• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości 2021 w N

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
#21
W sumie ed250 wersja mini tak trochę Rokuhanem shortem zalatuje;)
Faktem jest też, że Trix zrobił Talgo w wersji DB AG w wersji z BR120 jak pamiętam jako zestaw startowy ( a tu był zestaw uzupełniający).

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
#23
Katalog FLEISCHMANN 2021

Wybrane nowości - nie wklejam tych, które były zapowiedziane w katalogu zimowym:
1.
Poprawiona forma BR 01 DB Ep. III
2. Vectron RegioJet Ep. VI i
3. stosowne wagony Eurofima RegioJet

4. nowa forma BB 7200 np. w malowaniu SNCF oraz innych (patrz na stronie/w katalogu)
Fleischmann-732135.jpg

Źródło: Fleischmann

5. nowa forma diesel-elektryk D311/ V188 / Br288
Fleischmann-725101.jpg

Źródło: Fleischmann

6. Poprawiona forma BR 260 DB
7. nowa forma wagonów UIC-X DB
Fleischmann-881908.jpg

Źródło: Fleischmann

8. Poprawiona forma wagonów pasażerskich SBB VI - tu przykładowy
9. nowa forma wagonu restauracyjnego SBB VI
Fleischmann-890325.jpg

Źródło: Fleischmann

10. nowa forma cystern Uahs/Zas
w tym m.in.:
Cysterny PKP DEC/KVG ep. V - zestaw dwóch cystern 825814 (wydanie 38 tydzień 2021) - cena 69,90 euro
Fleischmann-825814 dec.jpg

Źródło: Fleischmann
oraz

Cysterny GATXNL ep. VI - zestaw trzech cystern 825813, w tym jedna z logiem LOTOS (wydanie 37 tydzień 2021) - cena 104,90 euro
Fleischmann-825813 gatx.jpg

Źródło: Fleischmann

11. nowa forma - wagon z przesuwanymi ścianami Hbbillns
Fleischmann-826250.jpg

Źródło: Fleischmann

12. nowa forma - wagon kryty Gbs 1500
Fleischmann-826210.jpg

Źródło: Fleischmann

13. set trzech talbotów Falns PKP Cargo VI numer 852330 (wydanie 34 tydzień) - cena 61,90 euro (nowe numery względem zestawu z 2017 roku)
Fleischmann-852330.jpg

Źródło: Fleischmann

14. platforma 2 osiowa z kłonicami Ks PKP Cargo V/VI ep. numer 825747 (wydanie 38 tydzień) - cena 28,90 euro. Tu niestety spodziewam się podobnego oznakowania jak na platformach Res, czyli na ryflach.
Fleischmann-825747.jpg

Źródło: Fleischmann

Podsumowując I: jedna nowość z logiem Lotos oraz trzy nowości mocno polskie, choć zajeżdżające mocno fejkami, ale... no właśnie :D
Podsumowując II: mam wrażenie, że polskie nowości w N coraz mocniej zadomawiają się w ofercie Fleischmanna. Czekamy zatem na Gagarina, chociaż w wersji ST44-003:p
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
#24
No to ten rok będzie przerypany inwestycyjnie... rozbudowa o tory postojowe, ucyfrowienie i jak na złość wysyp nowości w ilości rozprutego wora Mikołaja / Dziadka Mroza... Jak kultywować swe hobby?? No jak sie pytam... o_Oo_Oo_O

Pozdrawiam,...
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.064 140 0
#25
Pkt 14 ciekawy, jako jedyny. Może będzie też brązowy.
ciekawe czy zostaną przy takim układzie kłonic, bo zdaje się, że to typowo polski układ, w odróżnieniu do innostrańców, gdzie są one w równych odstępach od siebie. Zwłaszcza te środkowe. Tak cos mi się wydaje.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.064 140 0
#27
Ja tam się nie znam, ale wpisałem kilka haseł w google i mi wyskoczyła niebieska platforma dwuosiowa z kłonicami, albo i złożonymi i wstawionym kontenerem. I do tego niebieska.
Kwestię oznaczeń typu na grafice modelu i zdjęciu oryginału przemilczę ;-)
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
#28
Ja tam się nie znam, ale wpisałem kilka haseł w google i mi wyskoczyła niebieska platforma dwuosiowa z kłonicami, albo i złożonymi i wstawionym kontenerem. I do tego niebieska.
Kwestię oznaczeń typu na grafice modelu i zdjęciu oryginału przemilczę ;-)
Fakt, wystarczyło zamiast Ks dać Kgns i już jakoś by to wyglądało ;)

Katalog Start Program Roco & Fleischmann 2021

Może kiedyś wpadną na pomysł, by coś polskiego wydać, ale najpierw polska lokomotywa.
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
#30
Napisałem do Fleischmann'a, co by poprawili oznaczenie na etapie projektowania malatury :).

W każdym razie - kłonice wydają się ustawione poprawnie, a katalog PKP Cargo wskazuje, że są również kłonice czołowe (w liczbie 4), zatem po ewentualnej (mam nadzieję) poprawce oznaczenia możemy mieć dość poprawnie oznakowany model.

EDYTA:

Nowości Trixa na 2021 w przyszły czwartek o godzinie 13:00 - KLIK
 
Ostatnio edytowane:

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.496 33 0
#33
Pytanie do kolegów, widzę zestaw 3xgatx cysterna fl 825813 i na jednej cysternie logo lotos,czy to może być Polskie?
Wg mojej wiedzy potraktował bym to jako fikcja... co nie zmienia faktu że może być miłym uatrakcyjnieniem rodzaju cystern jakie się poruszają w składzie GATX/LOTOS na naszej makiecie.
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
#34
Hbbillns i DECe już mi się podobają tylko nie znam się na szczegółach "polskości".
Akurat na moje oko Hbbillns tego rodzaju w PKP nie występował. Mamy podobne, ale nie takie. Cysterny DEC całkiem, ale na oko w takim malowaniu podobnego typu nie było.

Pytanie do kolegów, widzę zestaw 3xgatx cysterna fl 825813 i na jednej cysternie logo lotos,czy to może być Polskie?
Na pewno takie cysterny jeździły w oznakowaniu VTG, ale nie wykluczone, że również w GATX. Osobiście mam wrażenie, że to jednak malowanka i wyciśnięcie wszystkiego z nowej formy.

Przy okazji - nowy mały katalog

FALLER 1/2021 - dodatki do makiet i Faller Bus System, z MB Citaro
 

Fictorque

Aktywny użytkownik
Reakcje
542 0 0
#37
Akurat na moje oko Hbbillns tego rodzaju w PKP nie występował. Mamy podobne, ale nie takie. (...)
Drodzy koledzy eNkowicze, ale ten wagon kryty to zupełnie poprawny typ stosowany w Polsce, moim zdaniem:
Mowa o 149 wagonach produkcji Niesky z lat '99-'01. Zdaje się leasingowanych z wykupem od AAE przez PKPC, pierwotnie oznaczone u nas typem H/DB, w "AWT" Terczyńskiego oznaczone N505K, a współcześnie wpisane do NVR jako typ 222Kb/c.
(...)

21 51 2469 XXX-X Hbbins 20, czyli do wyboru H/DB, N505K, 222Kb - Kraków 18 maj 2020
Do porównania:
Jeszcze gwoli wyjaśnienia wagon Fleishmanna to Hbbillns, a wagony PKP to Hbbinss.
Te dwie dodatkowe litery 'll' stoją od ryglowanych, przesuwnych ścian działowych, których w polskich wagonach nie było,
ale jest to różnica wyłącznie wewnętrzna (no pomijając oznaczenie wagonu)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
#40
Teraz mały szok:

HERIS 2021

Tak, to ten Heris, co to w H0 wydał Y-greki z kalkami ;) W każdym razie, firma po raz kolejny (z tego co się dogóglowałem na 1zu160.net) próbuje swoich sił w N. Startuje z wagonami piętrowymi DB.

BAUER 2021 - kilka ładunków w N.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 54
Tabor 8
Tabor 24
W
Tabor 62
W
Tabor 166

Podobne wątki