• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości 2021 w N

mariuszo

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
90 0 0
#81
Spróbuj na innych torach. Testowałem na flejszmanach to i owo i one są jakieś "dziwne".
Na Peco bachmany różne śmigają u mnie bez problemu
o przepraszam C44-9W wykoleja się na Roco tramwajowym rozjeździe 15stopni, ale tam to losowo wykoleja się większość ;-)
Ok właśnie tak myślałem że to może być sprawa torów.
 

DrCodeWizzard

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 2 0
#82
Z tego co pamiętam to norma NMRA w skali N jest troche mniej wyrozumiała niż europejska NEM. Z doświadczeń domowej makiety do większości amerykańskich lokomotyw tory muszą być prawie że perfekt, a trix i fleichmann sobie spoko radzą...
 

mariuszo

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
90 0 0
#83
Gagar od Fleishmanna jest trochę rózny od polskich, nie chodzi mi o barwy, to można przemalować ale np widzę że reflektory są inne. Okazuje się że są Bipy w N Kühn 91185. Można by złożyć Garaga z Bipą no ale mocno trzeba by go było przerobić chyba.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.475 33 0
#84
@mariuszo , ale pierwsze 3 egzemplarze były właśnie takie jak ten co oferuje Fleischmann....
https://cyfrowa.stacjamuzeum.pl/zas...wa-spalinowa-st44-003-pierwsza-dostawa-z-zsrr
tam różnice jakieś na dachu... ale zestaw z wydruku 3D do konwersji by rozwiązał problem, a poza tym Flesiu wydawał też wersję zgodną z naszym.... wystarczy tylko zrobić inną malaturę i oznaczenia nałożyć.... ale Flesiu nie widzi sensu.... a szkoda. Pewnie takie Gagariny by szybko zeszły z półek.

W H0 taki mają
https://www.dcc24.eu/node/874/8
więc generalnie odrobina wysiłku i nowy model gotowy....
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.994 140 0
#85
pierwsze 3 egzemplarze były właśnie takie jak ten co oferuje Fleischmann....
Jak długo były z małymi ślipiami?
I czym, oprócz zgarniacza, różnią się od analogicznego Trixa - Coś kojarzę, że enerdowski tłumik na dachu i tak był różny do polskiego, a więc FLM=Ttrix pod kątem tłumika na dachu?
ale Flesiu nie widzi sensu.... a szkoda. Pewnie takie Gagariny by szybko zeszły z półek.
Bądź realistą. Ile się sprzeda polskich gagarów? Tyle samo co Kuehn czy MTB, czy Trix sprzedały czeskich lokomotyw (w N) na rynek czeski, gdzie zdecydowanie dominuje wielkość TT?

Podsumowując - jak se nie zrobisz polskiego gagara to na Trixa i Flesia nie czekaj.

p.s. mam takiego ;-) o ile dobrze pamiętam (czyli OIDP) - wykonał Piotrek Chorąży
http://forum.modelarstwo.info/threa...na-arduino.39867/#lg=attachment533311&slide=0
i mogę sprzedać, jedyna taka konwersja w PL ;-)
 

jack77

Aktywny użytkownik
Reakcje
479 4 0
#86
Przerobiony fleischmann przez m_zntk

Zakres
- zmycie starej powłoki lakierniczej
- wstawienie reflektorów
- gruntowanie budy czyli podkład
- montaż blaszek fototrawionych jak siatka i wentylator na dachu, antena, nakładki na mocowania zderzaków, listwy na lemieszach itd
- malowanie i lakierowanie
- naniesienie nr oraz napisów
-ponowne lakierowanie x 2 ( połysk i mat )
- patynowanie i ponowne lakierowanie
Zostały do zrobienia światła.
Tutaj jeszcze przed patynowaniem
Tutaj przed patynowaniem:
SAVE_20200311_210650.jpg
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.475 33 0
#87
@Misiek nie wiem ile się sprzeda.....myślę jednak że jeden naklad 500 sztuk by się spokojnie wyprzedał na świecie. Wagonow osobowych Y ze świecą szukać....

