1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

Makieta Boruchów

Dyskusja w 'Relacje' rozpoczęta przez użytkownika BORUCH, 5 Kwietnia 2009.

1. BORUCH

BORUCH Aktywny użytkownik

Witamy
    Ja i mój syn Tomasz (14 lat). Budujemy nasz tort (zwany przez nas plackiem ze względu na układ jednopiętrowy) od lipca 2007 roku. Na makiecie jest stacja Lipa z dwoma peronami i torem oporowym oraz dwoma torami w części towarowej. Po przeciwnej stronie makiety jest przystanek osobowy oraz miejsce na parowozownię. Mamy przejazd z budką dróżnika, kilka domów mieszkalnych, dwa gospodarstwa rolne i miejsce wycinki drzew.
    Do tej pory mieliśmy wszystko analogowe. Od kilku dni cieszymy się sterowaniem DCC odnośnie lokomotyw. Stare analogowe lokomotywy też może będziemy ucyfrawiać, ale to przyszłość. Sterowanie zwrotnicami i sygnalizacją pozostanie analogowe. Sprawia nam to dużo przyjemności.
    Praca postępuje bardzo powoli. Makieta znajduje się na działce u Dziadków w odległości około 80 km. Budować możemy tylko w weekendy od wiosny do jesieni. Wczoraj byliśmy przy naszym placku po raz pierwszy od listopada.
    Wykonaliśmy pierwociny peronu ziemnego na przystanku osobowym, zainstalowaliśmy skrajnik własnej produkcji, postawiliśmy wiatę w części towarowej stacji.
    Poza tym przez kilka godzin testowaliśmy DCC.
    Załączamy kilka fotek.
    Bardzo podobają nam się zdjęcia nocne zamieszczane na tym forum. Sami też staraliśmy się pokazać naszą makietę w nocy.

Załączniki:

• PICT1323.jpg
      PICT1323.jpg
      Wielkość pliku:
      146,5 KB
      Wyświetlenia:
      5.378
    • PICT1337.jpg
      PICT1337.jpg
      Wielkość pliku:
      111,8 KB
      Wyświetlenia:
      5.360
    • PICT1672.jpg
      PICT1672.jpg
      Wielkość pliku:
      141,1 KB
      Wyświetlenia:
      5.380
    • PICT1683.jpg
      PICT1683.jpg
      Wielkość pliku:
      117,2 KB
      Wyświetlenia:
      5.366
    • PICT1686.jpg
      PICT1686.jpg
      Wielkość pliku:
      91 KB
      Wyświetlenia:
      5.372
    • PICT1690.jpg
      PICT1690.jpg
      Wielkość pliku:
      131 KB
      Wyświetlenia:
      5.377
    • PICT1693.jpg
      PICT1693.jpg
      Wielkość pliku:
      126,1 KB
      Wyświetlenia:
      5.378
    • PICT1705.jpg
      PICT1705.jpg
      Wielkość pliku:
      75,5 KB
      Wyświetlenia:
      5.393
    • PICT1709.jpg
      PICT1709.jpg
      Wielkość pliku:
      82,7 KB
      Wyświetlenia:
      5.400
    • PICT1723.jpg
      PICT1723.jpg
      Wielkość pliku:
      104,6 KB
      Wyświetlenia:
      5.366
    • Doceniam Doceniam x 2
    • Super! Super! x 1

2. Uriel

Uriel Znany użytkownik

Bardzo fajny i klimatyczny 'placek' ;)
    Zdjęcie stacyjne w nocnym klimacie wywołało u mnie lekki stan melancholii. Uwielbiam kolej w nocnej scenerii :) To takie moje małe zboczenie :D

PS. widzę, że masz taki sam problem w Gagarinie jak ja, a dokładniej z kratką wywietrznika na czole. Dosłownie 5 minut temu uporałem się z tym problemem :!: Mając pełne gacie aby nic nie uszkodzić, wykonałem mały demontaż i przełożyłem kratkę odwrotnie, tak jak powinno być.

3. Gała

Gała Użytkownik

Aż sie przyjemnie robi widząc takiego torcika :grin: równiez przyznam ze te zdiecie w nocy jest swietne. Ukazuje fajny klimat. Jestem pełen podziwu i fascynacji :D

Gratulacje :LOL:

4. BORUCH

Możesz mnie bardziej uświadomić, co masz na myśli? Może fotka?

5. Woytek

Woytek Użytkownik

Fajny placek. Tabor również :D .

