• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje samochody osobowe i SUV-y w skali 1:18

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.949 386 20
#83
Piękny ten Rover. Kapitalnie wykonane wnętrze. No a składane lusterka powaliły mnie na kolana. Pierwszy raz takie widzę w modelach.
 
OP
OP
metin92

metin92

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#84
Piękny ten Rover. Kapitalnie wykonane wnętrze. No a składane lusterka powaliły mnie na kolana. Pierwszy raz takie widzę w modelach.
mafo,
Zaskoczyło mnie Twoje zaskoczenie. Składane lusterka to norma w modelach lepszych firm takich jak Paudi Model, GT Autos, czy dealerskie edycje Kyosho.
U mnie nie tylko Land Rover ma je ruchome, ale także...
... Infiniti FX50 z firmy Paudi Model, który ma dodatkowo otwierany wlew paliwa...

Obraz 037.jpg
Obraz 034.jpg


... oraz Mazda 5, także z firmy Paudi Model.
Obraz 082.jpg
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.949 386 20
#85
mafo,
Zaskoczyło mnie Twoje zaskoczenie. Składane lusterka to norma w modelach lepszych firm takich jak Paudi Model, GT Autos, czy dealerskie edycje Kyosho.
U mnie nie tylko Land Rover ma je ruchome, ale także...
... Infiniti FX50 z firmy Paudi Model, który ma dodatkowo otwierany wlew paliwa...

Zobacz załącznik 243103 Zobacz załącznik 243104

... oraz Mazda 5, także z firmy Paudi Model.
Zobacz załącznik 243106
No wiesz, ja nie zbieram tych 1:18 więc nie wiem. Z tymi co się dotychczas spotkałem, to takich bajerów nie miały. Modele z firmy Paudi, rzeczywiście są zrobione świetnie. Szkoda, że ta firma nie robi BMW, bo pewnie taki zagościłby u mnie. Jak na razie to stacjonują u mnie trzy BM-ki z Kyosho w tej skali, ale żadna nie ma chowanych lusterek, nie mówiąc już o otwieranym wlewie paliwa.;):)
 

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
#86
Ostatnie Mercedesy powalają na kolana. Są tak starannie dopracowane, że trudno je odróżnić od oryginału. Mercedes Klasy G to już historia
tego modelu i trudno mi się będzie pogodzić, że za kilka lat zostanie zastąpiony zupełnie nowym modelem z futurystycznym wyglądem jednak
nawiązującym do ówczesnej wersji G. Twój srebrny kanciasty Mercedes pokazuje jaki potencjał ma skala 1/18 z wykonaniem najmniejszych
detali jak uszczelki czy klamki. Karoseria pięknie wykonana z wszystkimi szlachetnymi dodatkami. Komora silnika to dzieło sztuki XXI wieku.
Tył klasycznej luksusowej terenówki również wygląda ponadprzeciętnie. Opakowanie na koło zapasowe jest ozdobą tego modelu. Pozostałe
SUVY Mercedesa również zaskakująco ciekawie się prezentują. Urzekają mnie wszystkie potężne Mercedesy z napędem na cztery koła. Spotyka
się tu przepych luksusu z bardzo dobrymi właściwościami jezdnymi. GL-Klasse w perłowej bieli prezentuje się zjawiskowo. Dopiero teraz widać
na zdjęciach jakie to są kolosy i ile w sobie mają uroku. GL500 od Noreva naprawdę bardzo dobrze i starannie został wykonany. Przeszklony dach
oraz metaliczny lakier wyróżniają ten model na tle pozostałych terenowych Mercedesów. Dopracowanie, odtworzenie i spasowanie ze sobą wszystkich
elementów godne naśladowania przez niemieckiego konkurenta ;) Atrapa chłodnicy z dużą chromowaną gwiazdą oraz komplet świateł przód/tył jak w
Mercedesie 1/1. Bardzo dobrze, że porównałeś ML-Klasse z potężną GL-Klasse. Zdjęcia jak na dłoni pokazują, że biały lakier może występować w wielu
wariantach i odcieniach. Metaliczny GL wygląda jakby już stracił barwę bieli od starości ;) Na szczęście to tylko złudzenie optyczne jakie daje metaliczne
ziarno i promienie światła padające na model. Bardziej przypadł mi klasyczny normalny biały lakier do gustu, chociaż ten metaliczny też jest mega wypasiony.
Ostatni Mercedes S-KLasse Coupe to świeża nowość modelarska i widać, że szybko przygarniasz takie pięknie nowości do Twojej kolekcji. Tu znowu przykład,
że Francuzi potrafią się przyłożyć do wykonania modelu szlachetnej niemieckiej marki w wydaniu luksusowo-sportowym. Biały kolor i w tym przypadku gra pierwsze
skrzypce. Wersja Coupe naprawdę wyszła koncernowi ze Stutgarttu. Pomimo że i tak już ma lekką sylwetkę, to biała kreacja i tak go jeszcze wysmukliła optycznie.
Przednie światła dopracowane tak samo jak w oryginalnych przyozdobionych kryształami Swarowskiego ;) Boczna linia jest naprawdę piękna i dawno nie widziałem tak
ładnego Coupe, największego z całej gamy dwudrzwiowych Mercedesów. Srebrna nakładka na progach przypomina antyfanom tej marki, kto go wykonał i jak. Białe wnętrze
na pewno nie ginie w takim samym odcieniu karoserii. Czarna sportowa spłaszczona kierownica przypomina o barwnym sportowym rodowodzie Grand Prix. Masz Super Merce.
 