Jak długo jeździły te lokomotywy z takimi lampami to nie wiem..... pewnie ze 2 lub 3 lata do następnych napraw....

Zrobie sobie takiego Gagara bo to łatwiej jak robić gagara z klasycznymi lampami..... choc i te się da :)


GAGARA OD trixa nie uznaję :)- nigdy tego nie zrobię. To karykatura nie lokomotywa :)
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.475 33 0
#89
No to pokaż na zdjęciu model obok modelu. Chętnie porówanm.
Bo do tej pory to widziałem jedynie grafiki Fleśia. Na zakup modelu z oczywistych względów się nie zanosi ;-)
Nie pokaże zdjęcia model obok modelu, bo nie mam Trixa. Na zakup tego modelu z oczywistych względów się nie zanosi ;)
 

mariuszo

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
90 0 0
#92
@mariuszo , ale pierwsze 3 egzemplarze były właśnie takie jak ten co oferuje Fleischmann....
https://cyfrowa.stacjamuzeum.pl/zas...wa-spalinowa-st44-003-pierwsza-dostawa-z-zsrr
tam różnice jakieś na dachu... ale zestaw z wydruku 3D do konwersji by rozwiązał problem, a poza tym Flesiu wydawał też wersję zgodną z naszym.... wystarczy tylko zrobić inną malaturę i oznaczenia nałożyć.... ale Flesiu nie widzi sensu.... a szkoda. Pewnie takie Gagariny by szybko zeszły z półek.

W H0 taki mają
https://www.dcc24.eu/node/874/8
więc generalnie odrobina wysiłku i nowy model gotowy....
Jeżeli tak to spoko :)
 

Grg

Użytkownik
Reakcje
90 0 0
#94
C&F Modellbau
Nie znałem jeszcze tego producenta, m.in. lokomotywy w skali Nn3 oraz pojazdy w N z druku 3d od razu z malowaniem (można też poprosić bez malowania). Z nowości są polskie akcenty, np. Fiat 125 oraz Żuk w trzech wersjach!




HEKI 2021
trochę nowej roślinności, część może się nadać do naszej skali.
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#96
C&F Modellbau
Nie znałem jeszcze tego producenta, m.in. lokomotywy w skali Nn3 oraz pojazdy w N z druku 3d od razu z malowaniem (można też poprosić bez malowania). Z nowości są polskie akcenty, np. Fiat 125 oraz Żuk w trzech wersjach!
Warto czasem zajrzeć do braci większych - jest tez informacja o możliwości zamówienia tych modeli z Z !
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.040 18 0
#98
Grudniowe zestawienie wydań Trixa wskazuje na wyjście tego zestawu (15080) w II kwartale 2021. Mamy zatem doszczegółowienie czasookresu, kiedy portfele niektórych wyskoczą z kasy ;)
No i mamy IV kwartał 2021. Czyli jeżeli dobrze pójdzie, to platformy Laude będą w tym roku...

Miejmy nadzieję że Trix dotrzyma terminów, niestety tradycja u nich że przekładają, a potem znów przekładają już przełożone. ;)
No i nie dotrzymał;)
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.040 18 0
#99
Modellbahn Union wypuściło na rynek nowe cysterny Uerdingen 36 m3 (najprawdopodobniej).


Źródło: Modellbahn Union

Same cysterny występują w 9 rodzajach malowań i dla każdego trzy różne numery inwentarzowe. Epoki od III do V. Dla kogoś lubiącego kolej zachodnioniemiecką jak znalazł. Na DM Toys za 29,99 Euro
 

kokodin

Użytkownik
Reakcje
47 0 2
Ta cysterna wygląda dokładnie jak moje 2 shell-e od arnolda minus malowania detali.
Przynajmniej podwozie i drabinka/podest są identyczne, sama bańka u mnie jest gładka, tu są dodatkowe obręcze.
Muszę skolonować więcej sztuk bo ciągać 2 wagoniki to trochę dziwnie wygląda.

Czy tego typu wagony występowały na polskiej kolei?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 54
Tabor 8
Tabor 24
W
Tabor 62
W
Tabor 166

Podobne wątki