• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jelcz 043 "ogórek" Brekiny PKS 1:87 H0

marek1704

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
H0e
Reakcje
213 0 0
#1
Dobry wieczór
Jakiś czas temu pojawiły się modele autobusu Jelcz 043 Brekiny. Sklep Modelmania ma w swojej ofercie kilka modeli w ciekawych malowaniach, między innymi PKS Warszawa-Elbląg.
Ja w młodości mieszkałem w Galicji i staram się kolekcjonować modele z tamtych terenów. Zaproponowałem zrobienie modelu autobusu relacji Warszawa-Ustrzyki takiej jak na załączonej fotografii. Sklep odpowiedział, że oczywiście mogą zrobić taki model ale... Tu cytat odpowiedzi:
"Jak najbardziej, ale potrzebuję dokumentację zdjęciową.
Numer rejestracyjny, jak był pomalowany i gdzie miał jakie oznaczenia.
Na tej podstawie możemy wprowadzić do oferty takie modele."
Nie mam takich zdjęć bo moim głównym tematem są koleje a tak naprawdę koleje wąskotorowe. Stąd pytanie do kolegów.
Czy ktoś dysponuje zdjęciami na podstawie których można byłoby zrobić model relacji np Warszawa-Ustrzyki, Warszawa-Rzeszów, czy do innych miast Podkarpacia. Czy miejscowości turystycznych w Bieszczadach, Beskidzie Niskim czy w Pieninach. W ostateczności może być Warszawa-Zakopane ale tam dojeżdżają moje kolejki :)
Dysponuje i może i chce je udostępnić. Bardzo proszę o przejrzenie swoich zbiorów fotografii.
Pozdrawiam
Marek

PKS Warszawa Ustrzyki.jpg
 

Załączniki

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.549 68 0
#5
Jeżeli problemem jest tablica relacyjna to można napisać do @SP47-001 i zaprojektuje co trzeba, pokazany autobus obsługiwał na pewno i inne trasy.
Samo wykonanie pozostawia wiele do życzenia, skoro już go ktoś przemalowywał, to mógł kierunkowskazy przenieść we właściwe miejsce, listwa
ozdobna nachodząca na klapkę wlewu płynu chłodzącego też nie jest ok., numery taborowe powinny być żółte, a tablica relacyjna podwieszona
przed szybą a nie w formie naklejki na szybę.
 

krakowiak

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
985 23 0
#7
Nie rozumiem. Modele wagonów i lokomotyw, nawet w skali TT, czy N, że nie wspomnę o H0, są w większości przypadków robione bardzo dobrze, a nawet i lepiej. Szczegóły, detale, malowanie i napisy doprowadzone nieomal do perfekcji, a w modelu autobusu i to nie byle jakiej firmy tylko Brekina mamy do czynienia z jakością (bylejakością) sprzed 20 lub nawet 30 lat.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.889 386 20
#8
Nie rozumiem. Modele wagonów i lokomotyw, nawet w skali TT, czy N, że nie wspomnę o H0, są w większości przypadków robione bardzo dobrze, a nawet i lepiej. Szczegóły, detale, malowanie i napisy doprowadzone nieomal do perfekcji, a w modelu autobusu i to nie byle jakiej firmy tylko Brekina mamy do czynienia z jakością (bylejakością) sprzed 20 lub nawet 30 lat.
Takiego postępowania wielu z nas nie rozumie. Samochody nadal chyba traktowane są jako dodatek stojący gdzieś w tle i może dlatego taka niedokładność odwzorowania, czy też brak oznaczeń. A ponieważ modelarze/kolekcjonerzy taką sytuację akceptują i kupują modele to i jakość produkcji jest jaka jest...
 

Podobne wątki