• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

jarekom w robocie

OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
Witam
No więc wutrawiłem blaszki z zestawem na foto u góry. Blaszki popsułem ale na pierwsze złożenie się przydały. W trakcie składania parę niespodzianek było. Troche przekombinowałem i dostałem klapsa! W projekcie dałem za małe odległości między elementami , a i zakładki nie do końca spełniaja pokładane nadzieje. Zabudowa auta wyszła w miarę poprawnie , natomiast naczepę musiałem poprawić. Jutro jade po klisze i zobaczymy co z tego wyjdzie. Całośc robię w mosiądzu ale zastanawiam się nad nowym srebrem. Jest twardsze i lepiej sie trawi.
Wstawie pare fotek , sa nienajlepszej jakości za co przepraszam.

DSC02979.jpg
DSC02980.jpg
DSC02985.jpg
DSC02982.jpg
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.404 108 2
Jestem pod wrażeniem, technologia trawienia co raz bardziej mnie pociąga, ta zabudowa bardzo mi się podoba i tak jak Ci mówiłem zapisuję się w kolejkę i po blaszki i po zestawy do samodzielnego montażu.;)
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.794 67 1
Zawsze kiedy zobaczę zdjęcie w tym temacie robie ehhh... :D Pierwsze kroki w temacie lawety bardzo mi się podobają . Zdjęcie poglądowe z załadowana scania zdecydowanie pobudziło moją wyobraźnie co do efektu końcowego . Trzymam mocno kciuki za ten projekt .
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
Witam
Zestaw nabiera kształtu. W trakcie składania pojawiaja się trudności które muszę poprawić. Chodzi o to , że całość zrobiłem na blaszce 0,2 mm i nie do końca jestem zadowolony z miejsc w których następuje zgięcie. W pobliżu tych zgięć znajdują się dziury w blachach najazdowych i troszku też ulegają zniekształceniu. Wpadłem na pomysł ,że boki zabudowy zrobię z blaszki 0,2 - dla sztywnosci konstrukcji - anajazdy z blaszki 0,1 mm. Myślę , że to powinno załatwić problem giecia i szpar. Ramę przyczepy najprawdopodobniej odleję z żywicy.

DSC02987.jpg
DSC02988.jpg
DSC02989.jpg
DSC02990.jpg
DSC02992.jpg
DSC02993.jpg
DSC02994.jpg
DSC02996.jpg
DSC02999.jpg
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
Niesamowite , jestem w szoku i tyle .
Co do gięcia blaszek to może jakiś przyrząd by sie przydał , taka mini giętarka co by dokładniej zginało .

A i chce taką blachę z dziurkami .
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.404 108 2
Niesamowite , jestem w szoku i tyle .
Co do gięcia blaszek to może jakiś przyrząd by sie przydał , taka mini giętarka co by dokładniej zginało .

A i chce taką blachę z dziurkami .
A kto by nie chciał zamówienia się posypią hurtem.
Wygląda to już naprawdę świetnie.(y)
A gięcie tak jak Mikołaj napisał trzeba jakiś mały przyrząd wykombinować.(n)
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
Nie, bym uczył ojca dzieci robić, ale może daj większe podtrawienia do zginania? Ja sobie zrobiłem przyrząd do gięcia blaszek, ale do takich fikuśnych konstrukcji to on się nie nada.(n)
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
Witam
No własnie zwiększyłem grubość lini gięcia z 0,05 na 0,1 mm . Trochę to poprawiło efekt zgięcia, ale to jeszcze nie to. Jakby nie było by tych oczek w poblizu , wszystko było by ok.
Co do przyrządu to zakupiłem takowy tylko okazał się za krótki i do mniejszych grubości. Myslałem aby podjechać gdzieś do ślusarza i zrobić odpowiednie narzędzie do gięcia.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.903 386 20
Piękne Panie, piękne... :eek:
Twoje prace przyprawiają o zawrót głowy. Patrzę... i podziwiam... Sam próbuję coś kleić, ale przy Twoich pracach to ja nawet na czeladnika nie staję.
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
Witam
Te blaszki pochłoneły mnie do reszty! Cały czas coś próbuję sklecić. Dzisiaj podłubałem troche nad najazdami do naczepy.

DSC03016.jpg
DSC03017.jpg
DSC03018.jpg


Muszę popracować nad precyzją klejenia tych drobiazgów. Gołym okiem wygląda , że wszystko ok , ale zdjęcie prawdę ci powie! W te otwory wymyśliłem sobie ,że zamontuję cieńkie listewki aby było realniej.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.404 108 2
Jarek ty nie masz gdzieś małych Chińczyków pochowanych i to oni za Ciebie to wszystko robią??
Ciężko mi sobie wyobrazić jak Ci się udało to zrobić, pracochłonność tego najazdu jest jak sądzę dość duża.
 

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.931 5 0
Podziwiam i kibicuję ciekawemu projektowi!
Pomyśl nad lutowaniem blaszek. W przeciwieństwie do kleju bardzo wzmocni to całą konstrukcję. Do lutowania takiej drobnicy polecam pastę lutowniczą Koki, czyli cynę w postaci pasty o konsystencji smaru. Nakłada się małą ilość, podgrzewa lutownicą i zlutowane. Przyda się jakiś odsysacz oparów, będzie bezpieczniej dla zdrowia. W przypadku lutowania dwóch detali blisko siebie, aby zabezpieczyć przed odlutowaniem już przylutowany detal w pobliżu można zastosować pęsetę zamozaciskową, która umieszczona w odpowiednim miejscu odbierze swoją masą nadmiar ciepła.
Jeśli już kleić blaszki, polecam przed przyklejeniem detale szlifnąć na drobnym papierze ściernym i dodatkowo zanurzyć w acetonie, aby mieć pewność, że się dobrze odtłuściły.
Co do zaginania detali w trudno dostępnych miejscach (tam, gdzie zaginarka nie dojdzie) można zaopatrzyć się w małe szczypce z płaskimi końcówkami o szerokości około 5mm. Przydałyby się jakieś lepszej jakości, gdzie płaszczyzny szczypiec będą się dobrze schodzić i nie będą miały dużego luzu np. firma Wiha ma takie w ofercie. Sam stosuję i polecam.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 651
W robocie 113

Podobne wątki