• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje samochody osobowe i SUV-y w skali 1:18

OP
OP
metin92
Reakcje
0 0 0
#41
No tak ja jestem zakręcony jak domek ślimaka :)
Nie odbiegasz od wzorca, podejrzewam, że każdy z nas tak ma ma... :)
Na pocieszenie dodałem Ci popisowy detal w wykonaniu firmy Kyosho. Co prawda wiemy, że na żywo urzeka bardziej, ale zdjęcie też w dużym stopniu to oddaje...:)
Notka dla innych użytkowników :)
Na zdjęciu znajduje się pas przy tylnych drzwiach w Mini Clubmanie S firmy KYOSHO.
Obraz 017.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.901 386 20
#42
Pięknie się prezentują te ostatnio pokazane modele. Zarówno Mini, jak i MB wyglądają kapitalnie. Mnóstwo szczegółów i drobiazgów niesamowicie urealniają te modele. Piękne.(y)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.901 386 20
#45
Świetne modele. Widzę, że Paudi robi chyba najwięcej szczegółów w modelach. Pięknie się prezentują z tyloma detalami.
 

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
#46
Ostatnie Mercedesy rewelacyjne, szczególnie S-Klasa w czarnym kolorze nadwozia i jasnym wnętrzu wygląda przecudnie ;)
Wykonanie detali robi ogromne wrażenie, szczególnie wykończenie świateł oraz atrapa chłodnicy. Wykończenie wnętrza bardzo
szczegółowe, prawie jak w prawdziwej S-Klasie. M-Klasa w granatowym kolorze nie odbiega wizualnymi doznaniami od limuzyny ;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.901 386 20
#48
Bardzo ciekawy model. Dużo szczegółów jak na tą skalę przystało. Widzę, że firma Paragon przejęła modele BMW i to w kilku skalach. Powiedz, jak oceniasz jakość wykonania w porównaniu z innymi Twoimi modelami w tej skali?
 
OP
OP
metin92
Reakcje
0 0 0
#49
Bardzo ciekawy model. Dużo szczegółów jak na tą skalę przystało. Widzę, że firma Paragon przejęła modele BMW i to w kilku skalach. Powiedz, jak oceniasz jakość wykonania w porównaniu z innymi Twoimi modelami w tej skali?
mafo,
Model jakościowo jest dobry. Ma otwierane wszystkie elementy oraz miękkie wykończenie wnętrza, ale drzwi z lewej strony mają między sobą za duży odstęp jak na tę skalę i klapa bagażnika nie utrzymuje się u samej góry tylko nieco opada. Jak dla mnie te elementy są do poprawki...
Na tle takich firm jak Paudi, Mercedesy Minichamps Dealer Edition, czy Norev HQ - Paragon jest zaledwie przeciętny..., natomiast jest wyraźnie lepszy od firmy AutoArt (95% modeli tej firmy to sterta tandetnej chińszczyzny, za niewiarygodnie duże pieniądze).
Ogólnie BMW zostawia dobre wrażnie i ładnie się prezentuje w kolekcji na tle modeli innych firm...:)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
metin92
Reakcje
0 0 0
#55
Świetne te Mietki. Czy masz moze w kolekcji model GLK ? Czy jakiś firma zrobiła model GLK na takim poziomie jak powyższe zdjęcia ?
Cobrix,
Posiadam w kolekcji Mercedesa GLK z firmy Maisto. Mimo, że ma otwierane wszystkie elementy, to jakość wykonania bardzo odbiega od "królewskich" detalami firm. Najbardziej w tym modelu przeszkadzają ogromne zawiasy klapy bagażnika widoczne przez tylną szybę, ale także wiele innych drobniejszych detali.
Omawiany model produkuje także firma Welly w serii GT Autos, oraz firma Minichamps w serii podstawowej, a nie sepcjalnej tzw. salonowej. Najlepszy jakościowo jest oczywiście Welly GT Autos.
W załączniku znajduje się zdjęcie mojego modelu firmy Maisto, a większa ilość jego fotek, znajduje się na 1 stronie tematu :)
Obraz 023.jpg
 

