• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje samochody osobowe i SUV-y w skali 1:18

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
Niesamowita niespodzianka w postaci jedynego w swoim rodzaju i swojej klasie GT: Mercedesa SLS AMG ! wydanego przez uważaną przeze mnie najlepszą
masową firme modelarską w skali 1/18 oraz 1/43 samochodów cywilnych oraz bolidów F1. Kolor bardzo szlachetny do tego wozu, stonowany, nie rzucający
siew w oczy z daleka. Chociaż mat w promieniach słońca robi oszałamiające wrażenie. Szkoda, że Mercedes nie wypuścił formalnego następcę, a pokierował
się upodobaniami przyszłych klientów. Najistotniejsze jest jednak walka z konkurentem zza miedzy, czyli Porsche i jego legendarną 911-ką. No właśnie, spoglądając
na AMG-GT z profilu i z tyłu, można się wyszukać wielu podobieństw ;) Ale o tym, z całą pewnością jeszcze napiszę tutaj o ile go kiedyś publicznie pokażesz. Wyszedł
właśnie limitwany zielony z Noreva, ale niestety trzeba mieć przeszło 300 euro na to limitowane cacko w ilości zaledwie 500 sztuk ! Powracając do Twojego przepięknego
SLS AMG, stwierdzam jednoznacznie, że mamy do czynienia z czystą sztuką motoryzacyjną w skali 1/18. Wykonanie modelu jest świetnie pod każdym względem. Mercedes
XXI wieku z nawiązaniem do legendarnego Gullwinga z 1954 roku posiada szczegóły zapożyczone z pierwowzoru: wloty boczne oraz na masce. Oczywiście otwierane do góry
drzwi to jedyny element, który jest historią nigdy się niekończącą. Wykonanie przedniej części nadwozia bardzo precyzyjne i dokładne. Światła wyglądają jak w prawdziwym
SLS-sie. Szczególnie tył wywołuje sporo emocji. Dobrze, że Mercedes poszedł tą drogą i zachował wszystkie szczegóły ze starego 300 SL, tylko trochę inaczej je formując i
nadając trochę innych proporcji. Nie wiadomo co ładniejsze w tym modelu: silnik czy wnętrze. Ja bym skłaniał się jednak do silnika, pomimo zabudowy i tak robi wrażenie.
Wnętrze sterylnie zostało wykonane przez Niemców z Minichamps. Wszystko dobrze odtworzone i spasowane ze sobą. Jasna tapicerka dodaje klasy, dwukolorowe fotele to jest
to ! Widzę również, że na środkowym panelu nie zabrakło wykończenia carbonem, tyle, że nie prawdziwym ;) Naprawdę Super niespodzianka i model, który stanie się prawdziwym
klasykiem. Myślę, że taki model powinien przechodzić na następne pokolenia. Zdjęcia jak zwykle najwyższej jakości. Myślę, że to lepsza alternatywa, niż przepłacony wielokrotnie
nowy AMG GT za 300 euro. Za tę cenę można kupić wiele ciekawych Mercedesów w skali 1/18 ;) Jak na razie jest to najlepszy Mercedes z Twojej kolekcji z wiadomych powodów ! ;)
 
OP
OP
metin92
Reakcje
0 0 0
Żeby tak nie zanudzać cały czas Mercedesami, to mam kolejną niespodziankę, którą jest królowa polskich ulic :)

Skoda Superb II Paudi Model
Limited Dealer Edition
Zwróćcie uwagę na klapę "Twin Door" oraz mocowanie półki bagażnika.
Obraz 001.jpg
Obraz 002.jpg
Obraz 003.jpg
Obraz 004.jpg
Obraz 005.jpg
Obraz 006.jpg
Obraz 007.jpg
Obraz 009.jpg
Obraz 010.jpg
Obraz 012.jpg
Obraz 015.jpg
Obraz 020.jpg
 

