOCH / KATO by NOCH 2021
Trochę nowych rzeczy jest - m.in. nowe figurki, kilka nowych drzew, jedno z domkiem na drzewie (s.15, s.26, s.27), nowy budynek-farma kit wycinany laserowo (s.40), moduł dźwiękowy z odgłosami piły łańcuchowej ścinającej drzewa, ciekawy zestaw akrylowych flamastrów m.in. do szybkiego "rdzewienia" torów (61155 s.34), ciągnik jednoosiowy:
1611530959553.png

Źródło: katalog NOCH

oraz zestaw dwóch nowoczesnych stacji transformatorowych:
1611531472059.png

Źródło: katalog NOCH

a także piec, studnia i "sławojka" na stronie 49.

KATO by NOCH od strony 58:
1611532239589.png

1611532279419.png

1611532867356.png

1611532319702.png

1611532087246.png

1611532141148.png

Źródło: katalog NOCH


ASM (Arndt Spezial-Modelle) 2021
1. Zestaw wagonów EuroCity 100 „Jože Plečnik“ z trasy Lublana - Graz - Linz - Praga (od grudnia 2005): 1x Apmz 1. klasy, 1x jadalny WRmz 815, 2x Bmz 2. klasy.




Źródło: as-modell.de

2. Dwa budynki w stylu skandynawskim:


Źródło: as-modell.de


Wienert-Modellbau 2021
Megafony stacyjne na słupie, stacja paliw do tankowania małych lokomotyw i gaśnica jak poniżej. Poza tym barierka na wiadukt/most i płot myśliwski.
1611533940932.png

Źródło: weinert-modellbau.de


Czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć, dlaczego plastikowe kontenery są takie drogie? Taki mały offtop.
DM-Toys ze swoją marką Modellbahn Union też dodał do sklepu trochę nowości (jak to oni, co chwila coś dodają)
https://www.dm-toys.de/en/list/manufacturer/MU.html
między innymi kontenery:
https://www.dm-toys.de/en/list/manufacturer/MU/category/accessoires_container.html
za jeden pomalowany kontener 8 EUR, za niepomalowany 3 EUR:
https://www.dm-toys.de/en/product-details/MU_N-C00000.html
 
Ostatnio edytowane:

Grg

Użytkownik
Reakcje
90 0 0
#63
Artitec 2021
Na ostatniej stronie kilka, jak zawsze pięknie wykończonych, modeli, np. francuski lokotraktor oraz pojazd półgąsienicowy z koparką zgarniakową jak poniżej, oprócz tego m.in. ciężarówki Hansa Lloyd Merkur, nowoczesny wózek widłowy, silnik diesla na palecie, betonowy przystanek autobusowy.
1611781376133.png

1611781556288.png

Źródło: katalog Artitec

Joswood 2021
Pół przedostatniej i ostatnia strona, m.in. duża wieża chłodnicza i drewniane skrzynie transportowe:
1611782733624.png

1611782769308.png

1611782793173.png

Źródło: katalog Joswood
 

Grg

Użytkownik
Reakcje
90 0 0
#66
MOEBO exclusive 2021
Również trochę budownictwa, kilka z budynków pewnie można by było dopasować do polskich klimatów.



Źródło: moebo.de


Aktionshaus MZZ e.K.
Info z facebooka (do którego nie mam dostępu), w tym roku na stronie https://www.aktionshaus-mzz.de/de/ powinny pojawić się takie metalowe modele:

Źródło: https://www.facebook.com/Metallautomodelle, za https://www.1zu160.net/neues/news.php?id=4567


Krüger Modellbau 2021
1. Filigranowe wiązary do elektrowozów E75 i E91, szczególnie te do Roco E91 mnie zainteresowały bo może poprawią przy okazji trochę kołysanie się mojego modelu podczas jazdy (nie polecam tego modelu, ktoś wpadł w nim na pomysł aby realistycznie napędzać koła tylko za pomocą wiązarów, i w zależności od egzemplarza kołysze się mocno lub mniej, ciężko to zniwelować)
2. Barierki do spalinowozu Gravita
3. Mały most przez kanał
 

Grg

Użytkownik
Reakcje
90 0 0
#68
BONUS od TRIXa - przewodniki do N-ki. Pobierać póki dostępne!
Świetne te bonusy od TRIXa, dużo planów małych makiet do inspiracji. Dzięki!