OP
OP
metin92
Reakcje
0 0 0
#87
Ostatnie Mercedesy powalają na kolana. Są tak starannie dopracowane, że trudno je odróżnić od oryginału.
michal80,
Twój merytoryczny komentarz zrobił na mnie ogromne wrażnie i skoro podobają Ci się moje Mercedesy to jeszcze nie raz zobaczysz tutaj zdjęcia innych modeli tej marki, bo ja na nie wręcz choruje :) i dążę do tego, żeby mieć wszystkie modele tej marki :)
[DOUBLEPOST=1416055484,1416054890][/DOUBLEPOST]
Mercedes-Benz CLS 350 CGI NOREV
Limited Dealer Edition
Zwróćcie uwagę na matowy lakier, który wygląda jak metalik.
Obraz 001.jpg
Obraz 002.jpg
Obraz 003.jpg
Obraz 004.jpg
Obraz 005.jpg
Obraz 006.jpg
Obraz 007.jpg
Obraz 008.jpg
Obraz 009.jpg
 

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
#88
Dziękuję i cieszę się, że mój komentarz się Tobie spodobał. Piękne modele i szczególna marka zasługuje na szersze komentarze.
Skoro masz w planie zebrać wszystkie aktualne Mercedesy, to nic tylko pogratulować takiej wytrwałości i zaszczytnego celu na forum.
Mercedes CLS to jeden z piękniejszych Mercedesów i w ogóle modeli na rynku z segmentu premium. To właśnie tym modelem Mercedes
zapoczątkował modę na drzwiowe limuzyny o linii sportowego Coupe. Druga generacja tego przepięknego modelu znowu wyszła wyśmienicie.
Przetłoczenia na tylnych nadkolach zachodzące aż do dolnej krawędzi drzwi są bardzo podobne do tych spotykanych w sportowych Bentelyach.
Twój model znów prezentuje najwyższy kunszt modelarski. Wykończenie detali bardzo dokładne i precyzyjne. Matowy lakier to teraz szał mody
w super markach ;) Przednie światła znowu kuszą "wtopionymi diamentami". Wzór felg bardzo dynamiczny. który bardzo ładnie odsłania wentylowane
tarcze. Twoje zdjęcia jak zawsze szczegółowe, dzięki którym można się pozytywnie zarazić do tej marki. Wnętrze bardzo realistycznie, starannie wykonane.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.949 386 20
#89
Pięknie zrobiony ten Mercedes. Lakier, rzeczywiście kapitalny. Mnóstwo szczegółów i detali. Gratuluję posiadania takiego modelu.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.949 386 20
#92
Kolejne piękne modele prezentujesz. Ale dobrze by było, żebyś pooglądał i skomentował tematy innych użytkowników, bo inaczej to takie forum nie ma sensu.
 