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
Piękny model Skody Superb luksusowej Skody. Wykonanie rewelacyjne, pewnie, że trochę odmiany zrobi dobrze. Mercedesy są super, ale czasem monotonność warto
zastąpić czymś świeżym tak jak przedstawiona Twoja Skoda w pięknym kolorze metalicznym. Wykonanie jakościowo nie ustępuje wcześniejszym Mercedesom. Jeśli
to jest jeden i ten sam model, to jestem w szoku ;) Otwierany bagażnik na dwa sposoby jest do pozazdroszczenia dla niektórych Twoich Mercedesów. Gratulacje dla
producenta Skody za pomysłowość i wierne odwzorowanie w skali 1/18. Jasne wnętrze świetnie wygląda w ciemnej wiśni. Wykończenie detali we wnętrzu na wysokim
poziomie. Mocowanie półki bagażnika świetne, tak jak w prawdziwej Skodzie. Oznaczenia samochodu wiernie odpowiadają charakterystycznemu znaczkowi apacza ;)
 

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
Brytyjska motoryzacja ma to coś w sobie od wielu brytyjskich pokoleń: szlachetny rodowód bez względu ma markę. Jednak obok R-R, Bentley stał się
synonimem elegancji, a zarazem przyczynienia się w sportach motorowych świetnymi osiągnięciami w Le Mans. Twój prezentowany Bentley Mulsanne,
dowodzi temu, że w takiej linii nie prędko się zestarzeje. Fajnie, że do kontrastu pokazałeś go z Mercedesem Klasy-S. Jak tak patrzę teraz na czarnego
Merce, to blado wypada przy srebrnym Mulsanne. Widać, że wybierasz największych rozmiarów modele w skali 1/18. Popieram, od przybytku głowa nie
boli, przecież to nie skala 1/1, więc sąsiad nie zazdrości nabytku w garaży ;) Twoja brytyjska miniatura bardzo mi się podoba w wykonaniu, szczególnie
legendarna atrapa zdradza, co drzemię pod tą chromowaną ozdoba niczym z brytyjskiego grilla od Królowej Anglii z ogrodu niedzielnego ;) Moment obrotowy
chyba porównywalny tylko z wyżyłowanym i naładowanym po dach 10000 studentami autobusu komunikacji miejskiej ;) Białe wnętrze pokazuję luksus brytyjski.
Super są te zegary chromowane na desce rozdzielczej. Siedzenia z imitacją elektronicznego ustawienia pozycji dla wielu pasażerów jak w rzeczywistym Bentleyu.
Kufer jest również tym elementem w każdym z Bentleya, który tak samo jest wyrafinowany przez stylistę, jak przód. Chodzi mi o lampy są jak prawdziwy klejnot.
 
OP
OP
metin92
Reakcje
0 0 0
michal280,
Jak zawsze piszesz kompletne i merytoryczne komentarze, w których ujmujesz sedno sprawy, i za które ponownie dziękuję :)
Co do modeli, to zacząłem inwestować w luksusowe limuzyny w czarnym kolorze. Niedługo możesz się spodziewać jeszcze czarnego Bentleya Azure T z 2002 r. i czarnego Rolls-Royce Phantoma LWB :)
Natomiast Maybacha 62 już kiedyś miałem, ale z uwagi na bardzo niską jakość wykonania jak na AutoArt, nie mam w planach ponowienia zakupu...
 

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
Dzięki znowu za miłe słowa i ciesze się, że w takie cudeńka w kolorze czarnym zainwestowałeś. Będzie co oglądać niebawem wieczorami ;) Gratuluję takiego zaangażowania w modele, które mało miejsca nie zajmują ;)
 
OP
OP
metin92

metin92

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
Żeby nie było samych limuzyn, to dla odmiany kompaktowy SUV.

Kia Sportage II FL Paudi Model
Limited Dealer Edition
Obraz 028.jpg
Obraz 030.jpg
Obraz 031.jpg
Obraz 032.jpg
Obraz 033.jpg
Obraz 036.jpg
Obraz 037.jpg
Obraz 038.jpg
 

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
Porównując tego koreańskiego SUV'a z poprzednimi pozycjami, szczególnie Bentleyami, to ten pojemny model KIA Sportage wygląda dość ubogo.
Ten odcień niebieskiego jet moim ulubionym kolorem dla takich pojazdów rodzinnych. Dobrze wiedzieć, że nie tylko niemieckie marki wypuszczają
dealerskie wersje modeli. Model wygląda bardzo realistycznie. Chwała producentowi za stworzenie wiernej kopii oryginału za sprawą przednich oraz
tylnych kloszy. Wnętrze typowo azjatyckie, czyli jasne kolory z przewagą szarego plastiku na desce rozdzielczej. Chromowane klamki oraz oznaczenia
dodają mu takiej samej klasy w elegancji jak w Bentleyu. Bardzo podoba mi się rozwiązanie uchylnej szyby osobno bądź z klapą jak w Skodzie. Super !
 