Poniżej link do ciekawego zbiorczego PDF'a z nowościami, N-ka od strony 28, ale najciekawsze są strony 30-31 gdzie pokazano (niektóre?) nowości w N-ce od Hobbytrain (PDF od Lemke/Hobbytrain będzie dopiero chyba w poniedziałek), a na stronie 35 MF-Train.
LINK

Źródło: Facebook Hobbytrain
1611933369117.png

1611933522972.png

1611933749348.png

Źródło: katalog Arwico
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
#69
Hobbytrain / Lemke 2021 - niestety jeszcze nie katalog - trzeba na stronie zaznaczyć skalę N.

Z ciekawostek:
- Wagon kontenerowy Sggnss'80 - np. tu - u nas używane przez CLIP. Zatem mamy bazę pod konwersję.
H23102 sgggggg.jpg

Źródło: strona www Lemke

- cysterny dwuosiowe Leichtbau (Uerdingen), np. tu. Może nie dokładnie te, jakie były i u nas, ale na konwersje w naszej skali się nadadzą :)
Leichtbau.jpg

Źródło: strona www Lemke

Jak kogoś coś jeszcze zaciekawi, niech pisze :)

EDYTA:
Tego nie zauważyłem, bo wcześniej tego po prostu nie było! :
KLIK
Zestaw 2 lekkich cystern PKP / Petrochemia, Ep.IV / V
ORLEN!!!.jpg

Źródło: strona www Lemke
Art.Nr .: H24851
Produktbeschreibung
Ab 1941 baute die Waggonfabrik Uerdingen zusammen mit einigen anderen Firmen wie MAN über 3700 Leichtbau-Kesselwagen.
Die zweiachsigen Wagen hatten ein Fassungsvermögen von 30m3.
Im Zuge des 2.Weltkrieges kamen die Wagen zu fast allen europäischen Bahnverwaltungen und wurden wie in Deutschland teilweise bis in die frühen 2000er Jahre noch genutzt.

Modelleigenschaften:
- Neukonstruktion
- Berücksichtigung aller Bauartunterschiede
- Mit und ohne Bremserhaus
- Angesetzte Ätzteile
- Kinematik mit NEM Kupplungsaufnahme
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
#71
Czy Petrochemia ma takie krótkie cysterny ?? Widziałem takie ostatnio w skali H0.
Raczej miała w takim malowaniu, bo na pewno małe były. Dracula o tym pisał w którymś z wątków w H0. Trzeba poszukać, kiedy zostały wydane w H0 i tam poszukać wiedzy, bo na szybko w sieci takiej informacji znaleźć się nie da.

Gdyby ten typ wagonu dorwał w eksploatacji do dzisiejszych czasów to może niektóre egzemplarze mały by takie malowanie i znakowanie... ale wagony tego typu skończyły się w normalniej eksploatacji na początku lat 80tych...
malowanie jest zaczerpnięte z będących jeszcze kilka lat temu wagonów typu 32R lub 203R
Cysternę w tym malowaniu w zeszłym roku PIKO wypuściło w H0 w serii Hobby. Powyżej komentarz dotyczący tego malowania.

Nawiązując do powyższego - Hobbytrain wyda fejka wprowadzonego w zeszłym roku na rynek przez PIKO (numer 58791). Nawet numer inwentarzowy mają ten sam na obu wagonach - co w PIKO :D Żeby nie było, że to na nas leją - te same numery dla każdego z wagonów są również w innych malowaniach ;)
W każdym razie - napiszę do nich, że jak już kopiują (albo się dogadali z PIKO odnośnie malowania), to niech przynajmniej kopiują bez błędów ortograficznych :p Jak np. Petrochemie Plock, Stacja Plock Tranpowa, Cestralsa COKP czy Nie slaczac z garki w slanie ladowagm :ROFL:

NME 2021
Właściwie to mając w ofercie N jeden wagon nic ciekawego, ale ;)

MNE_Lotos.jpg

Źródło: Katalog NME

Trzy numery inwentarzowe silosu Nacco z oznakowaniem LOTOS. Mogłem się tego spodziewać, że w pewnym momencie je wypuszczą, skoro poszły też w H0. Można je było spotkać w dużych wahadłach (np. takich z naszym Arnoldem) jak i jako jakieś ogryzki (nawet jeden wagon!) w składzie z cysternami Lotosu (zdjęcia nie zapisałem, a z instagramu ktoś skasował). W Polsce - jak pisałem kiedyś - jeżdżą/jeździły najęte przez LOTOS i OT Logistics. W katalogu jest również wersja Tagnpps 102 (kolejny numer inwentarzowy) w granatowym malowaniu VTG, które również jeżdżą na wahadłach w Polsce.
 
