• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kult jednostki

eSeL

Znany użytkownik
Reakcje
33 0 0
Mam pytanie, wprawdzie dotyczące EZT serii EN71 ale myślę, że można je uwzględnić w tym temacie, bo jakby nie patrzył EN71 to taka "dłuższa siostra" EN57 ;)

Pytanie. Jakie dokładnie barwy fabryczne miały pierwsze egzemplarze EN71 ?
Trochę po niewczasie ale nadrabiam czytanie forum a ten wątek mi wyjątkowo przypadł do gustu.
Moim zdaniem najbardziej wiarygodne zdjęcie (te z "40 lat..." są koloryzowane).
EN71-016 z MD Sucha Beskidzka :love:. 5 pierwszych EN miało dodatkowo srebrny paseczek na odcięciu kolorów oraz oznaczenia serii i napis PKP w kolorze czerwonym (polecam film "Nowy tabor dla PKP" - tam można podejrzeć numer 001).
Zdjęcie z dedykacją dla spostrzegawczych miłośników górnych końcówek (co oryginalne dwadzieścia EN71 miało jako cechę wspólną?).
Zakopane_Stacja_kolejowa_Zakopane.jpg
 

eSeL

Znany użytkownik
Reakcje
33 0 0
Ponoć były stojaki do przewozu nart
Taki kwiatek mam:
120A-3-1024x705.jpg

Co lepsze zdjęcie jest podpisane "Reisezugwagen 120A" (ci to maja pomysły na rzeczowniki). Powoduje do pewną rekompensatę bo w filmie o którym pisałem wyżej (zaczynam mieć go dość hehe) z tego samego czasu w części o montażu EN57 są przebitki z prac nad wnętrzem właśnie tego wagonu (a już hitem jest "montaż automatycznych drzwi").
 

eSeL

Znany użytkownik
Reakcje
33 0 0
Na tym portalu, którego nazwy się nie wymienia odkąd zwalcza AdBlocka. Wytwórnia Filmów Oświatowych ma tam swój profil jako jeden z nielicznych podmiotów nie podpalających czegoś na wizji dla poklasku jbc.
 
Ostatnio edytowane:

eSeL

Znany użytkownik
Reakcje
33 0 0
Wpisałem w wyszukiwarkę sam tytuł i znalazło bezpośredni link na #1 w google, #4 w bing #3 w duckduckgo. Zniżyłem się nawet do odpalenia programu Bill'a G. - to też domyślnie bing więc było niezmiennie na #4. Także przepraszam.

@Kamilb Czy jesteś pewien, że to była listwa? Bo chyba ciężko by to było poprzykręcać... Tu jest najlepsze zdjęcie jednostki z tego okresu jakie mam (wszystko wskazuje, że ten wzór był wtedy "trendy" w Pafawagu - najbliższy wiekiem EN71 jest EN57 nr 1222 - zdjęcie już opublikowane przez kol. Ludwika Igielskiego - str. 56 wątku).
19696421462_6c5a39669e_h.jpg
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 76
Koleje w Polsce 5

Podobne wątki