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
#93
Mercedes-Benz CLS 500 Schooting Brake to jeden z najładniejszych Mercedesów w całej historii.Trochę słowa na wyrost, ale jak się spojrzy na linię boczną,
to można stwierdzić, że bliżej temu samochodowi do stylu brytyjskiego niż do stonowanego niemieckiego z zachowaniem elegancji. Norev znowu pokazał jak
można wyprodukować model w skali 1/18. Powłoka lakieru została położona jak w prawdziwym Mercedesie, czyli wszystko równo i zachowuje naturalny połysk.
Odcień lakieru oddaje w całości charakter tego Mercedesa. Jest po prostu spójny w każdym detalu. Wszystko tworzy jedna całość i łagodnie przechodzi linia od
przodu ku tyłowi z charakterystycznymi dla Mercedesa przetłoczeniami na drzwiach oraz podkreśleniem tylnych nadkoli na drzwiach. Pomimo, że to luksusowy M-B,
to w jego nadwoziu można się doszukać zarówno cech z typowego kombi oraz sportowego Coupe oraz liftbacka. Jednym słowem jedyne w swoim rodzaju nadwozie,
które trudno będzie skopiować innemu producentowi. Wykonanie grilla oraz świateł z przodu i tyłu godne do naśladowania przez innych producentów 1/18. Takie
wykonanie świateł marzy mi się w skali 1/87, ale raczej nie dożyję tych czasów ;) Szczególnie bardzo podoba mi się spójność białych ramek w czerwonych światłach.
Elementy dekoracyjne w ramkach jak najbardziej wykończone do perfekcji. A propo ramek,tak naprawdę ich tu nie ma w drzwiach, i ten szczegół w miniaturze naj-
bardziej podoba mi się w CLS-ie przeskalowanym do 18-ki. Wnętrze i silnik jak w powyższym "zwykłym" CLS, więc nie będę się powtarzał. Kolejny piękny model Mercedesa.
 

