• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta do emerytury :)

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.259 26 1
Tak. Jeden bal od torów, no i zejście z tego peronu, żeby się nikt nie potknął i nie zrobił sobie krzywdy.
Na tych zdjęciach drewno wygląda dobrze.(y)
 
OP
OP
KrotVikinG

KrotVikinG

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
661 6 0
To jest specjalnir
Zastanawiam się, czy aby nie należałoby skrócić to przejście o jeden bal od strony torów? Tak do krawędzi peronu. :niepewny:
To załatwione przez pracowników miejscowego zakładu, żeby łatwiej było im przejść przez tory do pracy ;)
Można pomyśleć o skróceniu, ale tak pasuje do nasypu
 

Misiek80

Nowy użytkownik
Reakcje
4 14 0
A czy te czołgi to na pewno są w tej samej skali, co ciężarówki? Są prawie dwa razy szersze od nich, wydają się "trochę" za szerokie.
Jeśli są "za szerokie" to nieznacznie. Dla porównania A1Abrams lub Merkava (trudno określić co to za czołg jest tutaj), szerokość ok 3,75m, ciężarówka wygląda na GAZ-66, szerokość 2,30m. Ja bym się nie czepiał.
 
OP
OP
KrotVikinG

KrotVikinG

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
661 6 0
Czolgi
Jeśli są "za szerokie" to nieznacznie. Dla porównania A1Abrams lub Merkava (trudno określić co to za czołg jest tutaj), szerokość ok 3,75m, ciężarówka wygląda na GAZ-66, szerokość 2,30m. Ja bym się nie czepiał.
Czołgi to T-72 z pancerzem reaktywnym i Leopard, a co do ciężarówek to się zgadza. Z tyłu 4 BRDM-y
 

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.063 4 1
Posypałbym te szczeliny jakimś drobnym pyłem wcześniej ubrudzony na ciemno/szaro/brudno/czarny potem spryskanie klejem i na koniec chyba suchym pędzlem z szara farbą pobrudziłbym same "łby". Bo rozumiem, że te kamienie wystają, czy to takie tylko złudzenie kartonu?
 
OP
OP
KrotVikinG

KrotVikinG

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
661 6 0
Z brukiem nic nie będę robił, dlatego wybrałem ten produkt żeby nic nie robić, szczeliny się zakamufluje, waloryzacja za bardzo mi nie wychodzi, zawsze można użyć jakieś posypki. Jakbym chciał się męczyć z brukiem to bym kupił od kolegi @hugwa
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
631 3 0
Ten NOCHowski bruk pasuje raczej do średniowiecznego zamku, kiedy to ludziska mieli mocne nogi aby po czymś takim chodzić. Zwiedzałem kiedyś czeską Pragę i całkiem przypadkiem miałem nogi obute w buty do chodzenia po pagórkach i tylko dzięki temu w niektórych uliczkach udało mi się nie skręcić nogi w kostce.

Taki bruk chyba ponad 100 letni ale nie mam pewności ... Tarnowskie Góry, moje miasto rodzinne

bruk2.jpg


Chyba Kołobrzeg, rok układania nie jest mi znany ale raczej współczesna robota

bruk1.jpg


Na koniec Paniówki niedaleko Gliwic, obok serwisu opon, który dwa razy w roku odwiedzam, choć raz zdarzyło mi się zapomnieć, przyjechałem wymienić opony letnie na zimowe i dowiedziałem się, że ja mam już zimowe zainstalowane. TEN COVID ! To już kostki raczej dziestoletnie są.

bruk4.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
KrotVikinG

KrotVikinG

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
661 6 0
Ten NOCHowski bruk pasuje raczej do średniowiecznego zamku, kiedy to ludziska mieli mocne nogi aby po czymś takim chodzić. Zwiedzałem kiedyś czeską Pragę i całkiem przypadkiem miałem nogi obute w buty do chodzenia po pagórkach i tylko dzięki temu w niektórych uliczkach udało mi się nie skręcić nogi w kostce.

Taki bruk chyba ponad 100 letni ale nie mam pewności ... Tarnowskie Góry, moje miasto rodzinne

Zobacz załącznik 1038287

Chyba Kołobrzeg, rok układania nie jest mi znany

Zobacz załącznik 1038288

Na koniec Paniówki niedaleko Gliwic, obok serwisu opon, który dwa razy w roku odwiedzam, choć raz zdarzyło mi się zapomnieć, przyjechałem wymienić opony letnie na zimowe i dowiedziałem się, że ja mam już zimowe zainstalowane. TEN COVID ! To już kostki raczej dziestoletnie są.

Zobacz załącznik 1038289
Ale to nie są "kocie łby" tylko typowy bruk z ciosanych skał, niemiecki wynalazek. A ja mam u siebie właśnie "kocie łby" :)
 
OP
OP
KrotVikinG

KrotVikinG

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
661 6 0
Posypałbym te szczeliny jakimś drobnym pyłem wcześniej ubrudzony na ciemno/szaro/brudno/czarny potem spryskanie klejem i na koniec chyba suchym pędzlem z szara farbą pobrudziłbym same "łby". Bo rozumiem, że te kamienie wystają, czy to takie tylko złudzenie kartonu?
To nie karton, trudno powiedzieć w jaki sposób jest to zrobione, faktura na niby płótnie czy coś, kamienie wystają
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
631 3 0
KrotVikinG napisał(a):
Ale to nie są "kocie łby" tylko typowy bruk z ciosanych skał, niemiecki wynalazek. A ja mam u siebie właśnie "kocie łby" :)
No właśnie zastanawiam się, czy w miastach stosowano takie raczej "wiejskie" albo nawet "starożytno-rzymskie" rozwiązania w czasach gdy kolej żelazna się pojawiała. No i zaglądając do Wikipedii - która nie zawsze musi zawierać prawdziwe informacje - znalazłem takie zdjęcie potwierdzające, że "kocie łby" w niektórych miastach przetrwały.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki