• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

jarekom w robocie

marekh0

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Witam
Te blaszki pochłoneły mnie do reszty! Cały czas coś próbuję sklecić. Dzisiaj podłubałem troche nad najazdami do naczepy.

Zobacz załącznik 114161 Zobacz załącznik 114162 Zobacz załącznik 114163

Muszę popracować nad precyzją klejenia tych drobiazgów. Gołym okiem wygląda , że wszystko ok , ale zdjęcie prawdę ci powie! W te otwory wymyśliłem sobie ,że zamontuję cieńkie listewki aby było realniej.
Według mnie to z tym podjazdem jest coś nie tak:(
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
Witam
Co do lutowania to na pewno dużo racji ma kolega. Przyjdzie pewnie na to czas aby zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Próbowałem coś tam polutować archaiczną lutownicą i zwykłą cyną , ale efekt był po krótce mówiąć , do du...
Natomiast odpowiednie szczypce to jednak muszą być! Kupiłem jakiś czas temu takie małe cążki , ale jak przyszło coś wygiąć to okazało się , że nie są zbyt dobrze spasowane. Dzięki za podpowiedz co kupić!

Według mnie to z tym podjazdem jest coś nie tak:(
Wedłu mnie wszystko konstrukcyjnie jest ok, ale może coś przeoczyłem. Najazdy robiłem na podstawie zdjęć np. takiego.

Stumpp%20018W_640_480[1].jpg


Zrobiłem kilka uproszczeń ale ogólny zarys zachowałem.
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
Witam
Jako, że miałem kilka sugestii od kolegów aby zrobić parę elementów , pokażę co udało mi się zrobić.
Osłona na reflektor do Actrosa

DSC03078.jpg


DSC03076.jpg


Ta druga blaszka to Atego.

Kraty ochronne do nowego nabytku Policjii - Sprintera.

DSC03090.jpg


DSC03091.jpg


DSC03092.jpg


Wyrusowanie jak i wytrawienie nie było zbutnio upierdliwe , za to montaż to jak dla mnie to wyzwanie. Początkowa wymyśliłem sobie , że do kratek porobię "wąsy" za pomocą których zamocuję je do modelu. Plan był taki aby te wąsy umieścić pomiędzy karoserią a oszkleniem. Ale to nie na moje nerwy!! Tak na szybko zastosowałem patent Brody , czyli Wikol. Nie wygląda to najlepiej, może jakby mniej tego kleju?
Może jakiś pomysł by ktoś miał???
Montaż kratek dedykowany dla ludzi o mocnych nerwach!!!!!
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
Zdecydowanie wąsy, wiertełkiem 0.2mm na minimalną porcję Distalu. Te gluty wikolowe wyglądają delikatnie mówiąc mało profesjonalnie do tak koronkowej roboty. To, że to benedyktyńska robota, to wiem, właśnie montuję trawione stopnie w wagonie.o_O
 

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.935 5 0
Może jakiś pomysł by ktoś miał???
Montaż kratek dedykowany dla ludzi o mocnych nerwach!!!!!
Poleciłbym klej adhezyjny firmy Microscale. To jest coś co można byłoby nazwać taśmą klejącą w płynie. Ma konsystencję i kolor wikolu, nanosi się to na detal. Po kilku minutach klej wysycha, staje się bezbarwny i daje klejącą warstwę porównywalną do taśmy klejącej. Trzyma dosyć mocno, ale w każdej chwili można detal odłączyć, a klej zostaje tylko na detalu na który został pierwotnie nałożony. Ważne, ten klej podczas nakładania można bardzo dokładnie dozować zaostrzoną wykałaczką itp. Do takich kratek na szyby, czy reflektory tylko jego używałbym. Oszczędność masy czasu i nerwów :)

Jeśli już mocować takie kratki na wąsy, to użyłbym wiertła 0,3. Z 0,2 za dużo zabawy jest i prawie pewne, że złamie się. W miejscu zagięcia wąsów, przed ich zagięciem posmarowałbym pastą do lutowania Koki i dopiero potem zagiął. Na końcu podgrzał lutownicą. Spoina wzmocni wąs i tak szybko nie złamie się on podczas dopasowywania detalu do otworów. Trzeba dodać, że spasowanie 4 delikatnych wąsów do 4 nawierconych bez szablonu otworów jest już wyzwaniem dla każdego. Sam miałbym kłopot. Oczywiście zamiast Koki można użyć zwykłą cynę, ale nie będzie takiej precyzji nałożenia lutu i może on niepotrzebnie pogrubić wąsy, przez co nie wejdą do otworów.
 

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
Sprinter jest zaje****! le by sobie kolega wołał za taki komplecik do sprinterka i czy była by możliwość wytrawienia do VW T4?
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.422 108 2
No to jak zwykle mnie rozwaliło w Twoim temacie kratki idealne co do zamocowania to trzeba coś opracować na boczne szyby można dać wąsy ale nie koniecznie muszą one być cienkie jak drucik, mogą być spokojnie szerokie na 2-3 mm nie będą psuły efektu bo po zagięciu będą praktycznie niewidoczne, a na pewno się nie odłamią, ewentualnie można by rozrysować jakiś patent do montażu który wchodził by do środka a szyba modelu by go dociskała bez użycia kleju, wiem trudne.;)
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.796 67 1
Już jest świetne a co będę mówił jak modele zostaną skończone . Te osłony na światła to idealnie pasują do pojazdów ze wschodu . Oni tam tego sporo stosują , najczęściej widuje takie na stralisach II generacji .
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
Witam ,bacznie się przyglądam , a to z tego powodu ,że interesuje mnie efekt końcowy po pomalowaniu siatek ,
myślę tu o przejrzystości.
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
Witam
No właśnie sam jestem ciekaw jak te kraty będą się prezentować po pomalowaniu.
Powoli ku końcowi kończę prace nad autami do transportu ciężarówek. Robiłem Firme gartner z dwoma Manami TGA i TGX. Rozpędziłem się trochę i zrobiłem też De Roya . Będzie to Daf XF do przewozu 4 ciągników.

Warsztat.jpg


Warsztat1.jpg


Warsztat2.jpg


Warsztat3.jpg


Warsztat4.jpg


Warsztat5.jpg


Warsztat6.jpg


Warsztat7.jpg


Jeszcze musze przymocować ciągniki do lohry i bedzie gotowe.
 

Marek P

Znany użytkownik
Reakcje
12 0 0
Jakże pomysłowy musi być człowiek, który zaprojektował taki sposób przewozu ciągników. Przed paroma laty w pewnym miesięczniku był artykuł o De Royu, że sam projektuje niektóre zestawy. Wykonanie jak zwykle znakomite, czapki z głów.(y)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.947 386 20
g035.gif
Chapeau bas i niski pokłon. Piękna robota. Jestem pod wrażeniem. Do niedawna mówiło się, że polistyren daje dużo możliwości, ale Twoje blaszki fototrawione są genialne.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 651
W robocie 113

Podobne wątki