• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Makieta] Moja nowa makieta PUPKOWO

OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
tunele

Tych tekturek w świetle tuneli oczywiście nie będzie juz nie długo widać -po pierwsze dlatego , .ze zostaną one dość mocno przybrudzone, po drugie dojdą następne powierzchnie pagórków pokrytych zielenią ,co zupełnie zaciemni światło tuneli i da porządany efekt. Całe to miejsce po tej stronie makiety jest jakby zaczynajacym się terenem o dość dużych wzniesieniach i wąwozach .Miedzy nimi jeszcze będzie w większym wąwozie bocznica z magazynem . Tor bocznicy magazynowej będzie znikał gdzieś w zamknietym tunelu. Mam nadzieję ,że uda mi się stowrzyć urokliwe miejsce .Nigdy tak naprawdę nie planuję do końca tego co ma być na makiecie . Znając ukształtowania terenu , przyrodę i własna obserwacja rzeczywistości kolejowej i nie tylko , daje mi mozliwość "puszczenia" własnej fantazji prz budowie makiety .Oczywiście końcowy wygląd musi być jak najbardziej realistyczny. Każdy krok plastyczny w przypadku towrzenia pejzażu mojej makiety jest wypadkową tego co powstaje potem . Np. Jesli robi się pagórki to juz "ciągnie" się temat aż do uzyskania porzadanego efektu. Kolejność to: dobry klej ,listewki o porządanych długościach, towrzę stelaż, na stelaże z listewek sklejonych pod odpowiedznim kątem nanoszę klej, potem podocinane odpowiednio płachty traw z arkuszy naklejam na stelaże z listewek i kształtuję odpowiednio . Niedoskonałości łączeń arkuszy z trawą przsypuję sypka zielenią , a to wszystko delikatnie pokrywam klejem kontaktowym UHU w sprayu. Dopiero w następnym kroku dodaję krzaczki róznej długości i o określonej formie. Następnie miejsca gdzie krawędzie arkuszy trawy graniczą np. z podsypką pokrywam kępkami wyrywanej palcami z arkuszy trawki nanoszonej coraz rzadziej w kierunku szyn .Daje to efekt zanikającej zieleni zarastającej torowisko ,a jednocześnie nie ma efektu sztucznego doklejenia arkuszy traw do nasypów i torowisk. To chyba tyle jeśli chodzi o proces powstawania zieleni. Zresztą i tak każdy ma swoje sposoby i patenty. Moje grafomańskie wypociny to tylko odpowiedż na prośby Forumowiczów.
 

Załączniki

jan-kol

Aktywny użytkownik
Reakcje
22 0 0
Te fotki na aukcji Allegro sa mojego autorstwa, ktore robilem u kolegi Daniela i przeslalem zdjecia odbiorcy modelu. To nie byly modele wykonane dla Daniela_loko. Tamten czlowiek wystawil modele na allegro gdyz, jak twierdzi, zmusila go do tego nagla ciezka sytuacja rodzinna. Albo jest handlarzem...i uwaza, ze wiecej dostanie za sprzedaz niz zaplacil :D Powiedział tez, że jednego chyba wycofa i sobie zostawi mimo wszystko.

Ale żeś Danielu poszedł naprzód :D Jak byłem to druga cześć makiety była zapełniona rożnościami do budowy, a teraz widze, ze w blyskawicznym tempie zrekultywowano ten teren i wybudowano piekne wzgórze :D A tak mało czasu minęło...zdaje się jakby kilka dni. Torpeda nomanie :D
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
Makieta jest do sprzedania!! Niedługo nowe foty.

Witam .Makieta jest do sprzedania . Zainteresowanych proszę o zostawienie wiadomości prywatnej. Tam podam wszystkie swoje namiary, oraz zproszenie w celu obejżenia makiety w realu. :smile:
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
Witam. Już za tydzień zaprezentuje nowe zdjęcia z makiety Pupkowo, które wykonałem po skończeniu jej zabudowywania.Makieta teraz znajduje się w Skarżysku Kamiennej u klienta, który nabył ją ode mnie. Ostatnio byłem tam i w 4 dni wykończyłem ją niemalże ostatecznie. Praca była niezwykle ciężka i czasochłonna-ok 14 godz.dziennie-ale dzięki niezwykłej pasji i hojności klienta można ja było skończyć prawie do końca. Piszę prawie,bo została tylko mała kosmetyka, którą skończy już klient.Trochę nauczył się technik modelarskich więc maksymalnie dokładne wykończenie kosmetyczne zostawiłem jemu. Załączam na zajawkę kilka malutkich fot zrobionych telefonem, a normalne foty już za około tydzień.
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
Fotki na zajawkę
 

Załączniki

OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
Tak chyba coś zacznę, lecz wolę poczekać na jakieś zamówienie konkretne. Jeżeli coś zrobię to raczej niewielką dioramę dla siebie do domu, ale ja także lubię wielkie makiety. Może wezmę się za moduły? Zawsze moduły można włączyć w inne i uzyskać dłuższy odcinek. Mam kila pomysłów ,które mógłbym realizować .ale muszę się zastanowić w jakim systemie prace zacząć robić. :)
 

marcin_sobota

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Super makieta,

podziwiam ja juz od jakiegos czasu.

fajnie by bylo jak bys umiescil jej plan to bedziemy wiekszy poglad jak ona dokladnie wyglada.
z wymiarami

dzieki


pozdro
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
Makieta Pupkowo będzie na sprzedaż, ponieważ wraca ponownie do mnie i ulegnie dość drastycznej przemianie (oczywiście na lepsze ) pod względem zieleni.
Niebawem fotki :D .
.
.
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
Super robotka moja "żonka śledzi zdjęcia z forum i powiedziała, że te jako pierwsze sa godne podziwu.Jak wszystkiego czepia się detali nie tylko w domu ale też na makiecie i trudno ja zadziwic byle czym.
 

Podobne wątki