• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jelcz 316 od RK-Modelle

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
11.180 47 0
#3
Malowania to on niema, weź pod uwagę że to jakiś prototyp tylko.Wygląda bardzo fajnie.Teraz można zatem sie spodziewać całej masy tych modeli w różnych wersjach.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
27.579 108 2
#4
Całkiem sympatyczny, tylne lampy nie odpowiednie i nie pamiętam akurat takich nakładek dachowych , ale może gdzieś były.
Teraz pytanie jaka cena będzie i dostępność a bardzo łatwo będzie określić jego sukces.
 
OP
OP
misiek21
Reakcje
0 0 0
#5
Z tego co zrozumiałem, zarówno Jelcz 316 i HL 122 (przyczepa) ma kosztować bezpośrednio od producenta po 29 euro. Jeśli tak to sporo.
Nie patrząc na to to fajna baza do różnego rodzaju przeróbek.
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
25.219 387 20
#8
Na pierwszy rzut oka wygląda całkiem fajnie. Plandeki ma bardzo ciekawie pomarszczone. Cena całkiem, całkiem. Ciekawe jak będzie trzymał skalę.
 

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.073 36 0
#10
Jak dla mnie to trudno to z modelem Seweryna porównać. Można to przerabiać na styl Flotoma, tylko po co? Przyczepa to całkowita fantazja. Chyba, że pojawią się jakieś ciekawe zabudowy, które można by przeszczepić.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
11.180 47 0
#11
Jak dla mnie ten model będzie punktem obowiązkowym.Mam sporo Jelczy od Seweryna i zgadza się są bardzo ładne, ale co by o nich nie mówić to wolę model z plastiku, przy którym sam będę mógł coś porobić.W tym sensie że go rozmontuję, zrobię wnętrze po swojemu.Co do przyczepy i jak to określiłeś fantazji to nie masz zupełnie racji.Jelcze w NRD miały takowe przyczepy, zresztą nie tylko Jelcze, ale i Skody i Volva też.
http://www.lkw-infos.eu/archiv/imag...Jelcz-gruen-rot-gelb-AKuechler-240105-01.html
 
Reakcje
35 0 0
#12
Uzyskałem informacje od Pana Helmuta Rebsa, który produkuje modele. Są dostępne bezpośrednio u niego lub przez ebay. Kontakt: helmut.rebs@freenet.de
Poniżej przedstawiam ceny:
Ebay :
Jelcz 316, niebieski z czerwoną ramą (jak na foto), plandeka szara -------------------------- 33,00€
Jelcz 315, zielony z czerwoną ramą, plandeka szara ------------------------------------------- 33,00€
Jelcz 317 ciągnik siodłowy, rama czarna -------------------------------------------------------- 29,00€
przyczepa niebieska z czerwoną ramą (jak na foto), plandeka szara --------------------------29,00€
przyczepa zielona z czerwoną ramą, plandeka szara ---------------------------------------------29,00€


bezpośrednio od producenta :
Jelcz 316, niebieski z czerwoną ramą (jak na foto), plandeka szara -------------------------- 30,00€
Jelcz 315, zielony z czerwoną ramą, plandeka szara ------------------------------------------- 30,00€
Jelcz 317 ciągnik siodłowy, rama czarna -------------------------------------------------------- 26,00€
przyczepa niebieska z czerwoną ramą (jak na foto), plandeka szara --------------------------26,00€
przyczepa zielona z czerwoną ramą, plandeka szara ---------------------------------------------26,00€

Uwaga: Pan Rebs napisał, że nie ma wystarczająco dużo czasu na montaż i wysyła modele w częściach.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
11.180 47 0
#13
No to jeszcze lepiej.Wolę sobie samemu złożyć je.Co najmniej dwa w enerdowskich malowaniach muszę mieć.PKSem już mi Seweryn zapełnił bazę.:ROFL:
 

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.073 36 0
#14
Co do przyczepy i jak to określiłeś fantazji to nie masz zupełnie racji.Jelcze w NRD miały takowe przyczepy, zresztą nie tylko Jelcze, ale i Skody i Volva też.
Się zagalopowałem :D Raczej chodziło mi o fakt, że to nie przyczepa polskiej produkcji w związku z czym w Polsce nie występowały (przynajmniej powszechnie) - podobnie zresztą jak ten spoiler na dachu. A ja poza granice naszego kraju nie wychodzę ;)
 
Reakcje
80 2 0
#15
Widzę ,że Jelcz będzie miał kilku klientów , a może zebrać wszystkich chętnych i wspólnie potargować z właścicielem trochę lepszą cenę ?
 

MAnTonI

Aktywny użytkownik
Reakcje
182 1 0
#16
Przyczepa typowo DDR ale samochód można złożyć według uznania skoro producent podsyła kilka wersji. Czy gdzieś mozna obejrzeć te 315 ze skrzynia lub 317 z naczepą?
Napisałem do Pana Rebsa o zdjęcia z różnymi wersjami Jelcza 315 i 317.

Widzę ,że Jelcz będzie miał kilku klientów , a może zebrać wszystkich chętnych i wspólnie potargować z właścicielem trochę lepszą cenę ?
Popieram te sugestie. Możnaby utargować choc pare groszy taniej za przesyłke do Polski.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
11.180 47 0
#17
Się zagalopowałem :D Raczej chodziło mi o fakt, że to nie przyczepa polskiej produkcji w związku z czym w Polsce nie występowały (przynajmniej powszechnie) - podobnie zresztą jak ten spoiler na dachu. A ja poza granice naszego kraju nie wychodzę ;)
Weź pod uwagę że to niemiecka firma zrobiła ten model i zupełnie naturalnym jest fakt że będą go robić w takiej wersji jak jeździła u nich a nie u nas.Przynajmniej w pierwszej kolejności bo potem grom ich wie.
 

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
236 7 2
#18
Czekałem na ten model od 4 lat i wygląda co najmniej zabawkowo.
Ja nie kupię.
Pana Rebsa zaś znam osobiście i jestem podwójnie zawiedziony - z jakości prezentowanego modelu i faktu, że na razie rezygnuje z "krajowych dealerów" i sprzedaje tylko osobiście.
 

MAnTonI

Aktywny użytkownik
Reakcje
182 1 0
#19
Otrzymałem od Pana Rebsa zdjęcia złożonych już wersji nadwozia Jelcza, proszę oceńcie. Jelcze mają "niedoróbki", wskazane już wcześniej (zbyt okrągłe ramki okien czy brak cienkiego słupka rodzielającego szybę w drzwiach). Różnie też bywało w różnych okresach sprzedaży Jelczy z montowaniem bocznych kierunkowskazów ale ogólnie bryła przypomina Jelcze. Pan Tolo juz ocenił, ale pewnie niezauważył że to są modele do samodzielnego składania i do tego chyba słabiutko malowane.

Jelcz 317
dsci0610.jpg
dsci0611.jpg

Jelcz 315
jelcz_12.jpg
jelcz_13.jpg
jelcz_14.jpg

Część zdjęć pochodzi stąd: http://ddr-modellbau.aktiv-forum.com/t5382-jelcz-315-hangerzug#69803
 

Podobne wątki