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
#96
Kolejne dwa świetne Mercedesy pokazałeś z gwiazdami na masce, które w obu przypadkach zasłużenie wysoko świecą ponad konkurencję modelarską.
Pierwszy Mercedes-Benz E-Klasse Coupe może się przede wszystkim pochwalić elegancją oraz sportem lekko stonowanym w klasycznym 2 drzwiowym
wydaniu. Kolor tak jak w powyższym CLS Shooting Brake świetnie pasuje. Ogólnie rzec biorąc E-Klasse Coupe to bardzo ładny pojazd. Jednak piękna
linia boczna niepotrzebnie została zachwiana malusieńkim słupkiem bocznym w tylnym oknie. Akurat model jest tak dopracowany, że w tym przypadku
to jego atut. Przednie lampy dość agresywne, i fajnie, że pokazałeś wysportowanego okularnika w wersji 3.0. Tylna partia nadwozia, również ma się
czym pochwalić. Kolejny raz Norev uświadamia niedowiarków, którzy nie wierzą w ich umiejętności, że świetnie spasowane elementy czerwono-białych
kloszy to nie tylko domena marki ze Stuttgart. Przy otwartym bagażniku wygląda to kapitalnie. Dzielone lampy pasują jak wtyczka do kontaktu, czy jak
ktoś woli, Kobieta do mężczyzny ;) Jasne wnętrze pięknie współgra z odcieniem popielatym nadwozia. Również tutaj zadbano o najmniejsze detale.
Wstawki z drewna bardzo się oznaczają w drzwiach oraz desce rozdzielczej. Wzór felg dobrze znajomy wszystkim pasjonatom tej szczególnej marki. Felgi
o podobnym wzorze chętnie Mercedes zakłada do nowych modeli na pierwszą prezentację. Wzór bardzo ładny i dynamiczny felg, więc nie ma się co dziwić.
Drugi Mercedes pomimo, że wymiary bardziej mniejsze, to jak dla mnie jest o wiele ładniejszy od wcześniejszej E-Klasse Coupe. Generacja tej A-Klasy bardzo
się udała Niemcom, zerwali ze stereotypem pudełka, który pierwotnie nie przeszedł testa łosia, przez co Mercedes-Benz był zmuszony montować gratis od serca
system ESP w standardowym wyposażeniu A-Klasse pierwszej generacji. Ostatnia generacja nie ma z tym problemów, bo linię ma bardzo dynamiczną i środek
ciężkości jest tam gdzie powinien. Tym samym "Kleine Baby" z gwiazdą na masce teraz może równo pretendować do miana sportowego kompaktu obok BMW oraz
Audi. Wersja Noreva A-Klasse w najmocniejszej wersji sygnowana logo ///AMG urzekła mnie przede wszystkim kolorem. Wstyd się przyznawać, że taki kolor A-Klasse
bardzo mi się podoba, bo przez wielu to kolor typowo babski ;) Jednak w takiej wersji nie wstyd wsiadać do koloru o lazurowym błękitnie krystalicznej przejrzystości.
Przednia atrapa chłodnicy oraz wstawki dekoracyjne w zderzaku onieśmielają mnie wyglądem zewnętrznym. Ten Grill taki jak w S-Klasse Coupe jest mega odlotowa.
Zderzak świetnie trzyma fason i nadaje ostrego agresywnego spojrzenia najmniejszemu Mercedesowi z całej gamy. Tylna część również agresywnie wygląda. Boczne wloty
po bokach w zderzaku optycznie poszerzają auto, przez co wygląda perfekcyjnie sportowo. Czerwona linia w zderzaku dodaje mu klasy w połączeniu ze sportowym wydechem.
Światła jak zawsze perfekcyjnie wykonane, zarówno z przodu jak i z tyłu. Drugie zdjęcie ewidentnie pokazuje jak A-Klassa zmężniała i stała się sporotwym hot-hatch-em w tej
wersji. Wykonanie felg to majstersztyk, dzieło sztuki w wydaniu 1/18. Bardzo dobrze, że pokazałeś je dokładnie na ostatnim zdjęciu, bo producent spiął się na wyżyny swoich
możliwości. Srebrne felgi z zaczernieniem optycznym wzoru nadaje modelowi jeszcze większego poweru, nawet gdy stacyjka jest w stanie spoczynku. Wentylowane tarcze z
czerwonymi zaciskami, pomimo, że nie są nawiercone jak w oryginale, to i tak oddają pełną klasę temu modelowi. Wnętrze to już cud-miód dla oczów. Wykonane tak jakby to były
oryginalne fotele oraz tapicerka, które są ręcznie obszywane czerwonym szwem przez Panie z Affalterbach. Czarne wnętrze w tym przypadku to jedyna opcja dla tego pięknego modelu.
Bardzo podoba mi się wykończenie podłogi materiałem imitującym zamsz. Sportowa kierownica oraz czerwone nawiewy oraz widoczne na desce czerwone przeszycie w pełni oddaje
doznania jakie otrzyma od A-Klasse po przekręceniu kluczyka. Białe zegary oraz wykończenie przełączników w drzwiach z obszyciem klamki, to elementy, które najbardziej mi utkwiły po
obejrzeniu Twojej mega wypasionej prezentacji. Zdjęcia są wykonane perfekcyjnie i dzięki nim można dokładnie dostrzec piękno drzemiące w modelu Mercedesa od Noreva. Najładniejsze
przedostanie zdjęcie ze szczegółowym ujęciem grilla, który swym nietuzinkowym wyglądem potrafi oczarować. Naprawdę świetne modele pokazałeś, kolejne też na pewno będą rewelacyjne.
Przyszły rok to wysyp nowości od Mercedesa: CLA Shooting Brake, MLC, MLA Coupe, C-Klasse Coupe. Jeśli Norev dalej będzie wypuszczał nowe Mercedesy, to mogę być pewny, że niedługo
tutaj zagoszczą wspomniane przez mnie nowości od mercedes-Benz. Kolekcję i tak już masz super, ale jak się ogląda nowe produkcje Mercedesa to nie można się powstrzymać, więc się nie dziwię,
że chcesz zdobywać każdy obecny model z gwiazdą na masce. Szkoda, że jest u Ciebie taka mała publika bijąca brawa za modele, ale myślę, że niebawem większa część doceni bardziej Twoją kolekcję.
 
