• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa [Makieta] Powrót do marzeń z młodości

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.300 3 0
Oglądając różne makiety - to jest fakt.
Dlatego uważam, ze budując makietę samochodową, wystarczy tylko np. przejazd kolejowy, fajnie dopieszczony i nie obciążający kieszeni, ot taki kolejowy akcencik.
To samo w drugą stronę.
U mnie koło stacji może będzie kawałek asfaltu i mały parking, ale pusty. Dróg żadnych nie będę budował i samochodów żadnych nie planuję stawiać, bo nie znam się na tym i pewnie tylko oszpecę makietę.

Jak ktoś na makiecie ma i jedno i drugie, to (w większości przypadków) od razu widać czy jest pasjonatem kolejnictwa, czy samochodów :)

Ale to oczywiście indywidualne podejście.

Ja nie lubię też różnego rodzaju figurek ludzików, pasażerów itd. Razi mnie to, bo rozjazdy się przestawiają, sygnały na semaforach zmieniają, pociągi jeżdżą, manewrują itd, a tu jakiś koleś jak stal tak stoi. Jak jakiś nastawniczy wystaje z okna - pół biedy, ale już pasażerowie na peronie jakoś mi nie pasują.

Albo woda.
Jeśli rzeka, to spokojnie sobie płynąca, bez fal itp. Mostem jedzie pociąg, a pofalowana woda stoi w miejscu...

To jest dobre, ale do zdjęć.

Dobra, bo się rozpisałem, a sam do pięt nawet nie dorastam modelarzom :)

Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
wojtek1951

wojtek1951

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 0 3
Witam.Na makiecie jezdnia ma szerokość 6-ciu centymetrów co w realu daje 5m22cm.Według średniej szerokość samochodu osobowego .wynosi 122cm.A zatem szerokość jezdni jest wystarczająca.
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
974 82 11
Po wpisaniu tego hasła na pierwszym miejscu pokazał się następujący tekst:
"Można przyjąć, że średnie wymiary samochodu osobowego wynoszą 4,5 m długości i 1,5 m szerokości.....";) Z tego wynika, że tak czy inaczej
na Twojej makiecie da się wpychać "na trzeciego", o ile oczywiście nie jedzie autobus:podstepny::).
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.331 463 29
Wystarczy w google wpisać hasło "polski fiat 125", żeby dowiedzieć się, że samochód, o co najwyżej średnich wymiarach jak na lata 1960. i 70., miał 1630 mm szerokości. Podobnej klasy auto, ale 30 lat później, czyli Ford Focus, miało ok. 1,7 m szerokości, a kolejne jego generacje nawet więcej. Więc nawet te 1,5 metra to trochę mało...
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.278 41 5
Sam plac z budynkiem i wyposażeniem super. ALE. Całość, łącznie z maszynami "gryzie" mi się z resztą makiety - epokowo.....
Za jasne, za nowoczesne..... I ten "próg" przy wyjeździe z placu..... (może to tylko złudzenie optyczne?)

Szkoda tej pracy, choć może jakby zwaloryzować ten budynek i materiały, wymienić nowoczesne wysięgniki na stary żuraw korbowy.......
 

Podobne wątki