• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Moduły - dioramy

OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.780 13 0
Mateusz.... Może u Ciebie rośnie trawa w cieplejszym kolorze , tylko zważ na to, że jeśli jest to ciepły, np.wilgotny maj - czerwiec, to trawa zazwyczaj jest bujna, bo szybko rośnie, ma intensywny zielony odcień z jaśniejszymi, nowymi przyrostami. Czasami widoczne są , wsród tej soczystej zieleni, pozostałości wyższych, słomkowych i ciemnych badyli, oraz przerostów, w postaci zeszłorocznych wyschniętych ziół i chwastów ....Chyba masz na myśli ciepłe odcienie zieleni np. sierpniowej - wtedy rzeczywiście odcienie zieleni niższej są bardziej ciepłe ( przygaszone)...
[DOUBLEPOST=1456065397][/DOUBLEPOST]Zimy nie zrobię , bo jej nie lubię , a po za tym makiety zimowe się szybko nudzą. Pozostaje wczesna wiosna , lato i wczsesna jesień. Późna jesień na makiecie mnie irytuje, ponieważ zlewa sie z kolorami jeżdżacych składów..;). Ale może kiedyś, zimową dioramkę trzasnę :D.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.780 13 0
...Kilka fotek, ale z telefonu, bo w aparacie batertia padła:mad: . Doszły jeszcze figurki... W świetle dziennym zrobię lepsze fotki, tylko czekam na słońce....:gwizd:

20160221_155758 modified.jpg








20160221_1558400 modified.jpg








20160221_160347.jpg
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.780 13 0
Drzewa i krzewy biorę od firmy MBR i Freon.:) Potem drzewa i krzewy odpowiednio przycinam, kształtuję na nowo i dopiero wtedy osadzam w uprzednio przygotowanym "gruncie"...:)
[DOUBLEPOST=1456077304,1456076056][/DOUBLEPOST]Sama stacja Dwikozy jest dość opustoszała i w lekko ponurym klimacie , zatem budynek osadziłem w nieco bardziej sielankowych "okolicznościach przyrody"...;)
61_big.jpg
IMG_0137.JPG
 

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.166 1 0
Niestety mieszkańcy takich miejscowości rzadko kiedy rozumieją, że takie miejsca zadbane jak u Daniela przyciągają turystów i pieniądze. Byle jakość to nadal nasza dominująca cecha.
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.780 13 0
..Wolałbym ,żeby nie tylko na dioramach TAKIE miejsca były zadbane.. ale cóż realia sa okropne... zatem trzeba sobie tworzyć własny , miniaturowy, "zadbany" świat :).
[DOUBLEPOST=1456078008][/DOUBLEPOST]..Zastanawiam sie czy nie zamontować w którymś z okien budynku anteny satelitarnej(n).... I zdecydowanie przydał by sie jakiś rower i chyba ciut więcej pasażerów...:gwizd:...
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.625 141 0
Jest jakiś "spinacz" przy kominie.

Szkoda, że nie ma kawałka drogi, można by postawić Stara z owocami jadącego do ZPOW.
A kawałek dalej, w tę samą stronę pod północną głowicą jest taki fajny zestaw 3 mostków, co to pod spodem ledwo traktor przejedzie.
 

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
203 4 0
Uważam, że Moc jest właśnie w takich zdjęciach - komórkowych, słabo skontrastowanych, trochę nie tak jak trzeba oświetlonych - jak na nie patrzę to mnie ciary przechodzą, bo model staje się nie do odróżnienia od rzeczywistości.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.578 50 5
Daniel.....moja żona ma mniej więcej obojętne podejście do modelarstwa kolejowego.....ale nawet jej kopara opadła, jak jej pokazałem dioramę z dworcem Dwikozy ...w porównaniu z oryginałem...
Powiedziała, że masz (i Terebesz też) mega talent :)
 

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
Daniel.....moja żona ma mniej więcej obojętne podejście do modelarstwa kolejowego.....ale nawet jej kopara opadła, jak jej pokazałem dioramę z dworcem Dwikozy ...w porównaniu z oryginałem...
Powiedziała, że masz (i Terebesz też) mega talent :)
Bo obok takich prac nie da się przejść obojętnie :) Obaj Panowie maja wielki talent :)
 

Podobne wątki