Wiem jak to jest mieć makietę "nie-w-domu". Katorga............ Także pełen podziw dla uporczywości ;) .

6. Uriel

Uriel Znany użytkownik

Oczywiście, że mogę Cię uświadomić.
    Na zdjęciu zaznaczone czerwoną obwolutą.
    Chodzi o to, że kratka powinna być centralnie po środku, odstępy między tymi "wystającymi kropeczkami" powinny być równe. U mnie było inaczej, więc trzeba było rozmontować budę i przestawić kratkę o 180stopni.

Załączniki:

• gagar2.jpg
      gagar2.jpg
      Wielkość pliku:
      67,9 KB
      Wyświetlenia:
      4.765
  7. makieciarz

makieciarz Użytkownik

Fajny torcik, fajny, jak wagon motorowy dojdzie zapodajcie zdjęcia, pewnie ładnie się on tam wkomponuje.

8. BORUCH

Bardzo dziękuję. Przy najbliższej okazji postaram się to poprawić. Loka już rozbierałem do montażu dekodera, to może i z tym sobie poradzę :grin:

9. BORUCH

No czekamy na ten wagon jak żaba na deszcz, a fotki na pewno bedą :D

10. Uriel

Uriel Znany użytkownik

Uważaj na szyby, ja swoich na szczęście ( :!: ) nie połamałem. W instrukcji nie znajdziesz jak się budę rozbiera na części pierwsze to od razu podpowiem. Staraj się wyciągać wpierw zabezpieczenia szyb (szare elementy) a później lekko wyciągaj szyby pod kątem. Później kabinę wystarczy powoli wyciągnąć w stronę środka budy, światłowody wyjdą z swoich miejsc to kabina wręcz wypadnie. W ten sposób będziesz miał kratki na wierzchu ;)

11. Lechtej

Lechtej Użytkownik

Bardzo fajny torcik (placek) ;) Zdjęcia "nocne" powalają :LOL:

12. Asim

Asim Nowy użytkownik

Mi tez sie podoba, super ten tort! :D

13. Arturro

Arturro Znany użytkownik FREMO Polska MSMK

ładny torcik, nocą jescze ładniejszy.

14. Woytek

Woytek Użytkownik

nie ma co iść na stację nocą, tylko poprosić BORUCHa aby zgasił światło i pstryknął zdjęcie :D

15. BORUCH

Jeszcze kilka fotek.
    Następne będą po majowym weekendzie.
    Przybył do nas już wagon MsBi, otrzymał dekoder i dodatkowe części. Mamy kłopot z zainstalowaniem wycieraczek! Otwór jest za mały zgodnie z tym co jest napisane w ŚK 2/2009. Czym go powiększyć? Jakiś patencik?
    Poniżej na pierwszej fotce prawie cała makieta. Chyba zapomnieliśmy dodać na początku tematu, że makieta ma wymiary 260 x 170cm.

Załączniki:

• PULPIT01.jpg
      PULPIT01.jpg
      Wielkość pliku:
      61,7 KB
      Wyświetlenia:
      4.269
    • PICT1733.jpg
      PICT1733.jpg
      Wielkość pliku:
      163 KB
      Wyświetlenia:
      4.259
    • PICT1324.jpg
      PICT1324.jpg
      Wielkość pliku:
      154,1 KB
      Wyświetlenia:
      4.244
    • Super! Super! x 1
  16. Uriel

Uriel Znany użytkownik

Pozytywnie ;) Pozazdrościć miejsca i możliwości do zbudowania makiety.
    Środkowe zdjęcie, STAR C28 wyprodukowany przez ZWPT Ruch :!: Miałem kilka takich maszyn, poszły na alledrogo, jednak jedną sztukę zostawiłem sobie ;)

17. Woytek

Woytek Użytkownik

Od razu mogłeś zrobić takie ogólne zdjęcie! Teraz widać jak to wszystko się prezentuje :D po prostu pyiknie :D .
    Tabor też ładny ;)

18. Lechtej

Lechtej Użytkownik

...

Mam pytanie, czy "siwe" wysokie trawy na fotce PICT1324.jpg to Faller, czy masz jakiś inny patent (np włosie od pędzla) :?:

19. Wojciech W 1988

Wojciech W 1988 Nowy użytkownik

Piękna makieta, jak dla mnie ten skład z koparka stalincem świetny

20. BORUCH

Tak to Faller

Udostępnij