• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta do emerytury :)

marekm

Znany użytkownik
Reakcje
1.393 0 0
Mariusz, wygląda ładnie ale chyba te "dechy" są troszkę przeskalowane.
Patrząc na wzór na macie wyglądają jakby miały wymiary rzędu 0,5m x 4,3m.

Drewniany podkład kolejowy ma szerokość około 0,25m i między szynami mieści się takich pewnie 5.
 
OP
OP
KrotVikinG

KrotVikinG

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
662 6 0
Mariusz, wygląda ładnie ale chyba te "dechy" są troszkę przeskalowane.
Patrząc na wzór na macie wyglądają jakby miały wymiary rzędu 0,5m x 4,3m.

Drewniany podkład kolejowy ma szerokość około 0,25m i między szynami mieści się takich pewnie 5.
Akurat wymiarów nie brałem pod uwagę, a wyciąć 5 sztuk to trochę wyglądałoby komicznie, ale spróbuję. To by byłoby między szynami, a jak pomyślę o miejscu między torami to ręce opadają ;) :).
Dzięki za uwagę :)
 
OP
OP
KrotVikinG

KrotVikinG

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
662 6 0

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.261 26 1
Wracając jeszcze na chwilę do okablowania rozjazdów. Dobrze, że zrobiłeś połączenia prądowe w końcu jak należy.(y)
Choć przydałoby się trochę subtelności w pracach lutowniczych.;):D
Jednak na pikowskich rozjazdach jest to konieczne, żeby lokomotywy nie stawały, a oświetlone wagony nie migały.
U mnie po takiej operacji dobrze zrobionej, brak problemów.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.571 50 5
Robiłeś fotę z lampą błyskową? Spróbuj przy dziennym świetle lub przy sztucznym, ale bez lampy.
Zakłamuje kolory :) I jeszcze jedną poproszę z większym planem.
Tak wiem, wymagający jestem :p ;)
 

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.261 26 1
Chodzi Ci o te refleksy świetlne pewnie. Może to i lampa, a może brak matowego lakieru na wierzchu.
Choć odeskowanie jakby mało drewniane tu się wydaje.
Na poprzednim zdjęciu parę postów wyżej to przejście wyglądało jakoś inaczej.
 

Podobne wątki