OP
OP
metin92
Reakcje
0 0 0
#97
Kolejne dwa świetne Mercedesy pokazałeś z gwiazdami na masce, które w obu przypadkach zasłużenie wysoko świecą ponad konkurencję modelarską.
michal80,
Po pierwsze już po raz kolejny jestem pod wrażeniem merytoryczności i znajmomości marki Mercedes-Benz :) Po drugie bardzo Ci dziękuję za komentarze, a wręcz recenzje modeli, które pokazuje. Po trzecie, już mniej przyjemne.. to mylisz rodzaje tarcz hamulcowych, bo wentylowane są wtedy kiedy mają otwory na brzegu dookoła tarczy. Natomiast te, które ma np. Mercedes-Benz A250 AMG pod przednimi kołami mają otwory nawiercane na całej powierzchni tarczy i takie tarcze nazywają się perforowane. Jeśli Cię to pocieszy też niedawno się o tym dowiedziałem :)
Tak czy inaczej jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za wspaniałe komentarze ! :)

I mogę już teraz powiedzieć, że szykuje niespodziankę modelarską, oczywiście marki Mercedes-Benz.
 

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
#99
I mogę już teraz powiedzieć, że szykuje niespodziankę modelarską, oczywiście marki Mercedes-Benz.
Dziękuję za kolejne ciepłe słowa odnośnie mojego komentarza. Jeśli chodzi o hamulce, to nic tutaj nieprzyjemnego z Twojej strony nie było,wręcz przeciwnie. Dowiedziałem się dzięki Tobie
jak fachowo nazywają się tarcze zamontowane w A-Klasse AMG 1/18. Dla mnie każda tarcza z nawierceniami była do tej pory wentylowana. Odnośnie niespodzianki, to jak już ją chcesz zrobić
forumowiczom, najlepiej jakbyś ją przedstawił przed Świętami. Jeśli oczywiście ją już masz w zbiorach Mercedesa ;) Ma to być niespodzianka w postaci marki Mercedes-Benz, to najlepiej w czasie
adwentowym, dasz wielką radość modelarską innym. Kolejny przepiękny model Mercedesa E pokazałeś w odmianie kombi. Kolor nadwozia stonowany w odcieniu szarości pasuje do tego ekskluzywnego
kombi. Elementy chromowane bardzo ładnie się odznaczają na karoserii. Listwy chromowane poprowadzone są bardzo dyskretnie nie rażąc zbytnio efektu wizualnego bocznych przetłoczeń karoserii.
Relingi dachowe rewelacyjnie się prezentują w tym Mercedesie. Wnętrze starannie wykończone i dobrane kolorystycznie pod nadwozie. Więcej nie potrzeba słów, bo zdjęcia oddają wszystkie piękne detale.
 
Ostatnio edytowane:

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.472 12 6
Ja również czytam recenzje o modelach pisane przez kolegę michał80, są pisane ładnym ,prostym językiem i wspaniale się je czyta. Co do oceniania kolekcji kolegi metin 92, jak i również innych modeli kolegów w tej skali, to nie zbierając takiej skali, nie zabieram głosu w temacie, o którym nie mam pojęcia. Wchodzę w dany temat i po prostu go tylko oglądam.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:18 14
Skala 1:18 15
Skala 1:18 12
Skala 1:18 7

Podobne wątki