• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jelcz 316 od RK-Modelle

MAnTonI

Aktywny użytkownik
Reakcje
172 1 0
#22
Otrzymałem od Pana Rebsa zdjęcia złożonych już wersji nadwozia Jelcza, proszę oceńcie. Jelcze mają "niedoróbki", wskazane już wcześniej (zbyt okrągłe ramki okien czy brak cienkiego słupka rodzielającego szybę w drzwiach). Różnie też bywało w różnych okresach sprzedaży Jelczy z montowaniem bocznych kierunkowskazów ale ogólnie bryła przypomina Jelcze. Pan Tolo juz ocenił, ale pewnie niezauważył że to są modele do samodzielnego składania i do tego chyba słabiutko malowane.

Jelcz 317 konwersja Thomas Balzer zdjęcia na poprzedniej stronie
Zobacz załącznik 248904
Zobacz załącznik 248905

Jelcz 315 Andreas-a Thiele zdjęcia na poprzedniej stronie
Zobacz załącznik 248908
Zobacz załącznik 248909
Zobacz załącznik 248910

Część zdjęć pochodzi stąd: http://ddr-modellbau.aktiv-forum.com/t5382-jelcz-315-hangerzug#69803

Dodatkowo otrzymałem kilka nowych zdjęć Jelcza 316 wykonał go z zestawu Andreas Kaufhold:
Jelcz 316.jpg Jelcz 316  2.jpg Jelcz 316  1.jpg
Myślę że ten Jelcz 316 wyglada dość ładnie, ma nawet małe światła "obrysówki" na dachu i ma typowo polski dach, do życzenia nadal pozostają kierunkowskazy boczne i światła tylne ale... bliżej to niż dalej.

Pan Rebs jest dość mocno zainteresowany kontaktem z nami, warunek jeden - język niemiecki. Gotów jest nawet telefonicznie ustalić szczegóły dla zainteresowanych by można zorganizować kupno i przesył. Tradycyjnie odsyła wszystkich do swojej strony na ebay:
http://stores.ebay.de/helmutrebs/_i.html?_fsub=-999&_sc=1&_sop=1

Jeśli jest ktoś zainteresowany tą przyczepą Wiewald HL 122, mam również jej zdjęcia, mogę dorzucić.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#23
Mi też się podoba. Niepotrzebnie może kratka ażurowa została wykonana jako osobny element, bo zbyt odstaje, a te kratki i tak były malowane w kolorze kabiny. Też bym wziął jednego, po niemiecku mówię, jakby trzeba z panem Rebsem porozmawiać to mogę pomóc.
 

matekw

Znany użytkownik
Reakcje
10 0 0
#24
Bardzo ciekawa i dobra wiadomość. Chociaż liczyłem na jakiegoś krajowego (! - czytaj nowego;)) wytwórcę.

P.S. Jakby było jakieś wspólne zamówienie to się piszę na 315 i 317:)
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#31
Panie Abarth na stronie poprzedniej Kolega nam podał ceny .
Myslalem ze ten co dzis pokazałeś ma inna cene dlatego pytałem konkretnie o ten model. Pokazane tez było foto Jelcza 315 złozonego i zwaloryzowanego, czy ten napis to blaszki wlasnej produkcji czy są razem z modelem? Bo na fotkach co pokazał Bartek widać ze napis JELCZ dosc słabo widoczny.
 

RaFuS

Znany użytkownik
Reakcje
140 3 0
#33
Jak dla mnie, a specem nie jestem to te jelcze sa ciekawa propozycja. Cena moze i troche wysoka jak dla przecietnego polskiego zjadacza modeli, ale fakt taki ze chetnie w przyszlosci nabede chociaz jeden taki zestaw. Pytanie mi sie rodzi takie czy moze ten sleeper nrd'owski jest zdejmowany? Jesli tak to czy pod nim jest dziura w dachu czy bedzie to zwykly niski dach jak w polskich pojazdach?
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#34
Po zdjęciach sądzę na 99%, że sleeper jest poprostu dostawką przyklejaną na kabinę, a pod nim jest normalny dach. Poza tym jest pzrecież wersja bez niego.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#35
Te Jelcze są fajne, ale cena jest zabójcza. Jeśli zestaw z przyczepą ma kosztować bez mała 60Euro plus przesyłka, to nie jest to ciekawa propozycja. :(
 

wujcik

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#36
Jakby ktoś w Polsce zrobił nieco siermiężnego Jelcza z przyczepą z plastiku za 250zł to większość rysowałaby sobie kółka na czole a jak pojawia się taki wyrób z Niemiec to większość pała zachwytem choć nikt nie miał go jeszcze w rękach.Cudze chwalicie,swego nie znacie...Pomińmy tu różnice między modelami żywicznymi a rzeczonym modelem.Gwoli ścisłości,mnie ten Jelcz też się w miarę podoba,ale nie za tak mocno przesadzoną cenę.
 
Ostatnio edytowane:

Marino

Użytkownik
Reakcje
13 0 0
#40
Ponieważ od premiery modelu minęło już trochę czasu, chciałbym zapytać, czy ktoś z Szanownych Kolegów stał się posiadaczem Jelcza.
Jeśli tak, to proszę o garść informacji na temat jakości - przymierzam się do zakupu.;)
 

Podobne wątki