1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

jarekom w robocie

Dyskusja w 'W robocie' rozpoczęta przez użytkownika jarekom, 15 Października 2012.

1. jarekom

jarekom Znany użytkownik

Witam wszystkich miłośników modelarstwa w tej skali.
    Ostatnio na ukończeniu mam dwa projekty, pozostały do dodania szczegóły.
    Dzisiaj zaprezentuję jeden z nich.
    Z czerwonej lohryna Mercedesie L powstał model Mana TGS . Trochę pogrzebałem przy kabinie, aby było można założyć nad nią podest dołączony do zestawu. Model czeka na kalkę i będzie jeżdził pod szyldem Firmy Adampol. Ładunki to oczywiście osobówki. Trochę trwało wykonanie " ładunku " ale mam nadzieję ze sie opłacało. A wygląda to tak:

Man Adampol-002.JPG Man Adampol-003.JPG Man Adampol-006.JPG Man Adampol-004.JPG Man Adampol-001.JPG

• Doceniam Doceniam x 7
    • Super! Super! x 1

2. pastka

pastka Znany użytkownik

Te paski mocujące wyglądają super :) Jak zrobione?
    O co chodzi z tymi audi? Czemu to nie są normalne modele?

3. Irokez46

Irokez46 Znany użytkownik

Witaj Jarku.Brakowało mi Twoich prezentacji i modeli.Lora jal lora, ale ładunek wyszedł rewelacyjnie.Chyba jako pierwszy, przynajmniej w naszym kraju zrobiłeś tak "opakowane" pojazdy w czasie transportu.Oryginalny i co tu dużo pisać świetny pomysł.

4. jarekom

jarekom Znany użytkownik

Witaj Piotrze! Napociłem się trochę nad tymi Audi. Co do genezy pomysłu , to pewnego razu gdzies w niemczech na parkingu porobiłem troche zdjęćtakiemu zestawowi. Było to inspiracją do wykonania czego podobnego w mniejszej skali. Poczatkowo był pomysł oblec model jakąś folią, ale pomysł padł. Więc musiałem odlać to w żywicy. Zrobiłem kopyto i poszło. Kiedys Herpa robiła zestawy kól , ale niestety już ich nie produkuje , więc i koła musiałem odlać. Co do pasów transportowych to wyrysowałem w corelu i są wytrawione.

• Doceniam Doceniam x 5
  5. Brodagaz

Brodagaz Znany użytkownik

Świetna robota doskonały pomysł rewelacyjne wykonanie.
    Jestem pod ogromnym wrażeniem szczególnie, pasów do ładunku.

6. Maverick

Maverick Gość

Fantastyczna robota... Normalnie coś niesamowitego. Te barierki na górnych pokladach, te pasy z klamrami i te "opakowane" audi... Po prostu chyle czola.

7. Rotor72

Rotor72 Aktywny użytkownik

Jaką metodą ładowane są w oryginale tak zapakowane pojazdy na transporter? A co z rozładunkiem w miejscu docelowym? Budzi moje wątpliwości ta folia na całym pojeździe. Widziałem dość mocno pooklejane - szczególnie BMW, ale tak zapakowanych jeszcze nie widziałem. Dodam, że nie jest to branża której mocno się przyglądam wobec czego mogę się nie znać, ale tak z praktycznego punktu widzenia mnie to zaintrygowało.

8. corwin

corwin Administrator Staff Member

Tak na szybko znalazłem takie zdjęcia transportu audi.

• Doceniam Doceniam x 2
  9. Irokez46

Normalnie.Pokrowiec jest zrobiony tak że można otworzyć drzwi kierowcy i spokojnie samochodem wjechac i zjechać z lory bądz wagonu.

10. jarekom

jarekom Znany użytkownik

Witam
    Mówią , że kto pyta nie błądzi? Rzeczywiście , brakuje dwóch elementów na "ładunku". Mianowicie szyby przedniej i tylne. Niestety nie udało mi się tego wykonać przy pomocy foli lub czegoś przypominającego szkło. Może rozwiązaniem bedzie naklejenie kalki w odcieniu jasnoszarego. Trzeba będzie popróbować. Co do wchodzenia do auta to Irokez ma rację, tak to się odbywa. W tak dużym pomniejszeniu jest to prawie niewidoczne.
    Dzisiaj następny model , tym razem Actros MP3 firmy Raben. Ostatnie zdjęcie to protoplasta. Jak widać jest troszku uszkodzony, model przedstawia stan przed kolizją.
    Mercedes Raben.JPG Mercedes Raben-001.JPG Mercedes Raben-002.JPG Mercedes Raben-004.JPG Mercedes Raben-005.JPG Mercedes Raben-006.JPG DSC00036 - Kopia.JPG

• Doceniam Doceniam x 6
  11. Irokez46

Raben na Actrosie wygląda ciekawie.Podobają mi się szczególnie te obrysówki pod zabudową.Pomaluj jeszcze światła na belce bo trochę psuje to efekt całości.

