• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa [Makieta] Powrót do marzeń z młodości

OP
OP
wojtek1951

wojtek1951

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 0 3
Faktycznie od jakiegoś czasu zauważyłem dziwne właściwości nie ktuóych farbek Humbrola.Otóż nie kture puszeczki są w porządku.Po otwarciu na dole jest gęsty pigment a powyżej rzadki płyn rozrzedzający farbkę.Po rozmieszaniu jest OK. Ale w nie których po otwarciu znajdujemy gęstą maż.I nie jest to efekt dodania przez użytkownika rozcięczalnika.A w kilku wypadkach pomimo tego ze są to farbki matowe uzyskuję efekt jak ten przy kierowcy widlaka.
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
miąższ ewentualnie glut , a później kożuch powstaje gdy zakazisz puszkę Humbrola jakimkolwiek rozcieńczalnikiem, np. pędzel, mieszadło, etc.
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
Pisałem o całkiem przypadkowym , nieświadomym ,,dotknięciu ,, zawartości puszeńki czymś co miało ślady rozpuszczalnika.
 
OP
OP
wojtek1951

wojtek1951

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 0 3
Zabrałem się obecnie za przejścia dla pieszych.Trochę miałem z tym kłopotu,ponieważ aby wyciąć kawałki drogi musiałem to robić w środku makiety ,co spowodowało trochę zamieszania.Narazie są tylko dwa,ale będzie ich więcej.
IMG_0231 (Średnie).JPG
IMG_0232 (Średnie).JPG
IMG_0234 (Średnie).JPG
IMG_0235 (Średnie).JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.949 386 20
Zabrałem się obecnie za przejścia dla pieszych.Trochę miałem z tym kłopotu,ponieważ aby wyciąć kawałki drogi musiałem to robić w środku makiety ,co spowodowało trochę zamieszania.Narazie są tylko dwa,ale będzie ich więcej. Zobacz załącznik 800001 Zobacz załącznik 800002 Zobacz załącznik 800003 Zobacz załącznik 800004
Pozwolę się zapytać.
Dlaczego wycinałeś i wklejałeś zupełnie inny rodzaj bruku? Czy nie lepiej na takim bruku namalować pasy przejścia przez jezdnię?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.410 463 29
Ale dalej pozostaje podstawowe pytanie: czy gdzieś w rzeczywistości robiono przejścia w taki sposób, że wykonywano je z zupełnie innej kostki, w dwóch kolorach? Ja nie pamiętam, żebym coś takiego widział w tamtych czasach. Dziś to co innego, bo widuje się takie rzeczy z tzw. kostki Bauma, albo innego rodzaju kostek. Wydaje mi się, że bardziej realistyczne i prostsze byłoby jednak namalowanie białych pasów i po wszystkim.
 
OP
OP
wojtek1951

wojtek1951

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 0 3
Wklejenie tej samej kostki nie wchodzi w rachubę.A zatem trzeba by było zerwać całą drogę.Trudno skłaniał bym się jednak do zerwania tego przejścia i wklejenia poprawnie nowego.Co do samego wklejenia tych przejść,to tak tak bywa jak człowiek myśli co by tu jeszcze upiększyć.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.949 386 20
Wklejenie tej samej kostki nie wchodzi w rachubę.A zatem trzeba by było zerwać całą drogę.
Popieram. Wklejenie tej samej kostki nie ma sensu, ale zawsze możesz zrobić wybrzuszenie z kostki na przejściu dla pieszych, pomalować ją w pasy czerwono-białe i będzie jak w rzeczywistości. Często teraz robi się takie garby na przejściach, żeby zwolnić jadące samochody.

EDIT
Coś w tym stylu:

quwJCnL4qp.jpeg 1000-lecia.jpeg
 
Ostatnio edytowane:

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
Popieram. Wklejenie tej samej kostki nie ma sensu, ale zawsze możesz zrobić wybrzuszenie z kostki na przejściu dla pieszych, pomalować ją w pasy czerwono-białe i będzie jak w rzeczywistości. Często teraz robi się takie garby na przejściach, żeby zwolnić jadące samochody.

EDIT
Coś w tym stylu:

Zobacz załącznik 800408 Zobacz załącznik 800409
ZDJECIA wklejać to każdy gupi umi. pokaż swoją kosteczkę
 

Podobne wątki