• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Makieta] Moja nowa makieta PUPKOWO

OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#41
widok ogólny na dwie linie

widok na dwie trasy kolejowe - wąsko i normalnotorową. Usunąłem taka dziwaczną wieżycę , górującą nad terenem magazynu- niby pozostałość po starym zamku (widoczne na wcześmiejszych fotkach) i odrazu zrobiła się lepsza widoszczność na dwa szlaki. Chyba lepsza płynność w odbiorze wizualnym.
 

Załączniki

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.219 8 0
#45
Gdzie mozna dostać takiego typu wagony waskotorowe ? Może ktos wie?
Wszystkie widoczne na fotce są "dziełem" członków ŁKMK, wykonane na "bazie" taboru Roco i Liliputa. Wagony zarówno jednego jak i drugiego producenta, dostaniesz "po sąsiedzku" w "Parowoziku". Zresztą, tabor wąskotorowy znajduje się pewnie w większości sklepów modelarskich - tylko pytać :D
 
K

Kpt.Nemo

Gość
#47
Młodzikowski napisał(a):
Gdzie mozna dostać takiego typu wagony waskotorowe ? Może ktos wie?
Wszystkie widoczne na fotce są "dziełem" członków ŁKMK, wykonane na "bazie" taboru Roco i Liliputa. Wagony zarówno jednego jak i drugiego producenta, dostaniesz "po sąsiedzku" w "Parowoziku". Zresztą, tabor wąskotorowy znajduje się pewnie w większości sklepów modelarskich - tylko pytać :D
O ile pamiętam to te dwa w głebi mają tylko ostoje z fabrycznych wagonów, reszta to kartoon.
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#49
Foty skali zieleni koło nastawini

Powsatły nastepne skały i zieleń koło nastawni , tworząc wąwóz przy wlocie do tunełu. Rozbudowuje się linia waskotorowa idąca dalej nad drogą dla samochodów. Mnóstwo idzie na to farby , i różnych rodzajów kleju (UHU w sprayu) . Czekam teraz na dostawę nowych drzew (sklep modelarski na dzilenej - tam maja miec dostawę super realistycznych drezw i krzaków), bo jeszcze potrzebne bedzie mnóstwo zieleni. Podrasowana kolorem również cała podsypka na makiecie Ps. Marku. nie udało mi sie zrobic takich super fot koło magazynu. są tylko te którw wcześniej załaczyłem. Jak cos dojdzie to zrobię i pokżę napewno.( doszły tylko figurki magazynierów.)
 

Załączniki

OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#54
drugi wąwóz wewnetrzny lokalnej linii normalnotorowej.

To wąwóz wewnątrz makiety -Przebiega tędy druga , lokalna linia normalnotorowa. która wczesniej biegnie koło magazynu. Zielsko to trawa w róznych odcieniach z arkuszy -na nią pryskam klej w sprayu UHU( klej kontaktowy), na to idzie trawa sypka w róznych odcieniach(sypię trawę palcami z góry z wysokości ok 25 cm i tak kilka razy , aż bedzie efekt gęstej darni rosnacej na zboczach) .Potem obkładam resztę drobną gąbeczka z "beli"( gąbka na rozciagliwej fizelinie)< tworząc małe zarośla i krzaczki. Tą gąbką mozna obkładać " łyse " drezwa - świetnie imituje gęste listowie.
 

Załączniki

OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#58
Czas mni goni

Chcę szybko skończyć makietę(choć pewnie to jeszcze co najmniej miesiąc potrwa) bo po pierwsze jest balagan w pokoju i wreszcie chcę usiąść i nacieszyć się pełnym urokiem makietki ,
tym bardziej że cyfra. Najgorsze i uciążliwe są tereny górskie . To jest mozolna praca do bólu - o ile ,chce się uzyskać pełny drapieżny efekt górskich wzniesień i grani. Jasne ,że to wszystko wymyślone ,ale zgodne z tym co realne i co może gdzieś (przynajmniej w części występuje). Średnio -jak mam wenę twórczą - robię około 20-30 cm kwadratowych dziennie- czasem i wiecej. Zależy to wszystko od stopnia trudności i dokładności. Następne foty wkrótce.
 

Podobne wątki