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
BMW 7er F04 od Kyosho wygląda tak samo rewelacyjnie jak Bentleye. Flagowy model spod znaku bawarskiego śmigiełka perfekcyjnie został odtworzony przez skośnookich mózgowców z Kyosho.
Szaro-granatowy lakier pięknie się komponuje na luksusowej linii nadwozia. Wykończenie zewnętrze oraz wewnętrzne na wyśrubowanym poziomie. Żeberka z podwójnego grilla wyglądają jak
w prawdziwej wersji BMW. Najbardziej spodobał mi się tył w tej szlachetnej limuzynie. Lampy są dokładnie spasowane z karoserią. Oznaczenia i tablica rejestracyjna jak z salonu dealerskiego.
 
OP
OP
metin92

metin92

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
BMW 7er F04 od Kyosho wygląda tak samo rewelacyjnie jak Bentleye.
michal80,
Komentarz oczywiście jak zawsze rzeczowy i z doskonale ujętym sednem sprawy, za co ponownie bardzo dziękuję :)
Co do samego modelu BMW Serii 7, tak w ramach wyjaśnienia... Ono jest zupełnie czarne i w tym przypadku zdjęcia nieco "przekłamały" kolor :)
[DOUBLEPOST=1423067348,1423066842][/DOUBLEPOST]
Bentley Arange R, Minichamps
"Po Królewsku"

Obraz 001.jpg
Obraz 016.jpg
Obraz 002.jpg
Obraz 003.jpg
Obraz 004.jpg
Obraz 005.jpg
Obraz 007.jpg
Obraz 008.jpg
Obraz 009.jpg
Obraz 006.jpg
Obraz 010.jpg
 

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
Piękny kawał prawdziwego królewskiego szlachetnego wozu. Klasyczna linia z charakterystyczną zarysowana linią bagażnika i piękną siatką opasaną na atrapie powoduje szybsze bicie serca.
Właśnie za to kocham brytyjska motoryzację za jej luksus przez wielkie L wszędzie gdzie się tylko spojrzy. Wykończenie wnętrza, szczególnie wstawek imitujących oszlifowane na błysk drewno na 6+
 

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
Piękny model Range Rovera w iście mistrzowskim wykonaniu. Kolor lakieru bardzo subtelnie dobrany do tego luksusowego Suva. Nie jest to, żadna kultowa firma modelarska z Niemiec
czy Japonii, ale sądząc po Twoich zdjęciach samochodzik w skali 1/18 wygląda olśniewająco. Wykończenie detali jest naprawdę świetnie pod każdym względem. Najbardziej rzucają mi
się w oczy przednie światła z zarysowaniem soczewek oraz pociągnięciem cienkich wiązek ledowych, które w dzisiejszych samochodach XXI są ozdobą na naszych ulicach 24h/24h. Wnętrze
również prezentuje się okazale i wskazuje przestronność w ciepłych i jasnych odcieniach komponentów wykończenia tapicerki obszytej stylową, miękką skórą z brytyjskich krów ;) Wstawka
w drzwiach z chromem idąca wzdłuż dolnej linii drzwi ładnie wtapia się w ciemno granatowy metaliczny lakier. Felgi o dynamicznym wyglądzie podpowiadają o mocy na obu osiach napędowych.
 

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
Bardzo starannie wykonany Mercedes CL w ciekawym ciemnym kolorze nadwozia i jasnym wyrazistym wnętrzem. Jak zwykle dokładnie przeprowadzona prezentacja świetnego modelu w królewskiej skali 1/18.
Wykończenie świateł oraz precyzyjność wykończenia pozostałych detali nadwozia powoduje głębsze zainteresowanie przy przeglądaniu zdjęć. Wnętrze, komora silnika oraz bagażnik zasługują na najwyższą ocenę.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:18 5
Skala 1:18 15
Skala 1:18 12
Skala 1:18 7

Podobne wątki