• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta Boruchów

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
190 0 0
#1
Witamy
Ja i mój syn Tomasz (14 lat). Budujemy nasz tort (zwany przez nas plackiem ze względu na układ jednopiętrowy) od lipca 2007 roku. Na makiecie jest stacja Lipa z dwoma peronami i torem oporowym oraz dwoma torami w części towarowej. Po przeciwnej stronie makiety jest przystanek osobowy oraz miejsce na parowozownię. Mamy przejazd z budką dróżnika, kilka domów mieszkalnych, dwa gospodarstwa rolne i miejsce wycinki drzew.
Do tej pory mieliśmy wszystko analogowe. Od kilku dni cieszymy się sterowaniem DCC odnośnie lokomotyw. Stare analogowe lokomotywy też może będziemy ucyfrawiać, ale to przyszłość. Sterowanie zwrotnicami i sygnalizacją pozostanie analogowe. Sprawia nam to dużo przyjemności.
Praca postępuje bardzo powoli. Makieta znajduje się na działce u Dziadków w odległości około 80 km. Budować możemy tylko w weekendy od wiosny do jesieni. Wczoraj byliśmy przy naszym placku po raz pierwszy od listopada.
Wykonaliśmy pierwociny peronu ziemnego na przystanku osobowym, zainstalowaliśmy skrajnik własnej produkcji, postawiliśmy wiatę w części towarowej stacji.
Poza tym przez kilka godzin testowaliśmy DCC.
Załączamy kilka fotek.
Bardzo podobają nam się zdjęcia nocne zamieszczane na tym forum. Sami też staraliśmy się pokazać naszą makietę w nocy.
 

Załączniki

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
#2
Bardzo fajny i klimatyczny 'placek' ;)
Zdjęcie stacyjne w nocnym klimacie wywołało u mnie lekki stan melancholii. Uwielbiam kolej w nocnej scenerii :) To takie moje małe zboczenie :D


PS. widzę, że masz taki sam problem w Gagarinie jak ja, a dokładniej z kratką wywietrznika na czole. Dosłownie 5 minut temu uporałem się z tym problemem :!: Mając pełne gacie aby nic nie uszkodzić, wykonałem mały demontaż i przełożyłem kratkę odwrotnie, tak jak powinno być.
 

Gała

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#3
Aż sie przyjemnie robi widząc takiego torcika :grin: równiez przyznam ze te zdiecie w nocy jest swietne. Ukazuje fajny klimat. Jestem pełen podziwu i fascynacji :D

Gratulacje :LOL:
 

Woytek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Fajny placek. Tabor również :D .

Wiem jak to jest mieć makietę "nie-w-domu". Katorga............ Także pełen podziw dla uporczywości ;) .
 

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
#6
BORUCH napisał(a):
Uriel napisał(a):
masz taki sam problem w Gagarinie jak ja, a dokładniej z kratką wywietrznika na czole
Możesz mnie bardziej uświadomić, co masz na myśli? Może fotka?
Oczywiście, że mogę Cię uświadomić.
Na zdjęciu zaznaczone czerwoną obwolutą.
Chodzi o to, że kratka powinna być centralnie po środku, odstępy między tymi "wystającymi kropeczkami" powinny być równe. U mnie było inaczej, więc trzeba było rozmontować budę i przestawić kratkę o 180stopni.
 

Załączniki

OP
OP
BORUCH

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
190 0 0
#8
Bardzo dziękuję. Przy najbliższej okazji postaram się to poprawić. Loka już rozbierałem do montażu dekodera, to może i z tym sobie poradzę :grin:
 

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
#10
BORUCH napisał(a):
Bardzo dziękuję. Przy najbliższej okazji postaram się to poprawić. Loka już rozbierałem do montażu dekodera, to może i z tym sobie poradzę :grin:
Uważaj na szyby, ja swoich na szczęście ( :!: ) nie połamałem. W instrukcji nie znajdziesz jak się budę rozbiera na części pierwsze to od razu podpowiem. Staraj się wyciągać wpierw zabezpieczenia szyb (szare elementy) a później lekko wyciągaj szyby pod kątem. Później kabinę wystarczy powoli wyciągnąć w stronę środka budy, światłowody wyjdą z swoich miejsc to kabina wręcz wypadnie. W ten sposób będziesz miał kratki na wierzchu ;)
 
OP
OP
BORUCH

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
190 0 0
#15
Jeszcze kilka fotek.
Następne będą po majowym weekendzie.
Przybył do nas już wagon MsBi, otrzymał dekoder i dodatkowe części. Mamy kłopot z zainstalowaniem wycieraczek! Otwór jest za mały zgodnie z tym co jest napisane w ŚK 2/2009. Czym go powiększyć? Jakiś patencik?
Poniżej na pierwszej fotce prawie cała makieta. Chyba zapomnieliśmy dodać na początku tematu, że makieta ma wymiary 260 x 170cm.
 

Załączniki

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
#16
Pozytywnie ;) Pozazdrościć miejsca i możliwości do zbudowania makiety.
Środkowe zdjęcie, STAR C28 wyprodukowany przez ZWPT Ruch :!: Miałem kilka takich maszyn, poszły na alledrogo, jednak jedną sztukę zostawiłem sobie ;)
 

Podobne wątki