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
#56
Ostatnie modele bardzo okazale się prezentują w tej flagowej dla modelarstwa skali 1/18. Zawsze mówię, że tylko miał być pierwszy i ostatni
komentarz dla Twojej kolekcji, ale jak widzi się takie cudeńka modelarskie, to ręce same rozkładają się do pisania z prędkością światła ;)
Gdybym miał tylko trochę więcej miejsca na takie okazy, to z miłą chęcią bym przytulił w 4 kąty takie piękne rarytasy modelarskie. BMW 125i
najbardziej podoba mi się z ostatnich prezentowanych modeli. Wykonanie i czerwony lakier wyróżnia ten model. Dopracowanie elementów karoserii
jak przednie światła, grill oraz felgi stawia go wysoko ponad innymi modelami w tej skali. Kiedyś gdy byłem nastolatkiem to Bburago w tej skali było
cudem modelarskim, z wiekiem te włoskie cuda modelarskie stały się zabawkami z małą namiastka modelarską. Mnie najbardziej zaskakuje wykończenie
komory silnika czy otwieranej klapy bagażnika. Materiały jakie zostały zastosowane w tej dużej miniaturze, równie dobrze mogłyby być w użyciu w bawarskich
odpowiednikach w skali 1/1. Nikt na pewno by się nie zorientował, że wygłuszenie kabiny czy przedziału bagażowego pochodzi z modelu w skali 1/18 ;) Tył skrojony
na miarę sportowego hatchbacka, czyli podwójna końcówka wydechu i ładnie skrojone tylne światła, ładnie zespolone w jedną całość. Design felg bardzo dynamiczny
i lekki w swoim wyglądzie na pewno nie na nasze krawężniki i dziurawe drogi. Temu BMW skrzywienie pięknych felg nie szkodzi. Widzę, że spasowanie otwieranych drzwi
i maski jest dobre, bez większych przerw. Mercedes Klasy C w nadwoziu kombi również jest przepiękny i rzuca się w oczy swym klasycznym wyglądem i bardzo stonowanym
odcieniem nadwozia. Wykonanie detali jest również wysokie i bardzo cieszy wykończenie przeszklonego dachu wraz ze srebrnymi relingami. Ten model to klasyka gatunku i
na pewno cieszy oko, każdego kto go nabędzie za rozsądna cenę liczoną tylko w kliku setkach w przeciwieństwie do oryginału ;) Masz naprawdę rewelacyjne te modele Mercedesa.
Bardziej podobają mi się Mercedesy w odmianie Avantgarde z dużą gwiazdą na masce, ale ten Elegance z tradycyjną ruchomą gwiazdą wygląda olśniewająco perfekcyjnie. Srebrne
klamki oraz wszystkie listwy oraz chromowane ramki szyb jak w prawdziwym Mercedesie. Obudowa plastikowa w otwartej masce powala swą precyzyjnością wykonania. Jasne wnętrze
to istna rozpusta dla pasażerów. Drewniane wstawki w drzwiach bardzo słabej jakości ;) Wykończenie bagażnika natomiast bardzo miłe dla oka i zapewne w dotyku :) Felgi to element,
który mocno przykuwa uwagę za sprawą pięknego wyglądu i precyzyjnego odwzorowania śrub mocujących i znaczka firmowego. Tył kombiaka dość subtelny podkreślony lekka chromowaną
listwą ozdobna. Ostatni Mercedes dość blado wygląda na tle Mercedesa C-Klasse T. Widać niedociągnięcia w wykonaniu i słaby odlew karoserii, który traci nieco na proporcjach nadwozia
i przetłoczeniach. Widać również jak na dłoni słabo wykończone słupki boczne w postaci czarnej farby. Światła i grill również znacząco odbiegają od produktu AutoArt. Piękna kolekcja modeli !
 
OP
OP
metin92
Reakcje
0 0 0
#57
Fiat Nuova 500 Carabinieri
LIMITED DEALER EDITION 17/25
(producent nieokreślony, prawdopodobnie NOREV,
model był zapakowany w styropianowe pudełko FIAT/LANCIA)
Obraz 001.jpg
Obraz 003.jpg
Obraz 004.jpg
Obraz 005.jpg
Obraz 006.jpg
Obraz 007.jpg
Obraz 008.jpg
Obraz 009.jpg
Obraz 010.jpg
Obraz 011.jpg




 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:18 14
Skala 1:18 15
Skala 1:18 12
Skala 1:18 7

Podobne wątki