Ostatnio edytowane:

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
#72
Hobbytrain / Lemke 2021 - niestety jeszcze nie katalog - trzeba na stronie zaznaczyć skalę N.
- cysterny dwuosiowe Leichtbau (Uerdingen), np. tu. Może nie dokładnie te, jakie były i u nas, ale na konwersje w naszej skali się nadadzą :)
Zobacz załącznik 788668
Źródło: strona www Lemke

Jak kogoś coś jeszcze zaciekawi, niech pisze :)

EDYTA:
Tego nie zauważyłem, bo wcześniej tego po prostu nie było! :
KLIK
Zestaw 2 lekkich cystern PKP / Petrochemia, Ep.IV / V
Zobacz załącznik 788710
Źródło: strona www Lemke
Art.Nr .: H24851
Produktbeschreibung
Ab 1941 baute die Waggonfabrik Uerdingen zusammen mit einigen anderen Firmen wie MAN über 3700 Leichtbau-Kesselwagen.
Die zweiachsigen Wagen hatten ein Fassungsvermögen von 30m3.
Im Zuge des 2.Weltkrieges kamen die Wagen zu fast allen europäischen Bahnverwaltungen und wurden wie in Deutschland teilweise bis in die frühen 2000er Jahre noch genutzt.

Modelleigenschaften:
- Neukonstruktion
- Berücksichtigung aller Bauartunterschiede
- Mit und ohne Bremserhaus
- Angesetzte Ätzteile
- Kinematik mit NEM Kupplungsaufnahme
Oczywiście, że takie u nas były [jak prawie każdy typ niemiecki]. Szkoda, że jak już robią PKP, to mamy takie festyniarskie malowanie. Być może takie wojenne cysterny były po zakładach i do początku lat 80tych, ale w jakiś mniejszych, nie w DEC. Takie festyniarskie malowanie może jeszcze dostały najnowsze polskie dwuosiowe cysterny powojenne. Szkoda, tego się już nie da uratować. Ale może wydaliby coś sensownego w przyszłości.
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
#73
BACHMANN 2021 - za bardzo się nie znam na taborze amerykańskim, ale zawsze może się komuś przydać :) Od strony 143 (ale to wg spisu, a nie faktycznej liczby stron - tu od 155)

Laffont 2021 - budynki laserowo cięte. Skalę N można sobie wybrać i zobaczyć nowości + ofertę jak ktoś firmy nie zna ;)
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
#75
W każdym razie - napiszę do nich, że jak już kopiują (albo się dogadali z PIKO odnośnie malowania), to niech przynajmniej kopiują bez błędów ortograficznych :p Jak np. Petrochemie Plock, Stacja Plock Tranpowa, Cestralsa COKP czy Nie slaczac z garki w slanie ladowagm :ROFL:
Napisałem do HT. Zobaczymy zatem, czy poprawią na gotowym modelu ;)
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.517 33 0
#76
Tia...to będą potem białe kruki jak te pierwsze cysterny Tilliga w skali H0 (kolor biały)
 

DrCodeWizzard

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 2 0
#78
BACHMANN 2021 - za bardzo się nie znam na taborze amerykańskim, ale zawsze może się komuś przydać :) Od strony 143 (ale to wg spisu, a nie faktycznej liczby stron - tu od 155)

Laffont 2021 - budynki laserowo cięte. Skalę N można sobie wybrać i zobaczyć nowości + ofertę jak ktoś firmy nie zna ;)
Niektóre modele Bachmanna to fikcja (i zabawki). Dotyczy to głównie parowozów które nie są oznaczone jako Spectrum, WowSound, etc... Spalinowozy i elektrowozy odpowiadają prototypowi.
 

mariuszo

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
90 0 0
#79
Niektóre modele Bachmanna to fikcja (i zabawki). Dotyczy to głównie parowozów które nie są oznaczone jako Spectrum, WowSound, etc... Spalinowozy i elektrowozy odpowiadają prototypowi.
Mam złe doświadczenia z Bachmannem, mam jedną lokomotywę SD 9 i bardzo żlę współpracuje z torami Fleschmanna. Wykoleja się na zwrotnicach i robi zwarcia.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.082 140 0
#80
Spróbuj na innych torach. Testowałem na flejszmanach to i owo i one są jakieś "dziwne".
Na Peco bachmany różne śmigają u mnie bez problemu
o przepraszam C44-9W wykoleja się na Roco tramwajowym rozjeździe 15stopni, ale tam to losowo wykoleja się większość ;-)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 54
Tabor 8
Tabor 24
W
Tabor 62
W
Tabor 166

Podobne wątki