• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

jarekom w robocie

Irokez46

Znany użytkownik
Jarku Twoje blaszki wygladają coraz lepiej a konstrukcję są coraz bardziej zaawansowane.Jak tak dalej pójdzie to zgłosze sie do Ciebie o skład WKD z EN94.:D
Naczepa wyglada genialnie.(y)

OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Trawię sobie w domu. Na naczepę jako materiał użyłem nowegosrebra. trochę długo trwało trawienie ale materiał jest godny polecenia.
Co do lutowania to jeszcze z tematem się nie zmierzyłem. Wymyśliłem sobie , że za spoiwo posłuży cyjanoakryl.
Naczepa będzie miała tylną belkę z polistyrenu i w te " dziury" zamierzam zainstalować cieńkie listewki.

marekw111

Znany użytkownik
Trawię sobie w domu. Na naczepę jako materiał użyłem nowegosrebra. trochę długo trwało trawienie ale materiał jest godny polecenia.
No świetnie Ci to wychodzi,jestem pod wrażeniem!!! Mam takie pytanie,nie pomyślał byś aby w jakimś nowym wątku opisać tak krok po kroku trawienie? Wiem wiem,jest wszystko w internecie,ale to nie to samo,zawsze można by się było zapytać gdzy by czegoś się nie wiedziało itp. Co ty na to?

Brodagaz

Znany użytkownik
Jarek tak jak rozmawialiśmy dziś rewelacyjna jest ta trawiona naczepa, to jest inna jakość dłubania pełen profesjonalizm, ale naczepa przyćmiła równie dobre śmigło.;)
Gratuluję i czekam na więcej.

Maverick

Znany użytkownik
No świetnie Ci to wychodzi,jestem pod wrażeniem!!! Mam takie pytanie,nie pomyślał byś aby w jakimś nowym wątku opisać tak krok po kroku trawienie? Wiem wiem,jest wszystko w internecie,ale to nie to samo,zawsze można by się było zapytać gdzy by czegoś się nie wiedziało itp. Co ty na to?
Już rozmawialem z Jarkiem na ten temat jakiś czas temu i obiecal, że wkrótce taki temat zaloży w dziale Warsztat. ;)

Zbyszek

Zajebistość roku
Co do lutowania to jeszcze z tematem się nie zmierzyłem. Wymyśliłem sobie , że za spoiwo posłuży cyjanoakryl.
To nie jest dobry pomysł, zapewniam Cię, że zdaje to egzamin tam, gdzie skleisz i będzie stało nieruszane....problem w tym, że lutowanie takich elementów przy użyciu stacji lutowniczej to wyższy lewelo_O, ja go już raczej nie osiągnę.

OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Zdaję sobie sprawę , że z lutowaniem może byc problem. Fakt , że sklejenie blaszki " krawędz w krawędz " nie stanowi mocnego połączenia. Ale spróbuje poprawić blaszke i zastosuję zakładki , tak jak w modelach kartonowych. Wówczas sklejenie płaszczyzn powinno dać mocniejsze połączenie. W przypadku naczepy jest to do zrobienia. Projektując zwracam uwagę aby miejsc do połączenia było jak najmniej.

Zbyszek

Zajebistość roku
jarekom, nie odbieraj moich wpisów, jak jakieś mądrowanie. Po prostu nie potrafiłbym zlutować takich rzeczy. Mam dwa budyneczki zrobione z blach, były klejone CA, właśnie na zakładkę. Dodatkowo zrobiłem wnętrze z kartonu dla usztywnienia. A fototrawienie, jak ma się wyobraźnię przestrzenną to super narzędzie.

M&M

Znany użytkownik
Jeszcze trzeba mieć dwie prawe, by to polutować.;) Trawisz w domu, czy zlecasz firmie?

Jarku , czy są jakieś granice i gdzie tego co robisz ?

Ja już te modele trochę lat zbieram , kiedyś jak się kupiło coś co nie było permotem to było święto potem się trochę cieło i kleiło wikingi rewelacją są profile z PCV a ty już robisz takie bajery .

OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Drogi Zbyszku, nawet do głowy mi nie przyszło ze sie madrujesz. Każdy ma prawo wypowiedzieć swoją opinię. Co do lutowania to temat sobie odpuszczę i następne projekty postaram się tak rozrysować aby można było skleić.

Drogi Mikołaju. Blaszki zacząłem robić aby mieć drobne elementy. Potem wpadłem na pomysł , ze można przecież całe zabudowy robić. Swiat idzie do przodu i daje mam do ręki nowe rozwiązania. Trzeba z tego korzystać. Takie techniki jak odlewanie w żywicy czy blaszki są metodami w miarę tanimi i do opanowania w domu.

Ostatnio zrobiłem projekt takiego zestawu:

DSCN9863[1].jpg
12-7-2007_042[1].jpg

Zaprojektowałem tak , aby główne elementy zrobic z grubości 0,2 mm , a drobiazgi i najazdy z blaszki 0,1 mm.

Blaszka Gartner.jpg

piotr66

Znany użytkownik
Piękna ta naczepa niskopod. Co do łączenia blaszek, to w miejscach gdzie nie występuja żadne siły to w zupełności wystarczy klejenie, ale tam gdzie już może coś pęknąć to ja preferuje lutowanie i moim zdaniem nie ma tu żadnej filozofii czy "wyższej matematyki", poprostu dobra lutownica (ja używam niemieckiej ersy), dać kropelkę topnika (np. TS-81) w łączenie, odrobina cyny i połączenie jest gotowe a cyna rozpływa się idealnie na powierzchniach łączonych.

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 569
W robocie 113