12. Maverick

Maverick Gość

Dokladnie tak jak pisze Irokez te obrysówki to świetny detal a te zbiorniki paliwa również swietne. (y) No i fakt, podmaluj tą belkę.

13. Brodagaz

Brodagaz Znany użytkownik

Świetny model, tym bardziej ciekawy że w realu spotykany dość często na drogach.

14. jarekom

jarekom Znany użytkownik

W modelu brakuje 3 rzeczy: anteny, kliny pod koła w solówce i belka. Zapomniałem dodać , że belka będzie całkiem inna z okrągłymi swiatłmi, tak jak w oryginale.

15. Rotor72

Rotor72 Aktywny użytkownik

Dokładnie o to mi chodziło :) Pomysł z jasnoszarą kalką uważam za trafiony, a dzieleniem pokrowców na części faktycznie dla tej skali możesz się nie przejmować.

Dziękuję wszystkim za wyjaśnienia.

16. marpama28

marpama28 Znany użytkownik

Strasznie mi brakowało Twoich prac na jakimś forum. I w końcu się doczekałem :) I to od razu tak z grubej rury:D Man TGS z Adampola jest genialny. Strasznie lubię temat autolawet i może dlatego teraz mam 2 na warsztacie, ale Adampol chodził mi po głowie już od dłuższego czasy. Niestety zawsze jest ta przeszkoda w postaci kalek. Ale i tak się ciesze że ktoś pokusił się o ten temat. I Tobie wyszło to genialnie. Sam ładunek to genialny pomysł i jeszcze te pasy mocujące do kół. Majstersztyk! :D
    A co do Rabena to też temat, który uwielbiam. Też sam mam 2 i ten również miałem w planach. Niestety znów poswatał problem w sprawie kalek. Ale model wyszedł Ci znakomicie. Wszystkie te detale jak gaśnice obrysówki, podwójny bak dodaję mu uroku. Jedyne co bym w nim jeszcze zrobił to pobawił się wnętrzem, czyli pomalować cała kabinć od wewnątrz, dodać papiery i inne pierdoły na deskę rozdzielczą. No i tablice i dolną listwę w zderzaku bo brakuje Ci jednego wlotu pomalowanego na czarno. Ale ogólnie jest rewelacja. I 2 pytania na koniec mojego wywodu. Z czego są zrobione skrzynki na gaśnice oraz dolne trzymania do baków?
    Pozdrawiam Piotrek;)

17. jarekom

jarekom Znany użytkownik

Baki , jak i trzymania to jeden odlew z żywicy. Podobnie skrzynki na gaśnice. Jest taki sklep www.ds-design.dn. Tam wszystko znajdziesz , dużo dodatkowych rzeczy do ciężarówek. kto bawi sie w te klocki powinien odwiedzić ten sklep, warto.

• Doceniam Doceniam x 2
  18. jarekom

jarekom Znany użytkownik

Witam
    Dawno temu zakupiłem model żywiczny firmy Tl Decals maszyny do prac w lesie. Maszyna nosi nazwę Forwarder 208 F. Postanowiłem troszku przy niej podłubać.
    Tak wygląda w rzeczywistości

Forwarder 208F.jpg

Części zywiczne zestawu są na wysokim poziomie. Praktycznie nie trzeba używać pilnika i papieru ściernego. Po sklejeniu przyszła pora na malowanie. Pomalowałem , bazując na zdjęciu na żółty i ciemny zielony.

IMG_4624.JPG

Do zestawu dołączono dźwig-podnośnik z zestawu Kibri. Tutaj trzeba było użyć niestety skalpela i upodobnić go do tego na zdjęciu. Postanowiłem wzbogacić dźwig w przewody hydrauliczne. Użyłem do tego żyłek wędkarskich 0,2 i 0,25 mm.

IMG_4656.JPG

Forwarder będzie docelowo przewożony na specjalnej ciężarówce. Początkowy zamysł był taki aby był z fabryki, ale po zastanowieniu uznałem , że realistyczniej będzie wyglądał troche ubrudzony. A oto jak wygląda po wyjechaniu z błotnistego lasu

IMG_4653.JPG

Użyłem jako imitacji błota , żywicę akrylowa plus ciemny pigment MIGa.
    Ddn....

• Doceniam Doceniam x 6
    • Super! Super! x 1
  19. Irokez46

TL-Decal robi znakomite kalki a tagże konwersje.Jest to najwyższa jakość i tak jak piszesz nie trzeba używać zbyt dużo pilników i papieru ściernego.Kiedyś kleiłem dla pewengo osobnika Sisu i muszę przyznać że byłem pod wrażeniem tych części.Z tymi żyłkami wędkarskimi to dobry patent.Miałeś problemy z ich klejeniem czy może klej łapał je szybko?

20. jarekom

jarekom Znany użytkownik

Trochę się namordowałem. Kleiłem cyjanoakrylem , ale w żelu. Ten w płynie jakoś mi nie leży. Albo od razu łapie albo po dłuższym czasie ( jak go za wiele naleje). Potem wpadłem na patent i pomagałem sobie imadełkiem . I jakoś poszło.

• Doceniam Doceniam x 1

Udostępnij